Teplota oleje

Re: Teplota oleje

Příspěvekod AndrewG » 07 srp 2015, 21:57

peťo spytaj sa sama koľko mal stupňou v mýte :-D
každopádne to príde divné asi všetkým...ja myslim že ta voda by ti vkuse musela vreť pri 120-130stupnoch...nemas nejako zle nakalibrovane tie cidla ? to by vysvetlovalo rovnake teploty na 2 autach... alebo sa už čidlo k budiku nejako zvlášť nekalibruje ?
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Teplota oleje

Příspěvekod LordJames » 08 srp 2015, 00:19

Ja mam taky depo budiky, vsechny teda samostatny a na olej i vodu byly totozny cidla. Teplotu oleje merim stejne jako ty pod filtrem, teplotu vody za termostatem. Co jsem jezdil alpy se samem i ja, tak to nebyla takova jizda, kdy by byly nejaky extremni teploty, nijak extra se na to neslapalo. V Myte nameril urcite neco jinyho :) Jinak vodu fakt nemam problem mit na 70ti stupnich
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Teplota oleje

Příspěvekod vhml » 08 srp 2015, 16:28

Tyhlety tuningový budíčky zpravidla ukazujou kraviny. To je tak si okoukat jaká je teplota ,,běžná" a pak si sledovat o kolik to leze nahoru, ale absolutní hodnoty čísel ignorovat. Mě to třeba na oleji běžně ukazuje 150 což je kravina a byla to pro motor okamžitá smrt.

Ideálně nakoupit čidla a budíky KMGY ( do CZ dodává HDkovo.cz ) je to maďarská licenční výroba VDO a budík s čidlem stojí kolem 1000Kč.
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Teplota oleje

Příspěvekod LordJames » 09 srp 2015, 09:55

Nejaka osobni zkusenost s tema depo budikama? Precti si na ne nejaky recenze; )
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Teplota oleje

Příspěvekod vhml » 09 srp 2015, 10:10

S Depem zkušenost nemám, uznávám. Každopádně tak jak to dal na fotce PeterS ukazuje kraviny a nebo je někde jiná chyba.
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Teplota oleje

Příspěvekod Spider » 09 srp 2015, 10:58

Depo pouzivam aj ja, mala by to byt pomerne kvalitna znacka, avsak problem moze byt, ako som napisal vyssie, v tom konkretnom kuse, ktory ukazuje niekolko roznych hodnot naraz. Co znamena, ze ma v sebe ovela viac techniky ako obycajny ukazatel jedneho udaju. Cize mohla nastat chyba v jeho konstrukcii. Nebolo by od veci ho skusit reklamovat a ak sa podari napriklad vymena za iny kus odskusat ci aj ten meria rovnako, alebo bude uz v poriadku.
Spider
 
Příspěvky: 286
Obrázky: 40
Registrován: 01 srp 2014, 16:46
Bydliště: Nitra

Re: Teplota oleje

Příspěvekod LordJames » 09 srp 2015, 23:40

Na ty depo budiky jsou fakt slusny reference a zmetek muze clovek koupit i u tech nejrenomovanejsich znacek. Fakt bych klidne zkusil prohodit cidla. Jinak po dnesnim Pisku hlasim novy hodnoty....vedra jako svine, cca 7 ostrych kol a olej 140, voda 120...posledni jizdu se mi dokonce podarilo olej posunout jeste dal. Uz muzu konecne trochu porovnavat i s predchozi 1.6kou, kde se olej taky hral hodne, takze za me je olejovej chladic jasna volba i u atmosfericky MX-5 u kazdyho, kdo jezdi pilu i po okreskach.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Teplota oleje

Příspěvekod Gabriel » 10 srp 2015, 08:22

LordJames píše:Na ty depo budiky jsou fakt slusny reference a zmetek muze clovek koupit i u tech nejrenomovanejsich znacek. Fakt bych klidne zkusil prohodit cidla. Jinak po dnesnim Pisku hlasim novy hodnoty....vedra jako svine, cca 7 ostrych kol a olej 140, voda 120...posledni jizdu se mi dokonce podarilo olej posunout jeste dal. Uz muzu konecne trochu porovnavat i s predchozi 1.6kou, kde se olej taky hral hodne, takze za me je olejovej chladic jasna volba i u atmosfericky MX-5 u kazdyho, kdo jezdi pilu i po okreskach.


Pokud si pamatujes na Pisek 18.7., kde jsme se potkali, tak toho dne bylo take nejmene 35, spis 37 stupnu a auto dostavalo za usi (navic jsem se v nem stridal s kamaradem, takze naloz to byla slusna). Mam tam olejovej chladic a budik teploty oleje a ten NIKDY nesel pres 120. 140 uz mi pripada hodne, takove teploty uz bych se bal nemit nejakou kvalitni 10W60.

Takze ja chladic oleje jednoznacne doporucuju kazdymu, kdo by chtel to auto byt jen obcas trapit.
MX-5 NC 2.0 PRHT, NC2 motor, Rotrex C30-94, custom CAI, nerez výfuk od Good-Win-Racing, Bilstein B14, CarboTech brzdy (XP10+XP8), RX-8 + H&R stabíky, IL Motorsport výztuhy, oil cooler, Nissens 68527, FGR 4.1, ECU tuning by Jay (TuningDoneRight).
Gabriel
 
Příspěvky: 86
Registrován: 19 čer 2014, 13:56
Bydliště: Praha

Re: Teplota oleje

Příspěvekod vhml » 10 srp 2015, 09:05

140st na oleji uz je ohromna loterie. I 10W60 se začíná střihat někde kolem 130 stupňů a třeba na škodováckým OHVčku se beztak kolem 120st. začne rozpadat kompozice na pánvích. Takže chladit, chladit a držet si ideálně kolem těch 110 maximálně. Ono to i pak už dost i ztrácí tlak oleje kvůli viskozitě při takových teplotách.

Jinak já teď taky řeším budíky - kolik maže MXko za studena? Jestli to mám přehánět s budíkem do 10atm, nebo stačí do 6atm.
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Teplota oleje

Příspěvekod hroche » 10 srp 2015, 09:39

vhml píše:140st na oleji uz je ohromna loterie. I 10W60 se začíná střihat někde kolem 130 stupňů a třeba na škodováckým OHVčku se beztak kolem 120st. začne rozpadat kompozice na pánvích. Takže chladit, chladit a držet si ideálně kolem těch 110 maximálně. Ono to i pak už dost i ztrácí tlak oleje kvůli viskozitě při takových teplotách.

Jinak já teď taky řeším budíky - kolik maže MXko za studena? Jestli to mám přehánět s budíkem do 10atm, nebo stačí do 6atm.


budik do 6atm ti stačí. Mezi 5-6ti atm mi to maže za studena, když se olej zahřeje tak mi víc jak 4atm čerpadlo netlačí.
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 97 návštevníků