Klimatizace

Re: Klimatizace

Příspěvekod MiSm53 » 29 čer 2017, 11:48

Ahoj,
když kompresor spíná v krátkých několikavteřinových intervalech a větráky se točí je tam málo chladiva.Do NB podle
orig.štítku na kapotě 680g.Pokud nespíná elektromagnetická spojka,vyzkoušejí natvrdo plusem od baterky,musí cvaknout.
Pokud spíná,zkontroluj konektor od spojky,bývá zoxydovaný,je zepředu vpravo u relátek,jeden slabý kablík.Se starou
klimou bývají obecně problémy,po mých zkušenostech nedoporučuji vadné dily klimatizace nahrazovat staršími,ale vždy
tam dát nové,nebo pokud nejsou, tak repasované.
Mi.
MiSm53
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 1
Registrován: 21 črc 2011, 15:25

Re: Klimatizace

Příspěvekod HeRo » 29 čer 2017, 21:53

Diky za rady.

Kolem relatek jsem nasel dva zoxidovane draty - ty jsem pripajel zpatky a ted se mi kompresor i sahara uz pri zapnuti klimy toci..
Chladit to ale porad nechladi.

Je tam jeste jeden cerno-cerveny drat ktery je odpadly. Nevite odkud je? je tam druhy drat stejne barvy - mam to spojit snim?
Přílohy
Capture.JPG
MX5 NBFL 1.6 Impuls
HeRo
 
Příspěvky: 16
Registrován: 22 bře 2017, 17:03
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace

Příspěvekod MiSm53 » 30 čer 2017, 15:51

Ahoj,
na spojku kompresoru jde jenom jeden drát,je to vlastně elektromagnet,jiný přívod to nemá,Není tam málo chladiva ?
Většinou to utíká klimachladičem,pokud je původní,tak je hliník za ty roky rozežraný od soli.Nebo kompresor nedává
tlak.Výstupní trubka by měla být horká.Pro kontrolu těsnosti je dobré to nechat natlakovat dusíkem,vakuová
zkouška na plničce není moc směrodatná.Teď se to také tlakuje vodíkem,prý se potom sondou dobře hledá únik.
Mi.
MiSm53
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 1
Registrován: 21 črc 2011, 15:25

Re: Klimatizace

Příspěvekod HeRo » 13 črc 2017, 10:45

Tak vsechny draty jsem zapojil zpatky na relatka. Ted se mi toci kompresor i sahara. Chladivo jsem doplnoval nedavno. Kdyz zapnu klimu tak vevnitr v kabine taky slyset jakesi slabe piskani, jak kdyby nejaky ventilator nebo tak neco.
Kazdopadne chladit to porad nechladi :(
Asi s tim skoncim v servisu..
MX5 NBFL 1.6 Impuls
HeRo
 
Příspěvky: 16
Registrován: 22 bře 2017, 17:03
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace

Příspěvekod MiSm53 » 13 črc 2017, 11:43

V kabině by nemělo být při zapnuté klimě nic slyšet,pouze ventilátor. Pokud jseš z Brna,obrať se na pana Oršulu z Kuřimi,
který také renovuje MX-5 a on Ti poradí na jaký klimaservis se s MX-5 v okolí obrátit,kam to vozí.Tel. má 775 688 237
Dej vědět,kde byl problém,s klimou bojuji docela také často.
MiSm53
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 1
Registrován: 21 črc 2011, 15:25

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 120 návštevníků

cron