Zamlžování předního okna

Zamlžování předního okna

Příspěvekod MiSm53 » 21 črc 2017, 09:06

Ahoj,
při včerejším návratu z Alp mě doprovázel velmi silný déšť.Neustále se mi při jízdě zamlžovalo přední okno i když běžel ventilátor na plný výkon.Napadá mě,
jestli dobře funguje klapka vnitřní cirkulace vzduchu.Při přepnutí polohy klapky se sice ozve tlumené ducnutí a proud vzduchu hnaný ventilátorem změní
tón,ale okno se neodmlží.Mám také novou noname střechu a nevím jestli umožňuje odvětrání kabiny.Ani nevím,jakým způsobem se z kabiny vzduch odvětrává.
Děkuji za každou radu či názor.
Mi.
MiSm53
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 1
Registrován: 21 črc 2011, 15:25

Re: Zamlžování předního okna

Příspěvekod Andre_fux » 21 črc 2017, 10:40

Toto je celkem normální ted v létě. V autě máš teplo a z vnějšku máš chladnější vzduch, tím dojde ke kondenzaci na vnitřní straně okna.

Jediné co na to pomáhá, tak je pustit klimu na čelní sklo.
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Zamlžování předního okna

Příspěvekod TeeJay » 21 črc 2017, 10:47

Jezdím jaro-léto-podzim-zima, klimu nemám a ofuk mi na to stačí, akorát to odmlžení chvíli trvá :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zamlžování předního okna

Příspěvekod gramo » 21 črc 2017, 11:12

Vnitřní cirkulace moc nepomůže, člověk vydechuje docela dost páry, takže i když je venku skleník, vevnitř je taky. Bez klimy pomůže jen pustit větrák na čelní sklo a když je nejhůř, tak i s topením a pootevřít okýnka.

Jako prevence mlžení pomáhá pomazat vnitřek čelního skla holicí pěnou nebo tekutým mýdlem a rozleštit, vlhkost se pak váže na to mýdlo a vznikne neviditelná souvislá vrstva vlhkosti místo viditelných mikrokapiček. Prodává se i prostředek proti mlžení brýlí, ale v podstatě je to mýdlová voda s rozprašovačem.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Zamlžování předního okna

Příspěvekod mojžo » 21 črc 2017, 16:01

Treba skontrolovať, či na strane spilujazdca, pod takým čiernym plastom, v mieste kde sa nasava vzduch do vetráku, nie je nanos špiny, blata, lístia.

Očistenie tohoto miesta tomu dosť výrazne pomôže
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: Zamlžování předního okna

Příspěvekod metaljohn » 23 črc 2017, 15:43

Jo, to bych taky radik zkontrolovat. A jinak vnitřní okruh bych bez klimy v takovým případě zásadně nedával, vzduch se nemění a akorát cirkuluje ten vlhkej z kabiny.
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: Zamlžování předního okna

Příspěvekod gramo » 27 črc 2017, 23:51

Dnes jsem zjistil, že dokud jedu, tak dobrý a jak zastavím (třeba na semaforech), začne se to mlžit.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Zamlžování předního okna

Příspěvekod cavan » 31 črc 2017, 12:43

pri dazdi je treba mat zapnutu vonkajsiu cirkulaciu inak sa ti okno zahmlie, samozrejme, skontroluj si cistotu systemu.. ;)
EX - (NBFL 1.8 VVT PHOENIX, HT, S2K seats, GV lip, Vmaxx, cooling plate, frame rails)
IN SERVICES - NBFL 1.6 NEVADA powered by LPG

vyroba frame rails, cooling plate (info po SZ)

www.aliiscolores.com
Uživatelský avatar
cavan
 
Příspěvky: 1252
Registrován: 30 lis 2012, 08:58
Bydliště: Čachtice / Bratislava

Re: Zamlžování předního okna

Příspěvekod MiSm53 » 20 srp 2017, 07:57

Tak to je samozřejmé,že musí být zapnutý přívod venkovního vzduchu.Ale i tak a i při zapnutém větráku se okno silně zamlžovalo.Jenom jsem se chtěl zeptat,
jak ověřit funkci klapky přepínání cirkulace,nebo jestli nemúže být někde na vstupu venkovního vzduchu překážka a co zkontrolovat.Pylový filtr tam není ? Jestli
to také nemůže být,že to byl extrém,po velkém vedru přišlo ochlazení prudkou bouřkou ? Zapnutá klima okno ihned odmlžila.
Dík,Mi.
MiSm53
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 1
Registrován: 21 črc 2011, 15:25


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 95 návštevníků

cron