Zápis motoru do TP

Re: Zápis motoru do TP

Příspěvekod froxic » 16 bře 2018, 18:55

Pokud to máte jenom pro STK, tak bych vás chtěl trošku uklidnit. 1.6 a 1.8 jsou pro neznalého člověka od sebe k nerozeznání a pokud není auto vybaveno OBDII, tak to snad nejde ani nijak ověřit než důkladnou visuální kontrolou. Na STK tento týden se mi koukal max na štítek VIN pod kapotou, který si i fotil a ještě stříbrný štítek nalevo. Myslím, že by si nevšiml ani zastavěného kompresoru. Na co se však ptal byli žluté tlumiče, které nechtěl věřit že jsou tovární i když Anniversary je má takto z fabriky (to že tam jsou B6 a OEM asi někdo těžko zjistí).
MX-5 10AE #5610 | 1999 1.8 103 kW
Obrázek
Uživatelský avatar
froxic
 
Příspěvky: 325
Registrován: 25 srp 2016, 09:48
Bydliště: Ostrava

Re: Zápis motoru do TP

Příspěvekod Beny » 16 bře 2018, 19:25

buteo píše:Co je pro tebe důležitější?
Mít větší motor v autě nebo v papírech?

No já bych přece chtěl obojí. :-D Je pravda že to asi nikdo není schopnej poznat, ale tak za zeptání jsem nic nedal. Když by to šlo tak proč to nezapsat...
ex: Almera Gti SR20DE; Crf 450R Supermoto
daily: Primera P11 SR20DE
weekend: MX 5 NA
Beny
 
Příspěvky: 230
Registrován: 11 úno 2018, 12:57
Bydliště: Katovice

Re: Zápis motoru do TP

Příspěvekod froxic » 16 bře 2018, 19:38

Jasně, chápu tvé obavy. Ale jenom jsem to chtěl vzít z té druhé strany, že člověk nemusí být ze všeho hned vyplašený. Ani v případě pojistného plnění si nemyslím, že ti tam někdo bude lítat okolo motoru a nutně to celé odstrojovat a koukat nějak krkolomně co že jsou tam vyraženy za písmenka. Spíše se budou dívat na gumy, jestli mají vzorek a i kdyby byly i něco širší, tak se do dá uhrát, že ti budou třeba jenom o pár procent krátit plnění.
MX-5 10AE #5610 | 1999 1.8 103 kW
Obrázek
Uživatelský avatar
froxic
 
Příspěvky: 325
Registrován: 25 srp 2016, 09:48
Bydliště: Ostrava

Re: Zápis motoru do TP

Příspěvekod Beny » 16 bře 2018, 19:56

froxic píše:Jasně, chápu tvé obavy. Ale jenom jsem to chtěl vzít z té druhé strany, že člověk nemusí být ze všeho hned vyplašený. Ani v případě pojistného plnění si nemyslím, že ti tam někdo bude lítat okolo motoru a nutně to celé odstrojovat a koukat nějak krkolomně co že jsou tam vyraženy za písmenka. Spíše se budou dívat na gumy, jestli mají vzorek a i kdyby byly i něco širší, tak se do dá uhrát, že ti budou třeba jenom o pár procent krátit plnění.

Já se vážně nebojím že by to někdo poznal, mimo to, i s číslama na motoru se dá pohrát že jo... :) Spíš mi šlo o to že pokud by to šlo normálně zapsat tak proč to neudělat a všichni mi v ten moment můžou vlézt na hrb.
ex: Almera Gti SR20DE; Crf 450R Supermoto
daily: Primera P11 SR20DE
weekend: MX 5 NA
Beny
 
Příspěvky: 230
Registrován: 11 úno 2018, 12:57
Bydliště: Katovice

Re: Zápis motoru do TP

Příspěvekod Mato » 16 bře 2018, 21:48

Kód motora je ťažko nájsť, ale keď som bol v pondelok na emisnej technik si tú prácu dal. Ťažko povedať čo by sa dialo, keby tam namiesto B6 nšiel BP...
1996 Mazda MX-5 NA6
Mato
 
Příspěvky: 63
Registrován: 17 úno 2018, 20:26

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 87 návštevníků