Plíseň střechy - vnitřek

Plíseň střechy - vnitřek

Příspěvekod Sedrik » 11 led 2012, 11:23

Ahoj,

mám auto postavený venku a i když letos zatím sníh ani mráz nebyl, tak jsem našel jiný problém - střecha začíná uvnitř plesnivět. Autem jezdím max 1x týdně, takže se moc neprohřeje, ale i tak mě to dost překvapilo.
Jak se tam ta plíseň dostala, to asi nezjistím - co se vás chci zeptat je, jak se jí zbavit?

Máte někdo zkušenosti s odstraňováním plísně z vnitřní strany plátěné střechy? Můj plán je odstranit kartáčkem a vodou s jarem + nastříkat sprejem na impregnaci stanů.

Máte někdo lepší nápad? :)

Díky moc
Sedrik
Lost but not forgotten: MaX NBFL 1.8l LSD Silver Blues
BMW E90 325xi Japanrot
Sedrik
 
Příspěvky: 451
Registrován: 21 dub 2011, 19:21

Re: Plíseň střechy - vnitřek

Příspěvekod kousmen » 11 led 2012, 12:07

Takovej problém jsem měl taky, po zimě bílá plíseň z vlhkosti... Jaksi jsem na to zapoměl. Tak aspoň vím, že ještě musím přes tuhle zimu čistit střechu, ale ten zadní díl jsem čistil přesně tak jak píšeš a už s tím nebyl problém. Mám doma i nějaký prostředky proti plísni v koupelně, ale na tkaninu bych to radši nestříkal, stačí prostě drhnout jarem a vodou. Bylo z toho špíny habaděj a střecha pak byla krásně černá(teda ta zadní část).
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Plíseň střechy - vnitřek

Příspěvekod Sedrik » 11 led 2012, 12:14

kousmen píše:Takovej problém jsem měl taky, po zimě bílá plíseň z vlhkosti... Jaksi jsem na to zapoměl. Tak aspoň vím, že ještě musím přes tuhle zimu čistit střechu, ale ten zadní díl jsem čistil přesně tak jak píšeš a už s tím nebyl problém. Mám doma i nějaký prostředky proti plísni v koupelně, ale na tkaninu bych to radši nestříkal, stačí prostě drhnout jarem a vodou. Bylo z toho špíny habaděj a střecha pak byla krásně černá(teda ta zadní část).


Super - díky moc. Vyčistím to teda kartáčkem a jarem a uvidím, jak to dopadne. Asi jsem paranoidní, ale mám strach, aby ta plíseň nepoškodila strukturu tkaniny té střechy :)
Lost but not forgotten: MaX NBFL 1.8l LSD Silver Blues
BMW E90 325xi Japanrot
Sedrik
 
Příspěvky: 451
Registrován: 21 dub 2011, 19:21

Re: Plíseň střechy - vnitřek

Příspěvekod ADix » 11 led 2012, 12:53

Mě se dělala loni plíseň celý rok, pač střecha místama propouštěla vodu kvůli malým prasklinkám...naředil sem savo s vodou a hadrem vypucoval...doteď plíseň nikde a na střeše žádné známky znehodnocení savem. Dále sem už to nijak neošetřil, pyč sem se rozhodnul, že přes zimu půjde nová střecha...
...because still in progress...
ADix
 
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 úno 2011, 13:13
Bydliště: Orlová, Moskva


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků