Špéra / LSD / Torsen

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod TeeJay » 05 pro 2017, 00:34

A do převodovky jakýkoliv kvalitní GL-4 převodový olej, do diffu taktéž ale specifikace GL-5 (v převodovce mám Valvoline Gear Oil 75W90 a v diffu Castrol Syntrax Longlife 75W-90).
Ale téhle informace je plné fórum. Hlavně ne GL-5 do převodovky, to je pak průser...
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod teleke » 05 pro 2017, 10:18

bkralik díky, omlouvám se, že jsem se toho tady nedočetl. Auto mám pár dní, tak je toho na mě moc nového na co se ptát a koukat. Fórum je přínosné, ale velice obsáhlé, tak jsem to prostě přehlédnul. :shock: :shock:
Pěkný den
teleke
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 pro 2017, 17:25
Bydliště: Jaroměř

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod teleke » 05 pro 2017, 10:20

to samé i TeeJay!
teleke
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 pro 2017, 17:25
Bydliště: Jaroměř

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod Tomin » 05 pro 2017, 14:48

Jen upozorním, že olejovar Castrol přestal vařit Axle 90 Z Limited Slip, a začal za podstatně větší peníz stáčet Syntrax Limited Slip 75W-140. :roll:
previewb (1).jpg
185kč

previewb.jpg
265kč
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod TeeJay » 05 pro 2017, 15:20

A já upozorním, že kupovat do Torsenu jakýkoliv olej pro samosvory/limited slip/LSD nebo 75-140W je zcela zbytečné, možná i nevhodné - to nevím.
A jestli ten olej stojí 2 nebo 3 stovky je úplně jedno, když ho stejně potřebuješ jen litr. :) i kdyby stál 1000 Kč, jak často měníš olej v diffu?
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod bkralik » 05 pro 2017, 15:24

Tomin:
Ty tyhle oleje leješ do diffu do NCčka? To podle mě není dobře, LSD oleje jsou určené pouze pro lamelové diferenciály, ale ne pro nic jiného. Všechny samosvory ve všech MXkách (tzn VLSD [NA], Torseny [NAfl, NB] a TochigiFuji [NBfl, NC]) by měly dostávat normální převodové oleje třídy 75W-90 GL-5.

Ty aditiva co jsou v těch "LSD" olejích jsou potřeba k tomu, aby se o sebe netřely lamely lamelových diffů a nedělalo to kravál. Pro ostatní diferenciály to potřeba není - ve VLSD se nic pevného o sebe netře, v Torsenu se o sebe třou jenom ocelová kola a housing, v TochigiFuji se tře jedna lamela o pastorky ale je tam zase předpětí. Takže tam to aditivum ničemu nepomůže, jenom to trochu zhorší vlastnosti toho oleje a podle internetu i jeho životnost...

PS: sakra, psal jsem to tak dlouho a tak důkladně, až mě TJ předběhnul :D
1.6 NB (rv. 2000) Twilight blue - Španělka

další šroty:
Mazda RX-8 (rv. 2006, 1.3 wankel, 170 kW) - WinterCar
Alfa Romeo GTV6 (rv. 1980, 3.0 V6, ~ 130 kW) - Červená - Historik hysterik
Uživatelský avatar
bkralik
 
Příspěvky: 126
Registrován: 24 črc 2015, 20:08
Bydliště: Královehradecko

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod Tomin » 06 pro 2017, 13:34

Teď už je pozdě litovat kozénky, když mám ten Syntrax doma. Jako ale vemte si to - člověk chce dopřát Mazděnce to nejlepší, pořídí jí do jejího samosvorného diferenciálu olej do samosvorného diferenciálu, a pak se na internetech doví, že olej do samosvorného diferenciálu se nemá líto do samosvorného diferenciálu.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod m8rinek » 06 pro 2017, 13:58

Doporučil bych se držet předepsaných naplní od výrobce než se pokoušet o nějakou vlastní iniciativu, když dane problematice nerozumím.... někdy je méně více.
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod spooon » 06 pro 2017, 18:40

Tomin píše:Teď už je pozdě litovat kozénky, když mám ten Syntrax doma. Jako ale vemte si to - člověk chce dopřát Mazděnce to nejlepší, pořídí jí do jejího samosvorného diferenciálu olej do samosvorného diferenciálu, a pak se na internetech doví, že olej do samosvorného diferenciálu se nemá líto do samosvorného diferenciálu.

taky ho tam mám, páč na foru pár lidí psalo, že je dobrej, a že pak torsen víc torsenuje :D a asi 20 000 km v pohodě, změnu v torsenování sem ale nezaznamenal :D
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod mojžo » 19 zář 2018, 13:39

Mám pre majiteľov diferenciálov Tochigi Fuji Super LSD dôležitú informáciu ohľadom technickej kontroly. Aj keď... asi to viete.

Tento rok ide prvý krát s namontovaným Tochigi diferenciálom na STK. Telefonicky som riešil, čo s tým, pretože nesmie ísť na test bŕzd inak ho poláme.
Výsledok?

Nebáť sa toho, vopred na to upozorniť, auto vôbec nepôjde na valce, vonku pred linkou len šlapnú na brzdu či auto brzdí, prípadne že môžu otestovať informatívne prednú os.
Verím, že aj v CZ budete mať ten istý postup :)
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 95 návštevníků