Nevypíná spojka po GO

Nevypíná spojka po GO

Příspěvekod radep » 22 dub 2012, 16:58

Tak dneska jsem konečně nastartoval nový motor (chytil krásně :mrgreen: ) a zjistil jsem, že mi nevypíná spojka. Motor divně vibruje a když začnu stlačovat pedál spojky, tak se ozve kvílení a motor má tendence chcípnout. Spojka vůbec nevypne, zařadím jenom s vypnutým motorem, ale při startování i když mám úplně sešláplý pedál tak to cukne s autem. Spojkový váleček mám samozřejmě nový (z IL) a je odvzdušněný, spojka má nový přítlačák, lamelu a obě ložiska. Pouze zůstal původní setrvačník. Nevíte v čem může být problém a jak to napravit?
Vytáhnout převodovku s autem na kozách asi moc reálné není co? :-)
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nevypíná spojka po GO

Příspěvekod George » 22 dub 2012, 17:47

je to reálné, ale celkem oser :)
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Nevypíná spojka po GO

Příspěvekod radep » 22 dub 2012, 19:34

Momentálně je všechno oser :-) Je možné dát do auta lamelu opačně? Mám takové podezření na tohle... koukal jsem se na svou starou spojku a když dám lamelu opačně na přitlačák tak drhne o nějaké šrouby...
Momentálně mám asi možnost buď doma dostat převodovku ven, což nevím jak... nebo auto odtáhnout do servisu. A ani jedno se mi nechce :-)
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nevypíná spojka po GO

Příspěvekod Krenstik » 22 dub 2012, 20:23

Ja to delal s autem zvedlym 45 cm a udelal to...

Ale oser to byl.....
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Re: Nevypíná spojka po GO

Příspěvekod radep » 23 dub 2012, 08:54

Až mi to připadá jako by bylo špatné axiální ložisko a při sešlápnutí se klika opřela o blok. Symptomy úplně podobné, nicméně axiální vůle jsem měřil, když byl ještě motor rozebraný a byly ok. Nenapadá mě nic, co by mohlo motor brzdit při sešlápnutí...
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nevypíná spojka po GO

Příspěvekod Miata » 23 dub 2012, 18:15

Zavolej Karlovi 608 723 272 ten co ti dělal motor. Starý Staněk....
MX-5 NA silver 96 1.6 komplet Postert + podvozek BC Racing BR-RS 4/5kg alles in ordnung http://www.lennypromotion.cz
+ daily E61 535D :-)
Uživatelský avatar
Miata
 
Příspěvky: 842
Obrázky: 1
Registrován: 23 dub 2010, 10:58
Bydliště: Ostrava

Re: Nevypíná spojka po GO

Příspěvekod radep » 23 dub 2012, 19:10

Volal jsem mu dneska :-) taky mě napadl... ověřil jsem si, že axiály jsou ok. Jeho názor byla obrácená lamela. Ale nevěděl proč by měla dusit motor.
Každopádně, koukal jsem se na spojku otvorem pro vidličku zboku převodovky... a vypínací ložisko je uvařené úplně... Je na něm zboku vidět jasně fialový pruh na straně od převodovky... Měl jsem smůlu na špatný kus, nebo jiný důvod? :x
Takže jsem dneska započal práce na vytažení převodovky z auta... a navíc jsem zjistil, že mi z ní stejně teče olej zezadu :-D
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nevypíná spojka po GO

Příspěvekod jiri.l » 24 dub 2012, 12:47

radep píše:Volal jsem mu dneska :-) taky mě napadl... ověřil jsem si, že axiály jsou ok. Jeho názor byla obrácená lamela. Ale nevěděl proč by měla dusit motor.
Každopádně, koukal jsem se na spojku otvorem pro vidličku zboku převodovky... a vypínací ložisko je uvařené úplně... Je na něm zboku vidět jasně fialový pruh na straně od převodovky... Měl jsem smůlu na špatný kus, nebo jiný důvod? :x
Takže jsem dneska započal práce na vytažení převodovky z auta... a navíc jsem zjistil, že mi z ní stejně teče olej zezadu :-D


Ty si to fakt uplne vyhral, koupis auto s motorem "po GO" a pak tohle vsechno... kazdopadne az zjistis, cim to bylo, tak to tu napis, hrozne me to zajima! :D
1993 NA6 socialni verze

Obrázek

Vozíme HSD MeisterR coilovery, díly DW, kola ENKEI KONIG RAYS SSR WORK XXR , pro více info SZ!
Uživatelský avatar
jiri.l
 
Příspěvky: 582
Obrázky: 3
Registrován: 04 kvě 2011, 02:36
Bydliště: Aberdeen/Praha/Ostrava


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků