Topení

Topení

Příspěvekod ADix » 28 úno 2011, 13:16

zdar mám problém s regulací topení. Když nastavím at mi to fouká jen na hlavu, tak mi neustále fouka i na nohy a to tak, že za pář minut můžu dělat volský oka. Jde to nějak poštelovat?
...because still in progress...
ADix
 
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 úno 2011, 13:13
Bydliště: Orlová, Moskva

Re: Topení

Příspěvekod Borgi » 28 úno 2011, 13:22

Možná to ani není tím ale u Mazdice rozehřívá tunel motor s převodovkou a je to hrozný hlavně v létě jinak skus vyndat přihrádku u spolujezdce, a odtama uvidíš celý ten rozvod tak koukni jestli to nemáš někde vypadený
Uživatelský avatar
Borgi
 
Příspěvky: 761
Registrován: 11 úno 2010, 09:03

Re: Topení

Příspěvekod ADix » 28 úno 2011, 13:31

Tím přehříváním to není:-) je to hlavně tím, že mi na nohy pořád fučí...čučel sem se i pod tu přihrádku a otáčel sem nastavením a nic se z mého pohledu nehýbalo jen šlo slyšet, že se něco hýbá :D hraje schovku hajzlík :D
...because still in progress...
ADix
 
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 úno 2011, 13:13
Bydliště: Orlová, Moskva

Re: Topení

Příspěvekod George » 28 úno 2011, 16:36

Pokud se nepletu, ovladani rozvodu vzduchu je u ridice, u spolujezdce se bud ovlada teplota nebo cirkulace auto/vnejsek. Ty lanka se krizej, takze ovladacem vpravo hybes s prvkem vlevo
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Topení

Příspěvekod ADix » 28 úno 2011, 22:52

George píše:Pokud se nepletu, ovladani rozvodu vzduchu je u ridice, u spolujezdce se bud ovlada teplota nebo cirkulace auto/vnejsek. Ty lanka se krizej, takze ovladacem vpravo hybes s prvkem vlevo

Aha tady jde vidět jak sem omezenej a línej podívat se na druhou stranu :)
...because still in progress...
ADix
 
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 úno 2011, 13:13
Bydliště: Orlová, Moskva

Re: Topení

Příspěvekod George » 01 bře 2011, 11:49

hele v pohodě, já celou zimu jezdim bez topení a teprve včera jsem se po tom, co jsem ti sem napsal dokopal, abych se na to mrknul a celou zimu jsem měl akorát vypadlý to tahlo v poloze chlazení :D
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Topení

Příspěvekod radep » 01 bře 2011, 12:38

Borgi píše:Možná to ani není tím ale u Mazdice rozehřívá tunel motor s převodovkou a je to hrozný hlavně v létě jinak skus vyndat přihrádku u spolujezdce, a odtama uvidíš celý ten rozvod tak koukni jestli to nemáš někde vypadený


To mě taky štve :-) je to nějak řešitelné? Omotat svody třeba?
Cestování po itálii miatou odpoledne v zácpách bylo utrpení v tomhle... z ventilace foukal horký vzduchu, tunel mi topil... Taky se mi nějak zaseklo lanko - nemohl jsem nikdy zcela vypnout topení, musím se na to podívat.
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Topení

Příspěvekod ADix » 01 bře 2011, 13:40

radep píše:
Borgi píše:Možná to ani není tím ale u Mazdice rozehřívá tunel motor s převodovkou a je to hrozný hlavně v létě jinak skus vyndat přihrádku u spolujezdce, a odtama uvidíš celý ten rozvod tak koukni jestli to nemáš někde vypadený


To mě taky štve :-) je to nějak řešitelné? Omotat svody třeba?
Cestování po itálii miatou odpoledne v zácpách bylo utrpení v tomhle... z ventilace foukal horký vzduchu, tunel mi topil... Taky se mi nějak zaseklo lanko - nemohl jsem nikdy zcela vypnout topení, musím se na to podívat.
Mě to tunel naštěstí nedělá...jen mi to pořád profukuje i na nohy...takže to zkusím seřídit :) Jinak tedka sem omotával celý svody, tak až to bude měřitelnější, tak podle pocitu řeknu jaký to je :)
...because still in progress...
ADix
 
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 úno 2011, 13:13
Bydliště: Orlová, Moskva

Re: Topení

Příspěvekod riderhenry » 01 bře 2011, 13:53

vlastni zkusenost nemam, ale to zahrivani tunelu by melo zlepsit i nove tesneni (kdyz je to stare KO) razeni.

http://www.flyinmiata.com/index.php?dep ... r=08-46000
http://www.flyinmiata.com/index.php?dep ... r=08-49001
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Topení

Příspěvekod PavelS » 06 bře 2011, 20:56

přesně jak píše student Henry - má to načtený dobře :D ;) - když máš (jako že určitě máš) roztrhaný těsnění kolem páky, tak horkej vzduch od motoru fouká na nohy řidiče...
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků