LED dálková světla

Re: LED dálková světla

Příspěvekod tslany » 28 bře 2018, 21:31

Do přeleštění paraboly bych se nepouštěl, ani do pochromování. Jedině profoukat stlačeným vzduchem, když člověk na to má věcičky tak by so mohl troufnout i trochu umýt, ale jinak to bude akorát k horšímu. Sehnat nové paraboly a nebo předělat na FL a v případě použitých světel vyměnit projektory, nejjednodušší cesta.

Já sám do své NBFL plánuji dodělat Denso balast, ostřiky ze šestky a homemade nivelaci, do světel G5-R projektory a D2S NBU. Pak to bude svítit parádně :)

Jinak k té teplotě, mám na daily D1S NBU a nevšiml jsem si nějakého problému s viditelností při dešti, samo mokrej asfalt bude odrážet světlo vždycky. Budu dávat CBI protože už mají něco nalítáno, tak uvidím jaký bude rozdíl ve svítivosti. Origo výbojky v autě měly 140 čehosi (výstup z luxmetru, ale neporovnatelné s čímkoliv jiným mimo tohoto měření u mě doma, takže bez jednotek), tady ty NBU s něco nalítaným 320 čehosi.

A ještě teda k těm "tunerům" - jsou to blbci, hezké modré jde dosáhnout jen díky hraní si s optikou, nemusí tam potom dávat 10k zvěrstva co nefunguje :roll:
datcolor.jpg
NC 2006 1.8
Hyundai Grandeur 2009 3.3V6
tslany
 
Příspěvky: 215
Registrován: 21 črc 2016, 16:15

Re: LED dálková světla

Příspěvekod Krenstik » 29 bře 2018, 20:24

Za mě má tohle strašně široký přechod mezi světlem a stínem, a i těch 15 ; sklon je nějak moc ostrej.....
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Re: LED dálková světla

Příspěvekod tslany » 30 bře 2018, 00:43

Ten přechod je schválně díky čirému sklu, vypadá to víc "cool" :D jinak nevím co by na tom mělo být špatně? Schodek normální DOT, žádný ECE nesmysl co oslňuje v pravotočivé zatáčce protijedoucí. Z dálky to vypadá zhruba nějak takhle
cutoff.jpg

Z pohledu protijedoucího, je to míň agresivní než super LED světla která majitel zanedbává a nečistí. Z pohledu řidiče, je to o zvyknu, někomu to nevadí, někdo prostě musí mít čočku "nečirou", aby ten barevnej přechod tam prostě nebyl, samo i to se dá sehnat.
NC 2006 1.8
Hyundai Grandeur 2009 3.3V6
tslany
 
Příspěvky: 215
Registrován: 21 črc 2016, 16:15

Re: LED dálková světla

Příspěvekod gramo » 30 bře 2018, 09:39

Mě moc tyhle modré přechody neberou, v zrcátku to v koloně vypadá, že se blíží majáky a ve skutečnosti jenom někdo chce vypadat cool.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: LED dálková světla

Příspěvekod tslany » 30 bře 2018, 12:19

Správně seřízená světla by tohle nikdy dělat neměla. Ikdyž pravda, snížená miata to asi schytá od některých :D
NC 2006 1.8
Hyundai Grandeur 2009 3.3V6
tslany
 
Příspěvky: 215
Registrován: 21 črc 2016, 16:15

Re: LED dálková světla

Příspěvekod Krenstik » 30 bře 2018, 20:04

Správně seřízená LED to nedělá, pokud neposkočí na kvalitní české silnici. Hold je tam to spektrum obsahlejší vůči halogenu.....

A bacha, originál LED nemusí mít ostřik....
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Re: LED dálková světla

Příspěvekod Lubosboy » 30 bře 2018, 20:57

tslany píše:Do přeleštění paraboly bych se nepouštěl, ani do pochromování. Jedině profoukat stlačeným vzduchem, když člověk na to má věcičky tak by so mohl troufnout i trochu umýt, ale jinak to bude akorát k horšímu. Sehnat nové paraboly a nebo předělat na FL a v případě použitých světel vyměnit projektory, nejjednodušší cesta.

A ještě teda k těm "tunerům" - jsou to blbci, hezké modré jde dosáhnout jen díky hraní si s optikou, nemusí tam potom dávat 10k zvěrstva co nefunguje :roll:
datcolor.jpg


Asi tomu nerozumím :( , řešit zdroj světla aniž bych měl v pořádku paraboly? To mi hlava nebere.
viewtopic.php?f=19&t=5146&hilit=vyl*+světla&start=10#p112308
Lubosboy
 
Příspěvky: 18
Registrován: 24 čer 2017, 23:03

Re: LED dálková světla

Příspěvekod tslany » 31 bře 2018, 01:34

Já zas nerozumím čemu nerozumíš, takže jsme na stejno :D Na parabolách bude buď jen nějaký prach který půjde vyfoukat a nebo budou spálené. Ta vrstva na nic je natolik jemná že i lehký dotek rukou udělá škrábanec, mikrovlákno udělá škrábanec. Nešel bych do toho.
Krenstik píše:Správně seřízená LED to nedělá, pokud neposkočí na kvalitní české silnici. Hold je tam to spektrum obsahlejší vůči halogenu.....

A bacha, originál LED nemusí mít ostřik....

2000lm, ale oslňují převážně ty matrixové které ostřik mají. A buď jsou už z výroby špatně seřízené a nebo na nich majitelé nechávají bordel a ten dělá bordel na světle. Za mě volím možnost B.
NC 2006 1.8
Hyundai Grandeur 2009 3.3V6
tslany
 
Příspěvky: 215
Registrován: 21 črc 2016, 16:15

Re: LED dálková světla

Příspěvekod TeeJay » 31 bře 2018, 07:46

tslany píše:Já zas nerozumím čemu nerozumíš, takže jsme na stejno :D Na parabolách bude buď jen nějaký prach který půjde vyfoukat a nebo budou spálené. Ta vrstva na nic je natolik jemná že i lehký dotek rukou udělá škrábanec, mikrovlákno udělá škrábanec. Nešel bych do toho.
Krenstik píše:Správně seřízená LED to nedělá, pokud neposkočí na kvalitní české silnici. Hold je tam to spektrum obsahlejší vůči halogenu.....

A bacha, originál LED nemusí mít ostřik....

2000lm, ale oslňují převážně ty matrixové které ostřik mají. A buď jsou už z výroby špatně seřízené a nebo na nich majitelé nechávají bordel a ten dělá bordel na světle. Za mě volím možnost B.

Vždyť je to jasný a máš tam od Lubosboye odkaz, že paraboly vyleštit jde celkem snadno a bezproblémů a rozdíl k nezaplacení, bez toho opravdu nemá smysl řešit zdroj světla, když je celej zbytek světla na hovno - a přitom stačí tak málo -h.k.error je měl jako mlíko a vyleštil je do zrcadla. A že by byly nějak brutálně poškrábané z jeho leštění, nevypadají - a mikroškrábance mít vliv na funkci stejně nebudou.

Jak souvisí lumeny se spektrem teda nechápu já.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: LED dálková světla

Příspěvekod tslany » 31 bře 2018, 13:33

2000lm je hodnota při které je potřeba mít ostřiky. S těmi parabolami, říkám jen svoji zkušenost, na obrázku vidím jak škrábance tak vypálenou oblast. Fakt bych šel buď do nových světel a nebo použitá NBFL světla, klidně z anglánam a nový (LHD) projektor.
NC 2006 1.8
Hyundai Grandeur 2009 3.3V6
tslany
 
Příspěvky: 215
Registrován: 21 črc 2016, 16:15

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Seznam a 122 návštevníků