pojezdy skořepinových sedaček

Re: pojezdy skořepinových sedaček

Příspěvekod márty » 28 čer 2016, 16:37

Ahoj, řeším stejný problém.
Skořepina OMP s bočním uchycením.
Koupil jsem univerzální boční úchyty, ale nepasovaly, tak jsem je zas vrátil a přes 2 hliníkové pásy jsem sedačku uchytil k originálnímu pojezdu.
Drží a funguje ALE jsem výš než jsem byl :( a to je blbý při nasedání/vysedání, volant už mi skoro drhne o stehna a fouká na mě víc než před tím.

Takže akorát řeším co dál.
Jestli si nechat udělat úchyty na míru abych byl níž, to zase ale nepůjde posunovat, takže nevím jak se bude do/z auta dostávat nebo jestli zůstat u současného řešení - u origo pojezdů.
Zatím jsem z toho trochu rozpačitej.
Sedačka super, pozice sedačky v autě bída.
NB 1.6, 23.2.2000, BRG, Nardi Torino
Uživatelský avatar
márty
 
Příspěvky: 100
Registrován: 13 črc 2011, 10:25
Bydliště: Rumburk

Re: pojezdy skořepinových sedaček

Příspěvekod AndrewG » 30 čer 2016, 15:40

pojazdy so skrupinami do miaty - nezmysel pokial nemate pod 170cm.
som vo fáze výroby bočných úchytov podľa FIA pre škrupiny s roztečov 290mm čo sú asi všetky.
takisto rozmýšlam nad variantov ktorú mam v aute ja a to je varianta úchytu s vyrezaním zadného úchytu sedačiek z auta - sedí sa potom cca o 3cm nižšie. ja som s mojimi 186cm zhruba 5cm pod rámom s hlavou, keď som stiahnutý so 6bodovými pásmi, keď som chodieval vyvalený so 4bodmi mal som tak 8-10cm
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: pojezdy skořepinových sedaček

Příspěvekod Magnum_no » 30 čer 2016, 16:09

neuvěřím dokud neozkouším :) už mám připravený pojezdy z favorita.... dnes večet k nim přidělám boční uchycení sedačky... pak budu celej víkend pryč a v neděli večer zkusim jak to bude sedět v autě... a bud vyrobim regukci nebo pojezdy převrtám na původní díry v MX-5
Mazda MX-5 NB 1999 10th Anniversary second owner
Uživatelský avatar
Magnum_no
 
Příspěvky: 193
Registrován: 08 lis 2015, 13:01
Bydliště: center of Prague

Re: pojezdy skořepinových sedaček

Příspěvekod AndrewG » 03 črc 2016, 13:43

neveriš čomu presne ? :D
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: pojezdy skořepinových sedaček

Příspěvekod Magnum_no » 07 črc 2016, 11:01

tak vývoj asi ukončen.... pojezdy s fáčka jsou krátké a i kdyby jsem je nastavil a dal na ně sedačku tak sedačka je cca 5cm naz rollbarem což ztrácí smysl... pak jsem ještě zkoušel seriové pojezdy a tam je sedačka ještě výš takže se pomalu nevejdou nohy pod volant.... když je sedačka uplně na zemi posez je ideální... takže ted musim bud koupit nebo vymyslet jak sedačku uchytit bez pojezdu... aby jsem nastoupil a zavřel dveře :-D

ještě se omlouvám AndrewG že jsem mu nevěřil :-D
Mazda MX-5 NB 1999 10th Anniversary second owner
Uživatelský avatar
Magnum_no
 
Příspěvky: 193
Registrován: 08 lis 2015, 13:01
Bydliště: center of Prague

Re: pojezdy skořepinových sedaček

Příspěvekod moah » 04 srp 2017, 22:42

vhml píše:Než bastlit něco za 1700, tak stejnou službu udělají pojezdy z favorita/felicie za nulovou cenu z nejbližšího vrakoviště.


mírně oživím, teď to budu řešit taky.. proč zrovna pojezdy z favorita, jsou nižší?
moah
 
Příspěvky: 233
Registrován: 30 čer 2015, 00:09
Bydliště: Praha Nusle

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 98 návštevníků