Špéra / LSD / Torsen

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod mikee19 » 10 lis 2017, 14:32

podla toho, ake LSD mas. Torsen, abo lamelovy superfuji?
NBFL 1.6 '01 | ME221 | Revent Turbo kit + TD04 | RX8 Yellows | Torsen T2 | AD08 | TR Lane RollBar
Uživatelský avatar
mikee19
 
Příspěvky: 264
Registrován: 17 úno 2013, 13:19
Bydliště: Kosice

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod j.e.n.i.k.82 » 10 lis 2017, 15:18

Je z 1.8L z roku 2000, takže počítám že Torsen.. Ale budu rád i za obecné info a vlastní zkušenosti..
j.e.n.i.k.82
 
Příspěvky: 112
Registrován: 05 črc 2015, 21:52

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod mikee19 » 10 lis 2017, 17:04

vymen olej a jazdi :)
NBFL 1.6 '01 | ME221 | Revent Turbo kit + TD04 | RX8 Yellows | Torsen T2 | AD08 | TR Lane RollBar
Uživatelský avatar
mikee19
 
Příspěvky: 264
Registrován: 17 úno 2013, 13:19
Bydliště: Kosice

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod AndrewG » 10 lis 2017, 22:51

j.e.n.i.k.82 píše:Poraďte mi prosím, jak se chovat k LSD v Mazdě? Resp. jak se nechovat.. Jestli jsou nějaká pravidla, co nedělat atd. Nebo alespoň nasměrujte někam, kde se to dočtu.. Díky


torsen sa nicim nelysi proti klasickym diferencialom, su to iba sukolesia. Takye klasicky olej do diferaku bez LS aditiv (ako tu par ludi do Torsenu pcha :lol: )
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod Dacan » 27 lis 2017, 15:57

zdravím, už asi rok mám Mx-5 a furt ve mě hlodá jestli mám LSD nebo ne, podle diff guide by to špéru mít mělo ale co jsem dělal burnout tak byla jen jedna černá čára :(
Co mě napadá tak diff byl venku kvůli autonehodě a vařili měl ty dvě "Křídla" co to drží v subframu, tak jestli nemohlo mít to vliv na funkčnoust.

diff vypadá takto, je to z NAčka 1.8 94rv, předchozí majitel též tvrdil že je to LSD.
Obrázek
Dacan
 
Příspěvky: 149
Registrován: 24 led 2015, 16:18

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod AndrewG » 27 lis 2017, 23:36

podstatny nie je obal ale vnutro. nic lahsie ako vytiahnut poloos a zasvietit dnu podla mna nie je. Druha moznost je previezt sa v aute ktore torsen zarucene ma.
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod teleke » 03 pro 2017, 21:42

Ahoj, jsem tu nový a hned "klasický" dotaz na který jsem dosud nenašel odpoveď!
Jak poznám, nebo kde zjistím (z legislativy, nebo jinak), zda konkrétně moje Miata disponuje zadním dif. s omezenou svornosti?? Moje Miata, NA z roku 1996 o obsahu 1,8 a výkonu 96KW.
Laicky si myslím, že mám normální dif., protože při průjezdu zatáčkou mě "hrabe" vnitřní kolo a Miata moc do driftu jejde. Proto bych si chtěl LSD opatřit, ale jak ho bez "projetí" poznat. Já vím, NB s 1.8čkou má 'LSD v základu, ale pokud to nebude evropská verze??????, navíc 5 versus 6 rychlostních stupňů v převodovce, atd, atd, atd!?!?!?
Pokud bych si chtěl rozvodovku s LSD v difu pořídit někde "bokem", tak jak, tedy laicky z venku bez rozebrání poznám, zda se jedná o rozvodovku s diferenciálem který má/či nemá LSD (tedy který je/či není samosvorný)??? Je nějaký rozdíl ve vnějším vzhledu skříně (nálitek, šroub, hrbolek, 100pro jistý typ, atd), který jednoznačně z vnějšku "upozorní" na LSD?
Nebo slepě důveřovat v NB 1.8 a doufat!
Díky za vše
D.
teleke
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 pro 2017, 17:25
Bydliště: Jaroměř

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod bkralik » 03 pro 2017, 22:02

Přítomnost samosvoru zvenku na vzhledu rozvodovky nepoznáš. Jediné rozdíly jsou zvenku ve velikosti diffu (předface NA 1.6 mělo diff o 1" menší), ale obě varianty mohou i nemusí mít samosvor. Jediná spolehlivá cesta je kouknout se dovnitř - ať už endoskopem přes nápušťák nebo vyškubnutím poloosy.

U českých (a asi i německých) MXek pak platí to, co si říkal - 1.8 NB = samosvor. Ale pozor, v Anglii to tak rozhodně není, na netu se válí spousta aut co jsou 1.8 a samosvor nemají. To jenom kdyby si chtěl levně dotáhnout pravostranku na díly, hrozně blbě se hledá jestli dotyčný kus má mít samosvor nebo ne...
1.6 NB (rv. 2000) Twilight blue - Španělka

další šroty:
Mazda RX-8 (rv. 2006, 1.3 wankel, 170 kW) - WinterCar
Alfa Romeo GTV6 (rv. 1980, 3.0 V6, ~ 130 kW) - Červená - Historik hysterik
Uživatelský avatar
bkralik
 
Příspěvky: 126
Registrován: 24 črc 2015, 20:08
Bydliště: Královehradecko

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod teleke » 04 pro 2017, 23:15

Dík za info, takže v dokumentaci k autu se nikde nedočtu, jestli to či ono auto LSD má, nebo ne.
Předpokládám, že pokud někde koupím skřín rozvodovky s tím, že uvnitř je mino rozvodovky i dif. s omezenou svorností, tak to poznám tak, že se kouknu emdoskopem (který nemám) zátkou pro olej dovnitř. Co tam mám vidět, protože netuším jak LSD vypadá. Budou tam satelity??+ něco dalšího??
Laicky bych soudil, že pokud zatočím unašečem ke kterému se normálně šroubuje kardan a podržím jeden z vývodů ke hnacím hřídelům, tak by se ten druhý taky točit neměl, nebo hooodně těžko. U běžného dif. by se jinak točil dvojnásobnou rychlostí. Je to tak???
Jó a ještě jeden dotaz, jaký olej do rozvodovky a převodovky? Mám pocit, že ho tam ještě nikdo neměnil a to je na tachometru 190tis.
Díky D.
teleke
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 pro 2017, 17:25
Bydliště: Jaroměř

Re: Špéra / LSD / Torsen

Příspěvekod bkralik » 04 pro 2017, 23:36

Nemusíš koukat jenom endoskopem, pokud bude diferenciál z auta venku, tak stačí kouknout dírou pro poloosy. Co můžeš vidět a jak to vypadá je pěkně popsané zde: https://www.miata.net/garage/diffguide/ - ten odkaz bys mimochodem taky našel, pokud by ses v tomhle tématu kouknul trochu zpět ;)

Jinak ty točící zkoušky bych úplně jistě nebral - u předepnutného samosvoru jako je TochigiFuji nebo Torsen T2 s předpětím to teoreticky fungovat má, ale třeba VLSD (viskodiferenciál) bez oleje nefunguje a lamelák absolutně netuším.
1.6 NB (rv. 2000) Twilight blue - Španělka

další šroty:
Mazda RX-8 (rv. 2006, 1.3 wankel, 170 kW) - WinterCar
Alfa Romeo GTV6 (rv. 1980, 3.0 V6, ~ 130 kW) - Červená - Historik hysterik
Uživatelský avatar
bkralik
 
Příspěvky: 126
Registrován: 24 črc 2015, 20:08
Bydliště: Královehradecko

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam a 64 návštevníků

cron