Těsnění předního okna

Těsnění předního okna

Příspěvekod Zarok » 21 pro 2020, 21:58

Ahoj. Poprosil bych o radu, a možná už to tady někdo v minulosti řešil, tak se předem omlouvám, ale bohužel nemám tolik času na prolítnutí celýho fora.
Při vydatnějších deštích mi na straně u řidiče lehce kape do auta (na sedačku) na vině je dle mě těsnění kolem rohu rámu okna, je tam taková mistička. A samozřejmě že je možný že to celý špatně těsní (okýnko, hardtop a rám okna). Těsnění hardtopu bylo údajně měněno cca 2 roky zpět.
IMG_20201221_205543.jpg

Má s tím někdo zkušenosti? S výměnou, popřípadě kde sehnat, jestli se vyplatí kupovat použitý a jak na výměnu.

Díky
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod dopr » 22 pro 2020, 14:39

Ahoj. Vetsinou byva problem spis v tom delenem tesneni, ktere je na strese a tlaci proti bocnimu oknu.
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod gramo » 22 pro 2020, 19:47

Taky mi to kape v tomhle místě, když prší fakt hodně.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod Zarok » 22 pro 2020, 20:13

Ahoj. Diky za odpovedi. Jak to mam teda s uspechem resit?
Vymenit tesneni kolem predniho okna a bocni tesneni strechy?
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod gramo » 23 pro 2020, 00:55

Většinu času parkuju pod střechou, tak to řešit nemusím. A když jsem venku a má hodně pršet, přelepím ten roh střechy a okna kusem pásky. Není to řešení, ze kterého bych měl radost, ale je to lepší, než sedět na mokré sedačce.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod Zarok » 23 pro 2020, 21:25

No tak ne ze bych sedel vylozene na mokre sedacce, a hlavne nechci myslet na to ze by mohlo prset a ze bych zalepit okno. Navic vzhledem k tomu ze mame vice aut tak Mazda je taky sem tam v garazi. Ale chtel bych to vyresit naporad.
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod Renee » 28 pro 2020, 11:22

Zkus si pohrát se zámky, trochu víc a rovnoměrně dotáhnout, mohlo by to pomoct. Tím těsněním předního okna to nebude. To co popisují kluci se stává u soft topu, nevěřím že u HT může vyloženě zatékat přes boční těsnění, na to se snad voda ani pořádně nedostane...?
Taky doporučím oživit těsnění nějakým sajrajtem, nebude to mít nějaký extra přínos ale pomoct by to trochu mohlo, obzvlášť pokud to neteče příliš.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod Zarok » 28 pro 2020, 20:20

Ahoj, diky za radu. Kazdopadne zamky moc nepoladim, protoze mam pevny uchyty. Ale samozrejme jdou taky dotahnout. Paradoxne jsem je dotahoval tak 2 mesice zpatky, protoze se casem vice ci mene povoli, pri prejezdu pres pricny prahy a podobne nerovnosti. Zkusim sehnat nejakej ozivovac gumy a striknu ti a uvidim.
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod Renee » 29 pro 2020, 10:02

Máš-li k dispozici zámky třeba ze soft topu, zkus jimi pevné úchyty dočasně nahradit čistě v rámci výzkumu - opravdu si nedovedu představit čím jiným by zatékání mělo být způsobené. Nejde tu jen o dotažení na fest, ale nějakým způsobem rovnoměrné mezi oběma zámky a "akorát" aby se těsnění příliš nekrabatilo a nevznikaly v něm škvíry. Se zámky by se ti laborovalo podstatně snáz. (myslím přední zámky, boční na to snad vliv nemají)
Já na těsnění používám toto https://www.detailingshop.cz/valetpro-b ... tu-a-pneu/ - nevím jestli je to to nejlepší, ale těsnění jsou po aplikaci pocitově vláčnější a "mastnější".
Ještě mě napadlo, že by mohlo pomoct poštelovat okno - povolením spodního úchytu kolejnic se dá měnit jeho "přítlak" k těsnění ve vysunuté poloze. Myslím, že ani není potřeba kvůli tomu sundávat tapec. (i když to asi pomůže)
Se soft topem se to hledá podstatně snáz, ale mohl by pomoct pokus na zahradě s hadicí, polévat spoj tak dlouho dokud něco neprosákne, pak HT sundat a podívat se kudy to prosáklo. Případně těsnění na hulváta poprášit nějakým zásypem, aby v něm cestička vody byla líp vidět.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod Zarok » 31 pro 2020, 16:51

Tesneni sem splichl silikonovym sprejem, tak uvidime.
Tim oknem si myslim ze to nebude, to doliha pomerne pesne. Teda alespon co jde okem posoudit.
Spis si prave myslim ze sem pretahl ty uchyty, protoze sem je cca 2 mesice zpet dotahoval. Tak je mozny ze se to jak pises nekde skrabatilo a vznikla dira.
IMG_20201229_162429.jpg
2 mista kde by mohla zatikat voda

Jeste prikladam fotku kama by podle me mohla tect voda.
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 128 návštevníků