Vyčištění odtoků od střechy

Re: Vyčištění odtoků od střechy

Příspěvekod Renee » 31 kvě 2020, 20:50

Tam jde spíš o to, že tu štětku na trombony máš protáhnout několikrát shora dolů, což s dlouhým drátem z půdy možná nemůžeš (nechci tě podceňovat, ale podle mě protáhnout tím ten drát z fotky by chvíli trvalo :D )
Důvod je že nějakých třeba 10cm nad podlahou auta se nějakým způsobem napojuje trubka z odtoku do trubky v prahu a je tam jakási membrána nebo zpětná klapka, asi aby se voda nemohla nijak dostat vzhůru. (nebo možná hmyz, nebo nevím co) A šudláním nahoru dolů může dojít k porušení toho zařízení, mi bylo řečeno. A taky se prý může stát že tu trubku z odtoku vysadíš z trubky v prahu a voda ze střechy pak poteče kam nemá.
Osobně jsem to nějakou dobu taky dělal tak "blbě" a myslím že k žádné škodě nedošlo, ale člověk nikdy neví...
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Vyčištění odtoků od střechy

Příspěvekod JohnyS » 02 čer 2020, 11:51

Napojení dole neni a většina NA a NB dole nemá nic, u NBfl jsem na jedny potkal gumovou klapku nad kterou rostl mech načež jsem ji odtamtud taky vyrval pryč.
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Vyčištění odtoků od střechy

Příspěvekod Renee » 02 čer 2020, 11:56

Tak to pak nevím co všichni hrotí s těma kartáčema na trombóny :D
Na druhou stranu to není zas taková investice a čistí to hezky.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Vyčištění odtoků od střechy

Příspěvekod JohnyS » 04 čer 2020, 06:46

To zajisté, některé tam mají něco na zpusob klapky v napojení z té mističky nahoře na trubku co pak vede dál. Takže tam zastrčíš 5 cm trubky na trombony a nejde ti to prorazit dál :D
Kdyby jste někdo chtěl bádat tak pár těhle odtoku mám na dílně a můžu nafotit. Když by jste sundávali střechu z auta tak se dají i vyndat a doporučuji toho využít k jejich pořádnému vyčištění ;)
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 104 návštevníků

cron