Baterie NB

Baterie NB

Příspěvekod petr007 » 01 dub 2010, 06:48

Chtěl jsem dobít trochu baterku a narazil jsem na nějáké hadičky, které s ní vedou do karoserie. To je odvětrání a můžu na to prdnout nabíječku nebo to mám odpojit ??? Také mě docela zarazilo, že baterie je původní, tj. 11 let stará.
IMG_3655.JPG
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: Baterie NB

Příspěvekod Raduna MX5 » 01 dub 2010, 09:28

No já ji mám 12 letou....a není to whisky :mrgreen:
Měla by být asi gelová, proto ta výdrž. Já ji měl v zimě celou dobu v pracovně u topení 8-) a hadičky jsou na baterce. Ty bych neřešil. Řešil jsem ale nabíječku na gelovky, ale asi zbytečně. Dal jsem jí jednou nabít ke známímu a natloukl jí na starý ruský mašině, která vo gelu asi nic neslyšela a celou sezonu vše OK. Teď mám nabíječku od bejvalýho motorkáře ( nyní čerstvého MX5káře ) a tam GEL možno.....takže tak....
Řídit MX-5 je nejzábavnější činnost z těch, kdy člověk může zůstat oblečenej ;-)
Uživatelský avatar
Raduna MX5
Administrátor
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 15
Registrován: 01 led 2010, 18:23
Bydliště: Děčín

Re: Baterie NB

Příspěvekod Marfil » 01 dub 2010, 10:34

Když jsme u těch baterií, jak je to s odpojením a potom nutným zadáním kódu do rádia?
Má rádio nějaký čas "kód" v paměti nebo se nemusí ani po delším vyndání baterie zadávat..?
Ptám se proto, že kód nikde v papírech, které jsem dostal k autu, není.. :|
Aktuálně B.E.Z mx5
Uživatelský avatar
Marfil
 
Příspěvky: 497
Registrován: 27 led 2010, 11:09
Bydliště: Kolínsko

Re: Baterie NB

Příspěvekod Raduna MX5 » 01 dub 2010, 10:58

Marfil píše:Když jsme u těch baterií, jak je to s odpojením a potom nutným zadáním kódu do rádia?
Má rádio nějaký čas "kód" v paměti nebo se nemusí ani po delším vyndání baterie zadávat..?
Ptám se proto, že kód nikde v papírech, které jsem dostal k autu, není.. :|


Myslíš na tom mojim SENCORU z bazaru? To žádný heslo nechce :lol: :lol: :lol:
Řídit MX-5 je nejzábavnější činnost z těch, kdy člověk může zůstat oblečenej ;-)
Uživatelský avatar
Raduna MX5
Administrátor
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 15
Registrován: 01 led 2010, 18:23
Bydliště: Děčín

Re: Baterie NB

Příspěvekod Marfil » 01 dub 2010, 12:04

No, jestli to byl dobrý bazar.... :lol:
Mám dojem, že je tam dávaný v origo provedení nějaký SOŇÁK...... :?
Aktuálně B.E.Z mx5
Uživatelský avatar
Marfil
 
Příspěvky: 497
Registrován: 27 led 2010, 11:09
Bydliště: Kolínsko

Re: Baterie NB

Příspěvekod George » 01 dub 2010, 17:26

jaký máš rok? na miata.net jsou návody, jak ty kódy obejít, ale jen do nějakého roku výroby
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Baterie NB

Příspěvekod petr007 » 01 dub 2010, 20:14

Tak to nebudu řešit, ale stejně mne zajímá k čemu jsou ty hadičky. Kluci to je hrozný, už bych se v tom chtěl projet, ale zatím nepřišel ani TP z Německa, snad zítra a potom ještě STK a registrace na úřadě, doufám v hladký průběh.
Přemyšlím, že až to bude na značkách, tak to odvezu do některého servisu, který doporučujete na foru nebo je nějáké jiné řešení ????? Chci, aby mi auto někdo zkušený prohlídnul a vyměnit náplně.
Jinak rádio tam mám také Sony včetne CD changeru, ale myslel jsem, že je to tam dané dodatečně.
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: Baterie NB

Příspěvekod Borgi » 01 dub 2010, 20:47

Tak tuhle bater ku už nemám :-) mám malou bezúdržbovou Vartu a v poho :-) jen jsem musem zapomocí kladiva a velmi hrubé síly upravit ten držák :-)
Uživatelský avatar
Borgi
 
Příspěvky: 761
Registrován: 11 úno 2010, 09:03

Re: Baterie NB

Příspěvekod Marfil » 01 dub 2010, 21:52

George píše:jaký máš rok? na miata.net jsou návody, jak ty kódy obejít, ale jen do nějakého roku výroby



Tak je to 2001 NBFL.....1,6 :shock:
Aktuálně B.E.Z mx5
Uživatelský avatar
Marfil
 
Příspěvky: 497
Registrován: 27 led 2010, 11:09
Bydliště: Kolínsko

Re: Baterie NB

Příspěvekod PavelS » 01 dub 2010, 23:08

petr007 píše:Tak to nebudu řešit, ale stejně mne zajímá k čemu jsou ty hadičky. Kluci to je hrozný, už bych se v tom chtěl projet, ale zatím nepřišel ani TP z Německa, snad zítra a potom ještě STK a registrace na úřadě, doufám v hladký průběh.
Přemyšlím, že až to bude na značkách, tak to odvezu do některého servisu, který doporučujete na foru nebo je nějáké jiné řešení ????? Chci, aby mi auto někdo zkušený prohlídnul a vyměnit náplně.
Jinak rádio tam mám také Sony včetne CD changeru, ale myslel jsem, že je to tam dané dodatečně.



Hadičky jsou na odvětrání...neměl jsem je v NA a nic z toho nešlo.. to je asi jen kdyby něco selhalo a baterka si uplivla aby to nepoškodilo auto... Ten originál Panasonic je naprosto úžasná baterka. Když mi během opravy po tý ráně odešla (celej rok se skoro nenabíjela, muselo se s autem popojíždět apod, to jí zabilo) tak jsem si z IL M koupil za 2.5 novou... V Mazdě za ní chtěli 6.500 :twisted:
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 96 návštevníků