Úprava podvozku tlmiče+ pružiny na NA

Úprava podvozku tlmiče+ pružiny na NA

Příspěvekod Doki176 » 11 zář 2017, 15:51

Ahojte , prosím skúsenejších o rady ohľadom úpravy podvozku na mojej NA 1.8 1994. po kúpe Mazdy som vymenil orig. podvozok po najazdených 98 tis. km za pružiny AP -30mm a oranžové tlmiče originál Mazda kúpené na Ebay udajne dobové športové tlmiče od Mazdy priamo pre NA.Podla stavi mali najazdené naozaj minimum km.
Teraz k mojej otázke:
Po inštalácií tlmičov a pružín sa mi nepáči že subjektívne na zatlačenie zadná časť pruží výrazne viac ako predná.Pri jazde dochádza k nepríjemným rázom na priečnych nerovnostiach od prednej nápravy a zníženie prednej nápravy je už dosť výrazné aj keď lemy blatníkov nechytám :x
Rozhodol som sa zatiaľ podložiť predné struny +15mm
Čo by ste mi podľa skúsenosti doporučili ?
1.Návrat k pôvodným pružinám +Tlmiče Bilstein B6 - v tejto kombinácií sa auto asi nezníži
2. Ponechať struny AP+podložky +15mm vpredu a nejaké vhodné iné tlmiče /Koni,Bilstein B?-ale ktoré konkrétne/
P.S Coilovery zatiaľ riešiť nechcem

Hlavne mi ide o mierne zníženie auta ale aj o primerané zachovanie jazdného komfortu. V kombináciach vhodných tlmičov k mojím strunám vôbec nemám jasno.
Ďakujem Vám za podnetné odpovede

Dušan

Foto terajšieho stavu :
20170611_104721.jpg


20170611_104802.jpg
1994 NA 1.8 Brilliant Black Pearl -Cooling reroute kit , LSD Torsen , DRL by Fernie , 205/45 R16
Doki176
 
Příspěvky: 41
Registrován: 18 lis 2016, 11:46

Re: Úprava podvozku tlmiče+ pružiny na NA

Příspěvekod AndrewG » 12 zář 2017, 21:43

zaujimalo by ma ake su to tie dobove oranzove tlmice. Mas fotku ?

to ze mas prudke razy je preto ze tlmic vo velkej rychlosti narazi na doraz. Rieseni je viacero:
-tvrdsie pruziny - aj ked to nedava subjektivne zmysel realne ti to moze priniest komfort kedze tlmic nie je stale na doraze
- kratsie a tuhsie dorazy - opat na pocit kratky a tvrdy doraz to musi byt zle, opak je pravdou. Nevravim ze chces tlmic zastavit na centimetri z plnej rychlosti, doraz by vsak nemal byt "v akcii" permanentne ako to zrejme pri tvojom setupe je - a pri 90% aftermarket rieseni/skratenych pruzin
- predlzene horne ulozenie - vratis drahu tlmicu ktoru si mu ubral chujovymi kratkymi pruzinami :-D (vola sa to po anglicky extended to hats ak chces googlit)

Idealnny stav je skombinovat vsetko nejak tak, aby tlmic travil 90% casu mimo dorazu, ak naozaj uz musi tlmic ist na doraz aby tam isiel az v podmienkach kedy ma - tzn. vtedy keby si mal napr. ramenom kvoli geometri vrazit do napravnice...

ak vies po anglicky a mas trochu cit odfiltrovat trolov mozes si pocitat tu:
http://clubroadster.net/vb_forum/22-sus ... llers.html
je to celkom informativne ale ako pisem treba vediet aj trochu co citat.

Ak chces riesenie bez toho aby si sa musel zamyslat privelmi tak najlacnejsim fungujucim riesenim bude podvozok od MeisterR alebo BC racing
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Úprava podvozku tlmiče+ pružiny na NA

Příspěvekod Doki176 » 13 zář 2017, 18:19

Ďakujem za odpoveď,
linkované fórum pozriem, angličtina nie je problém..
Len mi nie je úplne jasné ku akým tlmičom sú športové pružiny v mojom prípade AP vlastne navrhnuté.Zdá sa mi že som raz videl k nejakým Bilsteinom popis že piestnica je skrátená o 2 alebo 3 centimetre ,pravdepodobne tie boli určené pre skrátené pružiny.
Moje Mazda tlmiče som zamozrejme zabudol odfotiť mimo auta ale mám na povale od nich originálnu krabicu od Mazdy s číslom dielu odfotím a pridám.

To to sú pružiny ktoré som nainštaloval:

20170402_211546.jpg
1994 NA 1.8 Brilliant Black Pearl -Cooling reroute kit , LSD Torsen , DRL by Fernie , 205/45 R16
Doki176
 
Příspěvky: 41
Registrován: 18 lis 2016, 11:46


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 138 návštevníků