Návod - výměna oleje v převodovce NC 2.0

Návod - výměna oleje v převodovce NC 2.0

Příspěvekod PavelS » 14 bře 2011, 12:28

dneska jsme udělali jednu část návodu na výměnu oleje v převodovce NCčka (2005 a vejš). Je to na Kobyho autě - čili šestikvalt - výměna hlavní náplně. tzv turret vyfotim a popíšu na svým autě co nevidět.

Radku, šlo by to připíchnout na začátek Techniky? Ostatní by mohli udělat to samý... :-)

Tak tady to je - je to easy, 2.1l oleje 75W90 GL4 - nejdřív sundat krycí plech:
1.JPG


Potom povolit horní i spodní zátky a nechat důkladně vytéct. U náplní který jsem ještě nedělal nejdřív vyšroubuju spodní šroub, horní stačí jen lehce povolit aby olej nešel moc velkým tlakem. George správně podotknul, že je dobrý nejdřív povolit horní pro případ, že skončíme s vypuštěným olejem a nemůžeme povolit horní na naplnění:
2.JPG


napouštěcí i vypouštěcí zátky 1. vypouštěcí, 2. plnící - plnit skrz horní do doby než začne olej vytékat - to vychází přesně na 2.1l.
3.JPG


Plnění jde celkem pomalu, kolem plnícího otvoru není moc prostoru, ale stačí velká stříkačka s hadicí. Přes trychtýř se nám to nevyplatilo, nový olej je příliš hustej a tak nestéká trubičkou ani kolem 1cm průměru.
Snad to někomu pomůže :-)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Návod - výměna oleje v převodovce NC 2.0

Příspěvekod PavelS » 14 bře 2011, 15:17

Promáznul jsem komentáře a upravil popis. Prosím nepostovat cokoliv co nesouvisí úzce s tématem - až doplnim plnění turretu, tak to zamknu.
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Návod - výměna oleje v převodovce NC 2.0

Příspěvekod Ryba » 14 bře 2011, 15:26

napíšu to znova, chybí mi tu popis, jak tam ten olej do převodovky dostat. Ať už že se to tam musí natlačit tlakovou pumpou, nebo nějaký vychytávky pro ty, co jí nemají.
Uživatelský avatar
Ryba
špion
 
Příspěvky: 1031
Registrován: 26 led 2010, 01:02



Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků