Hučící diferenciál

Hučící diferenciál

Příspěvekod kousmen » 15 dub 2011, 19:23

Zdravíčko. Mám akutní problém, tak se obracím na zdejší znalce.
Dal jsem známýmu na starosti výměnu silentbloků na diferenciálu a když jsem od něj odjížděl, tak jsem slyšel nepříjemný hučení někde ze zadu. Tipl bych si, že právě od difu. Do doby než se s tím manipulovalo, žádný takový hučení nebylo. Nejsilněji to hučí při zrychlování. Zvuk je podobnej hučení ložiska.
Nemohli jsme tomu přijít na kloub, tak doufám, že se najde někdo zdejší s nápadem kde je problém a jak ho vyřešit.
Údajně byla před výměnou velká mezera(2cm) mezi kastlí a dosedací plochou a teď na siláčích od Energy Suspension je to krásně napasovaný tak jak to má být, ale že je tam právě ten rozdíl poloh. Žádná jiná změna neproběhla, oleje je dost a nápad žádnej.

Je možný, že se na těch tvrdších siláčích jenom víc přenáší hluk, ale ten zvuk je docela podezřelej, a vypadá to spíš na nějakou závadu...
A teď babo raď. :(
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Hučící diferenciál

Příspěvekod Rudy » 15 dub 2011, 20:28

Máš tam olej? :D Originál silenbloky su dosť mäkke tie sa hýbu skoro cenťák.
Uživatelský avatar
Rudy
 
Příspěvky: 438
Obrázky: 2
Registrován: 16 led 2011, 12:02
Bydliště: Praha/Martin

Re: Hučící diferenciál

Příspěvekod kousmen » 15 dub 2011, 20:37

Jak píšu. Oleje je dost. Ještě jsme zkusili přilít a nic. Hučí a hučí. Každopádně co jsme tak zkoumali, tak už na tom asi stejně není nejlíp. Ten tvůj bych měl vzít tak jako tak, ale chtěl jsem do budoucna samosvor.
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Hučící diferenciál

Příspěvekod Rudy » 15 dub 2011, 20:42

Môj je otvorený, len aby nedošlo k nedorozumeniu... Netuším ako to je s tými poloosami, ale viem, že otec ma v NA užší diferák ako ja.
Uživatelský avatar
Rudy
 
Příspěvky: 438
Obrázky: 2
Registrován: 16 led 2011, 12:02
Bydliště: Praha/Martin

Re: Hučící diferenciál

Příspěvekod kousmen » 16 dub 2011, 19:23

Opravdu nikdo nic neví?
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Hučící diferenciál

Příspěvekod Rudy » 16 dub 2011, 20:23

Skús si zdvyhnúť obe zadné kolesá do vzduchu, a točiť s nimi, ak to pojde ztuha tak to budú ložiská, buď v diferáku alebo náboji. Ak s tým bude všetko v poriadku, tak skús otočiť kardanom. Ak to pôjde ztuha, bude problém s hlavným prevodom v diferáku. Pokiaľ bude vylámaný tak na výpustom šróbe diferáku je magnet a na ňom uvidíš vylámané kúsky kovu.
Nič iné ma nenapadá.
Uživatelský avatar
Rudy
 
Příspěvky: 438
Obrázky: 2
Registrován: 16 led 2011, 12:02
Bydliště: Praha/Martin

Re: Hučící diferenciál

Příspěvekod kousmen » 17 dub 2011, 08:02

Potom to teda ještě odzkoušíme. Díky.
Zajímalo by mě, jaká je příčina. Už jsem měl bez problému jezdit a po výměně se tohle začalo dít, takže mám takovej pocit, že to nějak způsobil mechanik. Ale nechci ho neprávem obviňovat...
Jinak jsem teda našel tohle - http://www.mx5ireland.com/members/srigl ... 0diff2.htm
Ale je to jen pro 1.6l od roku 94 a já mám 93. Nešlo by to ještě nějak dořešit i pro moji mazdici?
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Hučící diferenciál

Příspěvekod Rudy » 17 dub 2011, 20:31

Spôsom výmeny je ten istý, v podstate na prvý pohľad ani nespoznáš rozdiel medzi jednym a druhým diferákom.
Uživatelský avatar
Rudy
 
Příspěvky: 438
Obrázky: 2
Registrován: 16 led 2011, 12:02
Bydliště: Praha/Martin

Re: Hučící diferenciál

Příspěvekod kousmen » 18 dub 2011, 18:34

Jde mi i o to všechno okolo. Abych věděl co ještě bych musel sehnat k tomu, abych tam dostal ten tvůj diff... Docela bych ho chtěl, ten můj má odlítáno nějakých 185000km, což je oproti tvýmu velkej rozdíl. Ještě sehnat někoho šikovnýho, s kým bych to mohl spáchat...
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 6 návštevníků