centrál mrtev!

centrál mrtev!

Příspěvekod fidak » 16 čer 2017, 12:49

Ahoj kluci,
potreboval bych poradit. pravdepodobne mi na mé NC zkratovala ridici jednotka centralu, nebo odesel motorek na zamku.
Kazdopadne na klic v zamku auto otevru i zavru, na dalku se mi odemce jen spolujezdec a kufr taky funguje. Z rridicovych dveri auto taky zamcu/odemcu.

Nemáte nekdo zkusenost?
Nevite kde je jednotka centralu v NC?

Dekuju!
NC 1.8 2006
fidak
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19 čer 2016, 11:21
Bydliště: Praha

Re: centrál mrtev!

Příspěvekod cafe-racer » 25 čer 2017, 09:43

To vypadá spíš na motoek v zámku, když tě spolujezdec poslouchá.
Teoreticky bys mohl zkusit zda ti funguje aspoď tzv. double-lock, tzn. dvojité zajištění dvěří (na standardní zamknutí co mají všechny auta se ti dveře zamknou tak, aby nešy otevřít zvenčí ; zevnitř ale otevřít jdou. Na double lock se aktivuje druhý motorek který zabrání i otevření zevnitř, a poděvadž je to kabriolet tak je tam tahle funkce v sérii - aspoň doufám).

Tzn. auto zamkni dálkou a ověř, zda je spolujezdcec zamčený (venkovní klikou). Pak klíčem zamkni řidičovy dveře. A pak znovu stiskni na dálkovém ovládání zamknutí, mělo by ti znova zablikat a pak je otázka, jestli se něco stalo i v řidičových dveřích.

Zkus to a dej vědět. Jestli toto funguje, nejspíš ti odešel motorek na centrál v zámku řidiče.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: centrál mrtev!

Příspěvekod fidak » 27 čer 2017, 21:18

cafe-racer píše:To vypadá spíš na motoek v zámku, když tě spolujezdec poslouchá.
Teoreticky bys mohl zkusit zda ti funguje aspoď tzv. double-lock, tzn. dvojité zajištění dvěří (na standardní zamknutí co mají všechny auta se ti dveře zamknou tak, aby nešy otevřít zvenčí ; zevnitř ale otevřít jdou. Na double lock se aktivuje druhý motorek který zabrání i otevření zevnitř, a poděvadž je to kabriolet tak je tam tahle funkce v sérii - aspoň doufám).

Tzn. auto zamkni dálkou a ověř, zda je spolujezdcec zamčený (venkovní klikou). Pak klíčem zamkni řidičovy dveře. A pak znovu stiskni na dálkovém ovládání zamknutí, mělo by ti znova zablikat a pak je otázka, jestli se něco stalo i v řidičových dveřích.

Zkus to a dej vědět. Jestli toto funguje, nejspíš ti odešel motorek na centrál v zámku řidiče.


To je super rada, dekuju, zkusim, obecne si ale myslim taky ze odesel jen motorek. nevim presne jestli moje 2006 ma zminovanou funkci, nicmene vim o funkci zamku kufru, kdyz na dalku zamknes auto a nechas strechu dole, zmacknuti cudliku na otevreni kufru nefunguje, naopak kdyz zamknes jen klicem tak ho zevnitr otevres. tohle vse funguje, takze se domnivam, ze ŘJ asi bude v pohode. Nevis o nejakym sikovnym elektrikari v Praze? nebo nekdo zdejsi? ja si na toto netroufam..
NC 1.8 2006
fidak
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19 čer 2016, 11:21
Bydliště: Praha

Re: centrál mrtev!

Příspěvekod cafe-racer » 27 čer 2017, 22:16

Moje '06 to má, myslím obecně že je to u kabrioletů nezbytnost. Jinak prostě přijdu k autu, nahnu se přes dveře a vnitřní kličkou si ho otevřu, což není úplně představa zajištěného automobilu :-)
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: centrál mrtev!

Příspěvekod fidak » 27 čer 2017, 22:20

cafe-racer píše:Moje '06 to má, myslím obecně že je to u kabrioletů nezbytnost. Jinak prostě přijdu k autu, nahnu se přes dveře a vnitřní kličkou si ho otevřu, což není úplně představa zajištěného automobilu :-)


no hele takhle: klickou to neotevru ale ta vytahovaci pojistka to stejne proste otevre. to mas taky tak?
NC 1.8 2006
fidak
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19 čer 2016, 11:21
Bydliště: Praha


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 52 návštevníků