podvozek plave

Re: podvozek plave

Příspěvekod Borgi » 12 dub 2011, 21:47

Pprávě proto bych se na to celý vykašlal, protože to ztrácí celej význam a můžeš to auto leda tak rozhodit. Já kdybych to s tím už nekoupil tak to taky snížím pevně, a dám jen tuhost případně odskok a to se taky dost těžko nastavuje na to třeba ten elektronickej od Teinu co ti udělá diagnostiku. Vím když hrabu na svým podvozku jen do tuhosti (odskok nemám) tak jsem jen s tímto schopen to auto udělat naprosto nedotáčivý.
Uživatelský avatar
Borgi
 
Příspěvky: 761
Registrován: 11 úno 2010, 09:03

Re: podvozek plave

Příspěvekod Borgi » 12 dub 2011, 21:49

no je mi to právě jasný, proto bych koupil sníženej bilstein a nemůžeš udělat chybu :-D
Uživatelský avatar
Borgi
 
Příspěvky: 761
Registrován: 11 úno 2010, 09:03

Re: podvozek plave

Příspěvekod Pochtli » 12 dub 2011, 22:15

Jěště že tohle nemusím řešit :D
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: podvozek plave

Příspěvekod Ryba » 12 dub 2011, 22:23

vono si to 90% lidi totiz vubec neuvedomuje jaka veda nastaveni podvozku je. Jak to funguje. Nejakej rollcenter, bumpsteer, corner ballance, atd atd nikomu nic nerika, ale hlavne musi mit poeloxovanej coilover s tunou nastaveni. Tohle leto hodlam nastaveni podvozku venovat hodne casu, mimojine sem ve fazi zjistovani moznosti vyrobeni vlastnich vah prave na vyvazeni, ale treba se bude garage5 darit a budem si moct dovolit uz nejaky basic hotovy reseni treba od longrace:)
Uživatelský avatar
Ryba
špion
 
Příspěvky: 1031
Registrován: 26 led 2010, 01:02

Re: podvozek plave

Příspěvekod KaCzaba » 12 dub 2011, 22:29

ja mam
Predek stred 28cm na zem 54.5 cm
Zadek stred 30cm na zem 58 cm
Uživatelský avatar
KaCzaba
 
Příspěvky: 579
Registrován: 26 srp 2010, 10:14
Bydliště: Chomutov

Re: podvozek plave

Příspěvekod KaCzaba » 12 dub 2011, 22:36

Ryba píše:už vidim, jak někdo koupí raceland za 5k a nechá si to za 15 vyvážit :lol:



:-D:-D:-D

mel jsem uz dost aut a na dost z nich stelovaky a sesroubovany dost dolu,a nikdy jsem tyto spatny vlastnosti nepocitoval.jasny ze to nebylo auto co ma na kazdym kole dve ramena....vetsinou predokolka a vzadu pevna vlecka naprava a predek klasoka McPhearson.tam to oproti uhoupany serii bylo spis znat jako ze k lepsimu...

proto se ptam tady a lidi co uz maji neco nastudovany.proto jsem nakonec do miaty sel,kdyz jsem videl jaky jsou s ni moznosti co se podvozku tyce...
ale co jsem se bavil s kamosem,tak uz jsem si na uplavanost stezoval uz pred montazi stelovaku.mel jsem za to,ze jsou v tahu zadni tlumice.ja uz na to zapomel ale kdyz jsme se o tom dnes bavili,tak mi to pripomel.takze bych stelovak v tuto chvili pro muj dany problem vyloucil...nerikam ze to neni tak jak pise ryba,ale to my chovani bylo stejny i úred...

no nic rano jdu na hever a uvidi se
Uživatelský avatar
KaCzaba
 
Příspěvky: 579
Registrován: 26 srp 2010, 10:14
Bydliště: Chomutov

Re: podvozek plave

Příspěvekod KaCzaba » 12 dub 2011, 22:39

Borgi píše:no je mi to právě jasný, proto bych koupil sníženej bilstein a nemůžeš udělat chybu :-D



jak uz nedavno psal ryba...taky koupil stelovak a pak az postupem casu dosel k tomuhle nazoru...
jeste ze jsem bral levnej podvozek.nebude me srat ho na pristi sezonu treba vymenit prave za ten bilstein :-)
Uživatelský avatar
KaCzaba
 
Příspěvky: 579
Registrován: 26 srp 2010, 10:14
Bydliště: Chomutov

Re: podvozek plave

Příspěvekod KaCzaba » 13 dub 2011, 09:47

tak co jsem zjistil na zvedaku bylo to,ze vicemene neni nic utrhanyho a ani nejak extra volnyho v silentblocich neni.trosku se to pohne po paceni montpakou,ale to by asi melo kdyz je to guma....takze silne zvazuji polyurethany.asi i na diferak?
ted nejaky tip kde koupit celou sadu za hezky koruny?
Uživatelský avatar
KaCzaba
 
Příspěvky: 579
Registrován: 26 srp 2010, 10:14
Bydliště: Chomutov

Re: podvozek plave

Příspěvekod seatik » 13 dub 2011, 12:59

Kdyz ono je blbe na zvedaku,ze mas vse vyvesene a aby si zjistil,kde co je,to by uz tam muselo pekne hrkat.Hezky na montazni jamu dolu a pak to zkouset :)
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: podvozek plave

Příspěvekod KaCzaba » 13 dub 2011, 13:07

zvedak byl s najezdy ne packovej.a mam vakl na PZ kole.takze bych rekl lozisko.ALE vuli citim jen kdyz mam kolo uchopene po stranach.pokud ho chytnu nahore a dole vuli se mi nepodari najit.nechapu to
Uživatelský avatar
KaCzaba
 
Příspěvky: 579
Registrován: 26 srp 2010, 10:14
Bydliště: Chomutov

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 7 návštevníků