Merka oleje NC 2005

Merka oleje NC 2005

Příspěvekod Bass.Boi » 11 zář 2018, 17:16

Cus lidi,
byl by me nekdo schopnej rict, kolik oleje je rozdil mezi ukazatelem na merce oleje MIN a MAX u NC (viz podpis) ?
Je to stejny jak u NB, kde to bylo 0,6 L ?

Jako spousta lidi s NC jsem si tam navrtal malinkaty tecky, a su ted presne mezi MIN a MAX, tak by me zajimalo, kolik me ubylo aniz bych musel dolivat a cekat nez to ztece a hledat zas idelani rovinu, pac vsichni vime jak jsou na to NC choulostivy :mrgreen:

Diky 8-)
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 824
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Merka oleje NC 2005

Příspěvekod Cores » 11 zář 2018, 20:00

Měnil jsem o víkendu a těch 0,6l mi přijde reálnejch, možná o maličko víc.Jen to ale odhaduju jak jsem dolíval,páč nemám tucha kolik se má přesně dávat.
Každopádně je dobrý držet hladinu u horní rysky,no já maličko přelil,tak mm,to by snad nemělo moc vadit.... Nalito mám ELF EVOLUTION 900 NF 5W40
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Merka oleje NC 2005

Příspěvekod ReVolte » 12 zář 2018, 09:56

Já jsem v tom za 0,8L z MIN na MAX ale těžko říct, je to hodně individuální. Plus mám přelito o 3 mm a najeto takhle 3k km bez problému. Už se mi to jednou přidřelo, nebudu riskovat znovu :)
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 175
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

Re: Merka oleje NC 2005

Příspěvekod Bass.Boi » 12 zář 2018, 10:07

No jsem prave pred nejakou dobou pri studenym startovani slysel ventily nejak delsi dobu nez obvykle, tak jsem checkl a byl jsem na minimu..
Tedka po presne 1000km bych teda tipoval, ze me ubylo tak 0,3L kdyz hodne..
Proto jsem se prave ptal, tachec rika komplet najezd 186 650 Km..
Jako oproti tomu co me zralo NB to je teeeeeezce napohodu :lol: :lol: :lol:
Pravda, NB melo nalitano tezce pres 300k :P
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 824
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Merka oleje NC 2005

Příspěvekod TeeJay » 12 zář 2018, 10:15

Přelít o 3 mm opravdu ničemu nevadí :) myslím, že ani cenťák by ničemu nevadil, problém je, když tam dá dvojnásobek toho, co tam patří, takže klika je v permanentní lázni.
Bass.Boi - NBfl 1.8, najeto 242k, origo motor, nežere nic. Je to jen o tom, jakej měl ten motor život :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Merka oleje NC 2005

Příspěvekod KarolKo » 19 zář 2018, 12:14

TeeJay píše:Přelít o 3 mm opravdu ničemu nevadí :) myslím, že ani cenťák by ničemu nevadil, problém je, když tam dá dvojnásobek toho, co tam patří, takže klika je v permanentní lázni.
Bass.Boi - NBfl 1.8, najeto 242k, origo motor, nežere nic. Je to jen o tom, jakej měl ten motor život :)




U NCčka mi poslední výměnu oleje udělali u Švaňkových v GURU a když jsem se pak po ujetí nějakých 8 tisíc km podíval na stav oleje, měl jsem hladinu asi 7 mm nad horní rysku. Švaňkovi jsem pro svůj klid volal, jestli to je v pořádku, a potvrdil mi, že jo, problém by prý mohl být, kdyby tam bylo oleje výrazně nad rysku, kolem 2 cm.
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: Merka oleje NC 2005

Příspěvekod Tomin » 19 zář 2018, 16:00

O tom přelití nad rysku. Už jsem načal třetí desítku tisícovek km a mám proto za sebou tři návštěvy servisu kvůli výměně oleje. A vždycky ten olej přelili! I když jsem je posledně nabádal, ať na to dají pozor, stejně tam hrkli nad limit. Ale je mi to jasný. Podívají se do tabulek, kolik do toho či onoho motoru patří a hňáp ho tam. Už vidím mechoša, jak to tam po štamprlách dávkuje a hodinu bádá nad NC měrkou cože to vlastně ukazuje.
Dvakrát jsem nad tím mávnul rukou a nechal na motoru, ať si ten přebytek sám spotřebuje (přijatelné 1dcl/1000km). Potřetí už mi to nedalo a jal se olej z motoru dostat ven. V lékárně jsem koupil velkou 250ml injekční stříkačku a v hobby marketu tenkou průhlednou hadičku. Z motoru jsem vytáhnul měrku a přes její otvor to vycucal do patřičného množství (tzn. v důlku pod ryskou olej byl a v důlku nad ryskou olej nebyl). A výsledkem bylo dvě a půl deci nad míru. V servisu dali předepsané množství, tedy 4,2L (podle zbytku v piksli), tak je jasný že v motoru zůstalo něco starého oleje, právě těch 250ml. Takže tak.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Merka oleje NC 2005

Příspěvekod TeeJay » 19 zář 2018, 17:15

Tomin píše:O tom přelití nad rysku. Už jsem načal třetí desítku tisícovek km a mám proto za sebou tři návštěvy servisu kvůli výměně oleje. A vždycky ten olej přelili! I když jsem je posledně nabádal, ať na to dají pozor, stejně tam hrkli nad limit. Ale je mi to jasný. Podívají se do tabulek, kolik do toho či onoho motoru patří a hňáp ho tam. Už vidím mechoša, jak to tam po štamprlách dávkuje a hodinu bádá nad NC měrkou cože to vlastně ukazuje.
Dvakrát jsem nad tím mávnul rukou a nechal na motoru, ať si ten přebytek sám spotřebuje (přijatelné 1dcl/1000km). Potřetí už mi to nedalo a jal se olej z motoru dostat ven. V lékárně jsem koupil velkou 250ml injekční stříkačku a v hobby marketu tenkou průhlednou hadičku. Z motoru jsem vytáhnul měrku a přes její otvor to vycucal do patřičného množství (tzn. v důlku pod ryskou olej byl a v důlku nad ryskou olej nebyl). A výsledkem bylo dvě a půl deci nad míru. V servisu dali předepsané množství, tedy 4,2L (podle zbytku v piksli), tak je jasný že v motoru zůstalo něco starého oleje, právě těch 250ml. Takže tak.

Ono se dost oleje vejde do filtru a pak je v motoru dost záhybů, ze kterých to do vany nesteče. Snadno to zjistíš, když máš venku motor, který předtím jezdil, normálně z vany vypustíš olej, pak sundáš víko ventilů a motor otočíš vzhůru nohama. Pár deci to bude určitě :) a s tím řada servisů tak nějak nepočítá. Kdyby to dělaly tak, jak se to dělá doma, tzn. opakovat cyklus dolít, počkat, změřit, tak by jim to trvalo déle a v business sféře se holt hraje o čas někdy až nezdravě.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Merka oleje NC 2005

Příspěvekod tomybandit » 20 zář 2018, 10:08

to este ten lepsi pripad, viem ze to robia v servisoch aj tak ze stary olej nevypustaju von, ale iba ho vytiahnu pumpou cez nalievaci otvor a vtedy uz vobec nevyberu vsetok a ostava tam stary olej.
Ja si menim olej sam na vsetkom, ked vypustim olej, uz skoro nic netecie, auto dam este z lavej strany na zvihak a zdviham dalej a este zacne vela oleja vytekat.
Dolievam postupne aby som mal medzi ryskami a ked sa motor prebehne, skotrolujem a dolejem znova.
Urcite by som tam nedaval nad hornu rysku, v motore bude vysoky tlak, nerobi do dobre na ventily a pod.. ;)
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Merka oleje NC 2005

Příspěvekod jerry » 10 kvě 2021, 12:43

Já mám na originál měrce u 2.0 NC-FL r.v. 2012 místo rysek 2 minidírky, které jsou navíc obě blízko sebe v dolní polovině měrky. Ty dírky znamenají MAX a MIN? Máte to někdo? Při výměně oleje i s filtrem tam šlo 4,5 litru a hladina byla u horní z těch dírek. Teď na jaře jsem vytáhl měrku, na dírky zapomněl a vidím, že olej v dolní polovině. Tak jsem dolil cca 3 dcl a jsme asi 5 mm nad horní dírkou, ale uprostřed měřící rozsahu daného tvarováním měrky. A tak jsem z toho jelen. Zkusím to odpo nafotit.
jerry
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 pro 2017, 13:46

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 návštevníků