zvuk vejfuku

zvuk vejfuku

Příspěvekod Dad » 28 dub 2012, 23:03

zabyvate se tu tim nekdo? Jde mi o to, ze mi vejfuk prijde hlucnejsi nez je nutny. Nema snad zadnou diru nebo tak, ale ma furt takovej "sportovni" zvuk. Co je mozna na miste kdyz na to slapnu, ale dneska jsem se jen tak zvolna vozil a uvedomil si, ze mi to vlastne vadi, ze bych radeji jen nejaky seveleni a poslouchat ptacky ... jak to mate vy?
Uživatelský avatar
Dad
 
Příspěvky: 207
Obrázky: 2
Registrován: 21 úno 2012, 01:25
Bydliště: Praha

Re: zvuk vejfuku

Příspěvekod riderhenry » 28 dub 2012, 23:13

Mluvime o seriovem vyfuku, nebo jakem? Ja teda seriovy vyfuk snad nikdy ani neslysel :)
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: zvuk vejfuku

Příspěvekod bmxdave » 28 dub 2012, 23:26

Dad píše:zabyvate se tu tim nekdo? Jde mi o to, ze mi vejfuk prijde hlucnejsi nez je nutny. Nema snad zadnou diru nebo tak, ale ma furt takovej "sportovni" zvuk. Co je mozna na miste kdyz na to slapnu, ale dneska jsem se jen tak zvolna vozil a uvedomil si, ze mi to vlastne vadi, ze bych radeji jen nejaky seveleni a poslouchat ptacky ... jak to mate vy?


Sis měl koupit teda něco jinýho a ne mx-5ku :lol:

PS: Já mám výfuk Sebring a i s tím když jedu pomalu a točí to okolo 2-2,5tis. otáček tak to nejde skoro ani slyšet což u mě je to zase velká škoda, tenhle motor má prostě ze čtyřválců nejhezčí zvuk a poslouchal bych ho klidně 24h denně jen kdyby benzin nebyl tak drahý :)
bmxdave
 
Příspěvky: 889
Obrázky: 1
Registrován: 28 led 2012, 17:34
Bydliště: Hodonín

Re: zvuk vejfuku

Příspěvekod Dad » 28 dub 2012, 23:31

riderhenry píše:Mluvime o seriovem vyfuku, nebo jakem? Ja teda seriovy vyfuk snad nikdy ani neslysel :)


ja vlastne nevim, predpokladam ze je seriovej, zni podobne jako jiny NA co jsem slysel.

On to neni kdovijakej kraval a kdyz jedu ostrejc, hezky mi to doplnuje vjemy. Ale pri vychazkovy jizde bych radeji to seveleni :)
Uživatelský avatar
Dad
 
Příspěvky: 207
Obrázky: 2
Registrován: 21 úno 2012, 01:25
Bydliště: Praha

Re: zvuk vejfuku

Příspěvekod Lukáš MX » 29 dub 2012, 00:56

Je to plnohodnotnej sporťák to musí prostě bejt slyšet jinak je to nuda :)
Obrázek
Lukáš MX
 
Příspěvky: 100
Registrován: 23 led 2010, 20:36

Re: zvuk vejfuku

Příspěvekod ADix » 29 dub 2012, 08:29

seriový výfuk je tichý jako němá pana :D Nemáš spíš někde díru a nebo otevřený filtr sání?
...because still in progress...
ADix
 
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 úno 2011, 13:13
Bydliště: Orlová, Moskva

Re: zvuk vejfuku

Příspěvekod Dad » 29 dub 2012, 10:23

ADix píše:seriový výfuk je tichý jako němá pana :D Nemáš spíš někde díru a nebo otevřený filtr sání?


no tak ja ho tedy prohlidnu, ale jako deravej mi nezni.
Uživatelský avatar
Dad
 
Příspěvky: 207
Obrázky: 2
Registrován: 21 úno 2012, 01:25
Bydliště: Praha

Re: zvuk vejfuku

Příspěvekod Zed » 04 kvě 2012, 15:01

bmxdave píše:tenhle motor má prostě ze čtyřválců nejhezčí zvuk a poslouchal bych ho klidně 24h denně

Tohle bych zrovna netvrdil, je plno čtyřválců co mají daleko lepší projev s větším charakterem ;)

Jinak sériovej výfuk mi taky nepříjde zrovna slyšitelnej, obvzlášť při klidné jízdě
charged "beauty"
charged beast
Miata simply begs to be driven hard!

MX-5 Cup 2018 - http://mx-5cup.cz/
Uživatelský avatar
Zed
 
Příspěvky: 970
Registrován: 25 úno 2011, 12:52

Re: zvuk vejfuku

Příspěvekod bmxdave » 04 kvě 2012, 15:50

Které např. mají lepší zvuk ? To byl jen můj názor a tento taky že uplně nej zvuk májí řadové šestiválce z Bavorska :)
bmxdave
 
Příspěvky: 889
Obrázky: 1
Registrován: 28 led 2012, 17:34
Bydliště: Hodonín

Re: zvuk vejfuku

Příspěvekod Vavris » 04 kvě 2012, 16:18

Taky bych nehodnotil zvuk MX-5 jako nějaký úchvatný - řekl bych že je úplně normální ba až nevýrazný (ostatně jako celý motor)... dave, musíš trochu rozšířit obzory a uvědeomit si, že u tebe tu zvukovou kulisu tvrdí asi zejména ten Sebring. :lol:

Jinak, co se týče čtyřválců, tak rozhodně hezčí zvuk má pro mě většina vysokootáčkových Hond v čele s K20, prakticky všechny Twin Sparky od Alfy Romeo, N7A a Cosworth YBT od Fordu, turboboxer z Imprezy, 1.6 kompressor/turbo z Mini Cooper S... a ještě bych určitě přišel na spoustu dalších :)
back in the business 8-)
Uživatelský avatar
Vavris
 
Příspěvky: 1439
Registrován: 13 led 2011, 23:40

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] a 13 návštevníků