za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod hroche » 19 črc 2015, 18:31

vyměnil jsem CAS senzor za jiný ale problém stále přetrvává. Včera mi mazda zničeho nic chcípla po 45minutách jízdy když jsem předjížděl u písku kamión.

koukal jsem do příručky co se dá sehnat na netu a tam jsem se dočetl podle příznaků že může být problém v bohatosti směsy za tepla a radí vyměnit řídící jednotku

Popravdě začínám být prochu bezradný.
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod hroche » 31 srp 2015, 10:01

tak tu máme shrnutí mého nekonečného příběhu.

můj počáteční stav zklamání se během posledního měsíce změnil v absolutní bezmoc problém stále trvá když to zrekapituluji tak jsem postupně vyměnil:

čidlo teploty vody, CAS senzor, Váha vzduchu, řídící jednotka, Lamda sonda, podtlakový ventil regulace tlaku paliva.

vždy postupoval jsem dle servisního manuálu od mazdy co je na sítí. je to tam pěkně popsaný a pořád jsem na začátku. Popravdě už si nevím rady co dál.
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod piwel » 06 říj 2015, 10:56

hroche píše:tak tu máme shrnutí mého nekonečného příběhu.

můj počáteční stav zklamání se během posledního měsíce změnil v absolutní bezmoc problém stále trvá když to zrekapituluji tak jsem postupně vyměnil:

čidlo teploty vody, CAS senzor, Váha vzduchu, řídící jednotka, Lamda sonda, podtlakový ventil regulace tlaku paliva.

vždy postupoval jsem dle servisního manuálu od mazdy co je na sítí. je to tam pěkně popsaný a pořád jsem na začátku. Popravdě už si nevím rady co dál.


nějaké novinky? ohledně toho problému? vypadá to, že trpím tím samým :( jel jsem ani ne 20km daleko, vypnul jsem auto, hodinu (i víc) stálo a poté nechtělo nastartovat...kámoš mě odtáhl zpátky těch 20km a potom to naskočilo napoprvé... a předtím se mi to stalo taky, ale to se auto nemohlo ani ohřát, to jsem jel necelých 5km, hodinová pauza, potom asi 2km, půlhodinová pauza a nechytlo to...až na druhý den :( zatím jsem vyměnil jen svíčky a po tom výčtu vyměněných věcí na tvé miatě se toho začínám celkem bát :(
piwel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 05 říj 2015, 10:02
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod mojžo » 06 říj 2015, 12:09

Podobný problém som mal na mojej Omege MV6.

Nakoniec to bola KABELÁŽ k snímaču kľuky.
Keď bol teply motor, zhasla a zbohom.
Myslel som že to auto rozkopem kým sme na to prišli
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod hroche » 06 říj 2015, 12:20

musím říct, že teď auto funguje jak mám.
sice jsem zkusil vyměnit výše uvedené věci plus jsem vyměnil dva ventily co regulují obtok vzduchu kolem klapky do sání v závislosti na teplotě vody,
ale to nepomohlo, rozebral jsem, vyčistil a přetěsnil škrtící klapku a pak jsem přišel, že mám povolenou hlavu asi o 3/4otáčky šroubu tak jsem
hlavu přitáhl a od té doby auto jezdí jak mám.

i tak se raději podívám na ten kabel co psal mojžo, protože je tam blbě zkroucenej/ zlomenej u konektoru
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod hroche » 07 kvě 2016, 21:14

je na čase napsat pokračování:

včera se problém opět po půl roce vrátil mazda za tepla chcípne a poté nejde nastartovat.
šel jsem na jisto a měl opět povolenou hlavu (je na čase koupit nové šrouby hlavy) měl jsem za to že je po problému
ale po dnešním příjezdu do písku na dráhu mazda opět stávkovala za tepla chcípla a nechytla stačilo jí nechat 2 hod. vychladnout a zase chytla.

už jsem od loňska povyměňoval tyhle věci:

lamda sondu
čidlo teploty motoru
snímač natočení vačkového hřídele
řídící jednotku
váhu vzduchu
podtlakový ventil na palivové liště
motorové relé které spína přívod proudu na vstřiky
ISC ventil

jinak za tepla když to chcípne tak čerpadlo palivo do lišty tlačí a vstřiky fuungují, svíčky jiskru hází
vážně nevím kde by už mohl být problém. napadli mě teda ještě možná dvě věci:

1) zda jsou dobře nastavený rozvody

2) zda není problém v předstihu (mimochodem jak se u NAčka 1,6tky 85kw předstih nastavuje?)
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod vojtiiisek » 07 kvě 2016, 21:32

Zde navod na predstih https://books.google.cz/books?id=wApjC7 ... dc&f=false
Podle toho problemu co popisujes a co vse jsi vymenil asi bude problem vazne v predstihu, snad navod pomuze, je na zvyseni predstihu ale princip je stejny.
NA > NBFL > NB > NC

*Se silným autem jsi rychlý na rovinkách, s lehkým autem všude* Colin Chapman
Uživatelský avatar
vojtiiisek
 
Příspěvky: 459
Registrován: 08 črc 2011, 19:58
Bydliště: Brno

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod hroche » 11 kvě 2016, 12:25

zdrvím nemáte někdo na půjčení stroboskopickou pistoli na nastavení předstihu

https://www.youtube.com/watch?v=2_T20T9Gn9s
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod TeeJay » 11 kvě 2016, 12:42

A senzor polohy kliky jsi neměnil? Taky mi Miatka chcípala za tepla, nedržela volnoběh a nešla za tepla nastartovat... ale jednotka jednoznačně zahlásila, kde je chyba přes OBDII, takže jsem senzor vyměnil a od tý doby všechno funguje jak má.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod hroche » 11 kvě 2016, 13:24

TeeJay píše:A senzor polohy kliky jsi neměnil? Taky mi Miatka chcípala za tepla, nedržela volnoběh a nešla za tepla nastartovat... ale jednotka jednoznačně zahlásila, kde je chyba přes OBDII, takže jsem senzor vyměnil a od tý doby všechno funguje jak má.


ahoj u NAčka senzor polohy kliky není. je tam místo toho CAS senzor na vačce a ten jsem měnil
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam a 101 návštevníků