přehřívání NA8

přehřívání NA8

Příspěvekod Akydam » 19 dub 2018, 07:42

Čau lidi, mam takovej problém se svoji NA8, když stojím na místě tak se mi dostane ručička na budíka cca do 3/4 a pak sepne sahara, která to uchladí někam za půlku a takhle stále dokola. Nevim jak dlouho ma sahara bezet, ale bezi celkem chvilku a asi toto ovládá její čidlo.
Za jízdy se to hned srovná a je to ok. Podotýkám, že hadice od chladiče zmáčknu dvou prstama a netlačí to vodu do expansky, na vicku oleje zadny sracky, voda se neztraci.

Termostat jsem mel venku a spíná - je cejtit i na radiatoru, ze pousti teplou vodu. Kdyz jsem vemni chladici kapalinu tak to byl neidentifikovatelnej humus, vyplach i nejakou sragorou a xkrat vodou proste z toho tekly sračky, ted uz je to ok.

Vymenil jsem chladič a je to furt stejný. Kapalinu jsem nalil takovou tu modrozelenou co mi dali u nás v autodílech, chovalo se to stejne i s cistou vodu i ted. Vodní pumpa jeste menena neni, to je taky poslední co mě napada.

Někdo nejaý postřehy? Díky moc
Akydam
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 led 2016, 00:39

Re: přehřívání NA8

Příspěvekod vhml » 20 dub 2018, 11:44

A kde je problém? :lol:
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: přehřívání NA8

Příspěvekod Akydam » 20 dub 2018, 11:55

vhml píše:A kde je problém? :lol:


Tak treba v tom ze je to moje 3ti miata a ani jedna to nedelala? Nebo ze ani jedno z aut vo jsem kdy mel a mam tohle nedela? Prijde ti to jako v normalu jo? Me teda ne.
Akydam
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 led 2016, 00:39

Re: přehřívání NA8

Příspěvekod TeeJay » 20 dub 2018, 12:33

Tak motor produkuje teplo, to odvádí voda z bloku do chladiče a vzduch proudící skrz chladič tu vodu chladí.
Když stojíš na místě, vzduch neproudí, ale motor stále produkuje teplo...
... a voda stále odvádí teplo, ale chladič vodu neochlazuje, protože skrz něj neproudí vzduch. To je problém. Takže je nevyhnutelné, že voda se bude jen ohřívat a ohřívat, až dosáhne nějaké teploty, při které se spíná větrák. Větrák se proto sepne, skrz chladič začne proudit vzduch, voda se začne ochlazovat a ochlazuje se a ochlazuje, až se zchladí se pod limitní teplotu pro sepnutí větráku a větrák vypne. A tak pořád dokola.

Určitě nám nechceš tvrdit, že žádné z tvých předchozích aut neprodukovalo teplo. Takže sis buď jen nevšiml, že tohle je standardní chování každého vozu se spalovacím motorem nebo tvoje předchozí auta měly rozbitej teploměr/větrák.
Každopádně to opravdu je "v normálu". ;) V normálu by nebylo, kdyby se ti voda při nastartovaným motoru u stojícího auta neohřívala.

Jestli chceš, aby se ti ohřívala míň, zapni si topení na maximální teplotu a foukání na čtyřku :) ale tím zase neuděláš nic jinýho, než že z vody v okruhu odvedeš teplo k sobě do kabiny a tím vodu ochladíš.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: přehřívání NA8

Příspěvekod Akydam » 20 dub 2018, 12:39

Bud tak hodnej a zaprve se semnou nebav jak s debilem a zadeuhe si poradne precti co jsem napsal. Ja moc dobre chapu jak system chlazeni funguje, takovy chtrackovw jako ty jsou nejlepsi. Neporadis nic a jen otravujes.
Akydam
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 led 2016, 00:39

Re: přehřívání NA8

Příspěvekod TeeJay » 20 dub 2018, 13:16

Tak když víš, jak to funguje, nechápu smysl tohohle tématu, ve kterým vlastně píšeš, že ti auto funguje normálně a chceš poradit, co s tím máš dělat :roll: třeba to pošli proti zdi.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: přehřívání NA8

Příspěvekod Martin_Happy » 20 dub 2018, 14:27

Asi jsem taky chytrackovw, ale podle toho co píšeš mi to dělají všechny auta (včetně VW) a dokonce to dělá i hafo novinářských aut co mám půjčené. Takže mně to normální přijde
NA 1.6 85k - Konečně!!! Nejlepší kadeřnická kára!
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_Happy
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2018, 17:13
Bydliště: Tak ňák kolem Plzně

Re: přehřívání NA8

Příspěvekod evlo » 20 dub 2018, 14:56

To je fakt divne, typl bych, ze nekdo pred tebou modifikoval budik aby ukazoval realnou a ne optimalizovanou teplotu, tak to ted strasidelne leze. Kazdopande ani NA8 ani NA8ce se takto standardne nechova. Alespon ty moje ne a to mam NA8 ve verzi, ktera podle vetsiny tohle fora nexistuje, je bouracka a prestavba a buh vi co :D
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: přehřívání NA8

Příspěvekod petan_250 » 20 dub 2018, 16:15

NBFL 1.8, po stani cca 5-10min mi vetraky spinaji take (teplota okoli kome 20st). Mam vetsi Al chladic, chladici okruh vyplachnuty (vycisteny) nikam se nic netlaci atd atd jako u Tebe. Po minute behu sahary se zas vypne a vrni si spokojene cca dalsich 5-10min nez se sepne znova.
Asi to bude normalni.
petan_250
 
Příspěvky: 42
Registrován: 03 dub 2017, 12:17

Re: přehřívání NA8

Příspěvekod Akydam » 20 dub 2018, 16:19

Martin_Happy píše:Asi jsem taky chytrackovw, ale podle toho co píšeš mi to dělají všechny auta (včetně VW) a dokonce to dělá i hafo novinářských aut co mám půjčené. Takže mně to normální přijde


Aha takze ze moje NA6 se drzela uprostred vzdy a NB8 taky a moje caddy a myho kolegy a vsecky auta co znam a mel jsem je asi teda nejaka moje fantazie.
Akydam
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 led 2016, 00:39

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 110 návštevníků