Odlehčení Miaty - nádrž?

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod Mike » 08 bře 2011, 21:07

willy2.0 píše:Plnohodnotnou rezervu nevyhazuju nikdy...Už jsem zničil tak pět-šest kol a taky nespočet ramen apod..Prostě spotřební zboží u mě :lol: ...(Enkei z CTRa a OZ z Clia mám schovaný na půdě dokonce, jako památky :lol: :oops:
Ale s Mazdičem jezdím jemně....První auto, na který jsem fakt hodnej :oops: :P
Co mě docela mrzí, že jsem nestihl sníh s ní...Bojím se, že příští zimu to auto, už nebudu mít.
A to odlehčení nádrže......Neblázněte lidi :D ...To bych fakt radši začal na kolech. Na tom autě toho moc neodlehčíš, už. Ani to není potřeba si myslím, spíš to doladit podvozkově, větší stabíky to chce, dotvrda uložit uložení motoru, diffu, převodovky apod. apod..

Jak jsem zmínil, tu nádrž jsem chtěl řešit v době, kdy jsem si myslel, že úspora bude 15kg a ne tři:) Těma tvrdšíma stabilizatorama se bojim, že se to auto stane nepoužitelný na silnici. Rozumněj středočeský silnici:)
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod seatik » 08 bře 2011, 21:25

pneu mam toyo proxes t1r 195/50/15-guma prumer,cena vyborna :-)
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod willy2.0 » 08 bře 2011, 22:08

Toho se neboj, měl jsem je na CTRu(stabíky) , pomohli mu citelně...Lepší než kupovat shit aftermarket podvozek, nebo řešit pružiny...to je jen o vzhledu max. A pak je to tvrdé, s těma stabíkama ne, dost získáš, hlavně lepší pocit z auta, funguje to...MX5 to potřebuje jak sůl, aspon můj zadek to tak cejtí a já jsem velkej úchyl a cíťa na tohle :lol: ..Motorově jsem nikdy auta vyloženě nehonil zatím, ale podvozkově toho poznám hodně, dost mám vyzkoušeno...Podvozek by měl být vždycky před motorem...Motor není to co tě udrží na silnici :oops:
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod Mike » 08 bře 2011, 22:14

willy2.0 píše:Toho se neboj, měl jsem je na CTRu(stabíky) , pomohli mu citelně...Lepší než kupovat shit aftermarket podvozek, nebo řešit pružiny...to je jen o vzhledu max. A pak je to tvrdé, s těma stabíkama ne, dost získáš, hlavně lepší pocit z auta, funguje to...MX5 to potřebuje jak sůl, aspon můj zadek to tak cejtí a já jsem velkej úchyl a cíťa na tohle :lol: ..Motorově jsem nikdy auta vyloženě nehonil zatím, ale podvozkově toho poznám hodně, dost mám vyzkoušeno...Podvozek by měl být vždycky před motorem...Motor není to co tě udrží na silnici :oops:

Tohle bych do kamene tesal, ale bál bych se odskakování na nekolmo přejetejch nerovnostech. Máš typ na něco vyzkoušenýho?
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod willy2.0 » 08 bře 2011, 22:33

Já měl HR stabíky a Tanabe, jezdí to kluci i na rally...Ale bejvaj dražší, hlavně to HRko..Nekoukal jsem ještě co vyjdou stabíky na MX5(páč do toho zatím nechci investovat), ale oba vyjdou určitě okolo 5-7tisíc od HR. Ale je to good investice...Lepší setup, než když koupíš nějakej podvozek typu Raceland. Já jsem velkej odpůrce shit podvozků. Znovu opakuju, že správnej podvozek na okrsku stojí min. od 2tis.eur bez DPH(ideálně si nechat udělat od HP, nebo Protlumu, Ohlins stojí ještě více...).

Na takový ty Miata cupy a okruhy, může bejt HR, KW , Bilstein...od 20tis.bez DPH..Třeba to seženeš i maličko méně, tyhle značky.
Ale na okrsku to opět nebude použitelný, laicky řečeno tvrdý. Prostě to doporučím jen na závody, svezení na okruhu.
Levnější věci , podvozky..jsou jen na vzhled...Jo a ještě k těm třem zmíněným, když to kupujete od někoho, zjistěte si dopředu jak je to taky s repasí...Není příjemný, když čekáš dva měsíce na repas a stojí to ranec ještě.

V tomhle ohledu, doporučím XYZ od Danyho. Pokud chce někdo závodit na kopci, okruhu....Repase hubičku, dodání brzy. Tohle spousta lidí na začátku ani neřeší a je to dost podstatný....
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Odlehčení Miaty - nádrž?

Příspěvekod Mike » 08 bře 2011, 22:39

willy2.0 píše:Já měl HR stabíky a Tanabe, jezdí to kluci i na rally...Ale bejvaj dražší, hlavně to HRko..Nekoukal jsem ještě co vyjdou stabíky na MX5(páč do toho zatím nechci investovat), ale oba vyjdou určitě okolo 5-7tisíc od HR. Ale je to good investice...Lepší setup, než když koupíš nějakej podvozek typu Raceland. Já jsem velkej odpůrce shit podvozků. Znovu opakuju, že správnej podvozek na okrsku stojí min. od 2tis.eur bez DPH(ideálně si nechat udělat od HP, nebo Protlumu, Ohlins stojí ještě více...).

Na takový ty Miata cupy a okruhy, může bejt HR, KW , Bilstein...od 20tis.bez DPH..Třeba to seženeš i maličko méně, tyhle značky.
Ale na okrsku to opět nebude použitelný, laicky řečeno tvrdý. Prostě to doporučím jen na závody, svezení na okruhu.
Levnější věci , podvozky..jsou jen na vzhled...Jo a ještě k těm třem zmíněným, když to kupujete od někoho, zjistěte si dopředu jak je to taky s repasí...Není příjemný, když čekáš dva měsíce na repas a stojí to ranec ještě.

V tomhle ohledu, doporučím XYZ od Danyho. Pokud chce někdo závodit na kopci, okruhu....Repase hubičku, dodání brzy. Tohle spousta lidí na začátku ani neřeší a je to dost podstatný....


Nějakej shit z tuzing shopu bych nekupoval. Každopádně díky za nasměrování;) BTW: dá se nědo zkazit na stabilizatorech? Ty maji jednou vlastnont a to je tuhost v krutu, ne?
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 60 návštevníků