Kamera do auta

Re: Kamera do auta

Příspěvekod PavelS » 06 dub 2011, 10:53

Neklepe se to?
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Kamera do auta

Příspěvekod Richi » 10 úno 2013, 22:12

Ahoj.
Po přechodu na MX-5 z motorky zvažuju i přechod na jinou a hlavně kvalitnější kameru. Miu jsem si pořídil jako "nástroj na zážitky"a kameru chápu jako prostředek, kterým lze tyto zážitky zachytit:
a) pro sebe
b) k přesvědčení kamarádů, jak je MX-5 super kára :mrgreen:

Samozřejmě, GoPro Hero je super a ve veri 3 Silver Edition má skvělé parametry. Trochu mi u ní chybí stavitelný displej, na kterém by bylo vidět co kamera zabírá, nemá automatický cyklus nahrávání, nemá přísavku na sklo, .. za to má řadu příslušenství, které nezbytně nepotřebuju, např. vodotěsné pouzdro. ... a hlavně - TA CENA :(
Máte někdo aktuální zkušenosti (poslední příspěvek tady je starý skoro 2 roky :shock: ) s nějakou "autokamerou"? Já jsem pro natáčení za jízdy vyjímečně používal kamerku Flipo ale jen z ruky, což není ono ;)
Moje představa / požadavky co bych chtěl, jsou mnohem jednodušší: snadné upevnění na sklo, stavitelný displej pro kontrolu záběru, Full HD (ve dne), ukládání na kartu (min. 3 hodiny záznamu), možnost využití na natáčení a focení i mimo držák, malá + lehká.
Celkem se mi líbí tahle . U ní bych se včetně 32 GB karty dokázal vejít do 2.700,-
Hodně mi jde taky o to - bojím se, aby se mi "neklepal obraz", tj. abych sice neušetřil, ale zároveň nekoupil kameru, která by měla špatnou, nebo vubec neměla stabilizaci obrazu :mrgreen:
Možná by proto bylo lepší jít do téhle. Tu mi doporučuje kolega z práce. I když má i stavitelný i objektiv, už je přece jen o dost dražší.
Vzhledem k tomu, co bych rád před sezónou k Mie ještě koupil, to sice není zrovna málo, ale .... :x , ale znáte to přísloví: "nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci"
Takže uvítám každou osobní zkušenost ;)
Přílohy
mx5_miata_richi.jpg
mx5_miata_richi.jpg (6.81 KiB) Zobrazeno 10223 krát
stribrna MX-5 1.9i 2004, Hardtop
Uživatelský avatar
Richi
 
Příspěvky: 236
Obrázky: 64
Registrován: 03 črc 2012, 10:01
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708

Re: Kamera do auta

Příspěvekod LordJames » 10 úno 2013, 23:25

Tyhle "cerny skrinky" nemaj moc peknej obraz....koukni na to ukazkovy video a porovnej to s necim z GoPro...a k GoPro prisavka existuje.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Kamera do auta

Příspěvekod Henges » 11 úno 2013, 12:23

Prave kdyz porovnam lepsi cerne skrinky, tak mi ten obraz prijde kolikrat stejnej jak u zminovaneho gopro.
Uživatelský avatar
Henges
 
Příspěvky: 1807
Obrázky: 5
Registrován: 16 srp 2010, 17:18
Bydliště: Hned tam mezi Prahou a Ostravou

Re: Kamera do auta

Příspěvekod whisper » 11 úno 2013, 19:30

Podľa mňa sa to kvalitou vôbec nedá porovnávať... Hentie lacné kamerky majú častokrát interpolovaný obraz, mizernú kvalitu pri zlom osvetlení a o FPS ani nehovorím... S GoPro môžeš nahrávať aj spomalené zábery a neviem čo všetko. Samozrejme je to na tebe, koľko peňazí chceš investovať a primárne aký účel.
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Kamera do auta

Příspěvekod LordJames » 11 úno 2013, 21:23

Henges píše:Prave kdyz porovnam lepsi cerne skrinky, tak mi ten obraz prijde kolikrat stejnej jak u zminovaneho gopro.
Tak to mi prosim najdi nejakej priklad ;-) uz davno sem chtel neco poridit, ale jen diky kvalite se tak nestalo. Jako cerna skrinka to postaci, ale abych si s tim natocil nejakej zazitek za volantem Mazdy, na to to fakt neni.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Kamera do auta

Příspěvekod Richi » 12 úno 2013, 11:32

Ciao 8-)
V té vyšší třídě není jen GoPro, ale taky např. MagiCam :D
Pro lepší představu o této kamaře se podívejte na toto video - je v češtině ;-)))
mx5_miata_richi.jpg
mx5_miata_richi.jpg (6.81 KiB) Zobrazeno 10104 krát
Naposledy upravil Richi dne 12 úno 2013, 23:59, celkově upraveno 1
stribrna MX-5 1.9i 2004, Hardtop
Uživatelský avatar
Richi
 
Příspěvky: 236
Obrázky: 64
Registrován: 03 črc 2012, 10:01
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708

Re: Kamera do auta

Příspěvekod Mike » 12 úno 2013, 11:45

někde se tu řešil docela sofistikovanej držák na sklo na zrcadlovku, která umí video. Takže pokud takovou zrcadlovku máš, tak bych šel do toho. Ale stálo to docela balík (5k?) Ale video z toho dokonalý, ostrý, neuklepaný.
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Kamera do auta

Příspěvekod Richi » 13 úno 2013, 22:20

Ciao 8-)
Jasne, ze variant je vic.
Nejen z motorky, ale i z kola si dobre pamatuju, jak proti sobe jde - zejmena v pripadech skupinovych jizd, dobre upevnena kamera a potreba rychle vybehnout, nacvakat par zaberu a pokracovat v jizde - abych nezdrzoval vsechny ostatni.
Takze za me to znamena samostatnou, dobre ukotvenou kameru a nekde pri ruce fotak s moznosti kratkych videi.

Ta MagicCamera je zajimava nejen technickymi parametry, ale i tim, co vsechno/jake prislusenstvi je uz v cene :shock:
stribrna MX-5 1.9i 2004, Hardtop
Uživatelský avatar
Richi
 
Příspěvky: 236
Obrázky: 64
Registrován: 03 črc 2012, 10:01
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708

Re: Kamera do auta

Příspěvekod Richi » 16 úno 2013, 21:38

Pro srovnání jednotlivých kamerek doporučuju shlédnout:
a) srovnání GoPro Hero 3 Silver Edition versus MagiCamera SD21
b) srovnání GoPro Hero 2 versus GoPro Hero 3 Silver Edition versus MagiCamera SD21 - Hero 2 vychází z těch tří jednoznačně horší jak rozlišením, tak stabilizací obrazu. Obě ostatní mi ale připadají hodně shodné :o
c) srovnání GoPro Hero 3 ve verzi Silver a Black - ta Black Edition je samozřejmě technologicky jiná liga, bohužel i cenově :(

d) video s prezentací a text MagiCamera SD21 - česky!

mx5_miata_richi.jpg
mx5_miata_richi.jpg (6.81 KiB) Zobrazeno 10065 krát
Naposledy upravil Richi dne 16 úno 2013, 22:03, celkově upraveno 3
stribrna MX-5 1.9i 2004, Hardtop
Uživatelský avatar
Richi
 
Příspěvky: 236
Obrázky: 64
Registrován: 03 črc 2012, 10:01
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 51 návštevníků