Odlehčení Miaty - nádrž?

Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod Mike » 07 bře 2011, 23:24

Přemyšlel jsem, kde bych mohl trochu ubrat na hmotnosti u Miaty (NA) a napadla mě nádrž. Řešil to někdo? Je to úplná blbost? Místo 40l Nějaká 20l z lehčího materiálu by mohla nemálo kg ušetřit, ne? Návrhy typu zhubni nepotřebuju...hubenej sem dost:)
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod George » 07 bře 2011, 23:36

odlehčovat kvuli čemu? můžeš třeba vyhodit stahovací střechu a nasadit hardtop, můžeš vyházet koberce... zmenšovat objem nádrže mi přijde trochu divný, pokud to nechceš předělat čistě na okruhy... pak ta mmůžeš dát rovnou malou závodní nádrž do kufru

záleží dost na účelu a co s tim autem chceš dělat no
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod Ryba » 07 bře 2011, 23:40

tak nějak, určitě to ušetří nějaký kila, ale zrovna u nádrže nevim jestli se to až tak vyplatí, při představě že bych musel dvakrát tak častějš na benzínku... Navíc výroba nádrže na míru nebude asi taky zrovna levná záležitost.

Určitě se dá odlehčovat jednoduššíma způsobama, jak psal george, sundat plátěnou střechu, vyměnit sedačky za kevlar/karbonový, sundat tlumící hmotu/koberce, laminátový díly, atd...
Uživatelský avatar
Ryba
špion
 
Příspěvky: 1031
Registrován: 26 led 2010, 01:02

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod Mike » 07 bře 2011, 23:43

Odlehčovat kvůli nižší hmotnosti:) Vyhazovat koberce určitě nechci, ani hardtop místo hadru. Pro mě je auto auto na denní ježdění což do jistý míry může být v rozporu s tím, že chci menší nádrž, ale já stejně většinou víc než 20l tý nádrže nevyužívám. A dojezd 300km mi stačí úplně bohatě. Nevíě kolik váží seriová nádrž?
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod Mike » 07 bře 2011, 23:47

Ryba píše:tak nějak, určitě to ušetří nějaký kila, ale zrovna u nádrže nevim jestli se to až tak vyplatí, při představě že bych musel dvakrát tak častějš na benzínku... Navíc výroba nádrže na míru nebude asi taky zrovna levná záležitost.

Určitě se dá odlehčovat jednoduššíma způsobama, jak psal george, sundat plátěnou střechu, vyměnit sedačky za kevlar/karbonový, sundat tlumící hmotu/koberce, laminátový díly, atd...


To ne, to není cesta, kteoru bych se chtěl vydat. On možná ten můj dotaz nedává až takovej smysl. Měl jsem předtavu, že při zachování "komfortu" auta shodim cca 30kg. Lehčí ráfky, nádrž, třeba i ty sedačky, kotouče...
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod George » 07 bře 2011, 23:54

NAčková váží něco málo přes 8kg
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod Mike » 07 bře 2011, 23:55

George píše:u jakýho modelu? NAčková váží něco málo přes 8kg, NB má trochu větší

Aha...takže si odpovídám na moji první otázku...je to asi blbost...jsem čekal, že má tak 20kg:)

NA 1,6 115hp
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod George » 08 bře 2011, 00:04

pak jsem se podíval znova na tu otázku a všiml si, že píšeš NA :) samozřejmě musíš uvažovat, že 8kg bude mít prázdná... budeš-li uvažovat rozdíl plná seriová a plná ta třeba poloviční, už bude rozdíl větší... ale stejně tak bys mohl tankovat jen půlku nádrže normální :) a300 km na půl nádrže mi přijde jako dost divoký odhad :)
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod seatik » 08 bře 2011, 00:13

Asi jako kluci...ja treba na kolech a pneu usetril 40 kg 8-) Pak staci mene jist,to je taky nejake to kilicko dolu,dat mene benzinu do nadrze,taky reseni,ale proboha,mensi nadrz,jen to ne. Ja mam na plnou nadrz nekdy 350km :twisted:
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod Mike » 08 bře 2011, 00:19

George píše:pak jsem se podíval znova na tu otázku a všiml si, že píšeš NA :) samozřejmě musíš uvažovat, že 8kg bude mít prázdná... budeš-li uvažovat rozdíl plná seriová a plná ta třeba poloviční, už bude rozdíl větší... ale stejně tak bys mohl tankovat jen půlku nádrže normální :) a300 km na půl nádrže mi přijde jako dost divoký odhad :)

Tak 250-300 to už je střízlivější:) Jzedim tak za 7,5, když neblbnu a nepospíchám.
Každopádně, pokud seriová váží 8kg a nějaká plastová 20l 3kg, tak je asi neúměrný tý námaze...
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků

cron