Toskánsko 2013

Re: Toskánsko 2013

Příspěvekod Jaco » 03 bře 2013, 16:31

S Andrem nezbyva nez souhlasit. Pokud by nebylo stelvio otevrene, da se jet pobliz stelvia hodne podobnymi silnickami (tam jsem udelal zapékané brzdové destičky s omáčkou z pneumatik jako přílohu :D ) Hlavne je dulezity se nepriblizovat k mistum kolem Como, Lecco, Varese a okolí. Protože tam odsud ještě nikdo nenašel cestu ven, cedule vedou tak, že jezdíš pořád do kolečka. My tam jezdili celou noc pořád dokola. Už jsem myslel, že to ze zoufalství shodím ze srázu :D

Co se týče Lago di Garda, doporučuju koupání v Nagu nebo Torbole a moc se mi líbí pizzerie v ulici Via Legionari Cecoslovacchi (silnice československých legionářů) v Arcu, která má terasu přímo pod 200m vysokou a několik km dlouhou skalní stěnou, která je plná lezců a hezky se na to u výborného jídla kouká :) My tam jezdíme lézt :D A kousek od Pizzerie je i levný (cca 9€/noc) camp, kde se dá zabydlet a delat odtud vylety kolem horni casti Lago di garda. Kolem jezera jsou i skvele silnicky na blbnuti, auta tam moc nejezdi, ale je tam dost cyklistu. Na 200m stenu u pizzerie se da i zadni cestou vyjit pesky (pizzerista poradi) a jsou odsud pak prekrasne vyhledy. Odpoledni vychazka.

Nicmene Portofino, Recco, Rapallo a okoli bych nevyndaval, tam mi to prislo opravdu nadherne. Prekrasne hory s kaplickama vysoko nad morem a pritom blizko, da se najit i opustena plaz a jsou tam fakt pekne a prazdne silnice.

S Tyrolskem souhlasim, ale zrovna Grossglockner bych vynechal, miliarda lidi a 99% z nich Arabove :D

A v Italii bacha na nocni benzinky, jedna samoobsluzna mi sezrala prachy a benzin nikde :D
nbfl 1.6
eternal fire.
Uživatelský avatar
Jaco
 
Příspěvky: 97
Registrován: 09 úno 2013, 17:51
Bydliště: Plzeň/Sokolov

Re: Toskánsko 2013

Příspěvekod Andre_fux » 03 bře 2013, 16:58

Jaco píše:...
A v Italii bacha na nocni benzinky, jedna samoobsluzna mi sezrala prachy a benzin nikde :D


Já bych to doplnil: Pozor na ty jejich samoobslužné benzinky (nejen noční). Snad jen 2x jsem byl v Itálii u obyč benzinky. Většinou jsou jen samoobslužné. Ty mají navíc o něco nižší cenu na litr než stojany s obsluhou. Popisky tam mají většinou jen v italštině. Takže o zábavu postaráno, hlavně ze začátku. Naučil jsem se tam prvně natankovat za 5EUR, když to jelo, tak pak jsem tam narval peněz kolik jsem potřeboval.

Na Gardě jsme nocovali v malinkém hotýlku kousek od jezera. GG bych teda osobně nevynechal... Aut tak bylo méně jak na Stelviu. Je teda pravda, že jsme tam jeli v sobotu asi hodinu po otvíračce. Odpoledne už tam bylo dost aut. Na Stelvio bych se vypravil někdy v týdnu. Rozhodně se vyhni sobotě nebo neděli. Je tam lidí jako .... ( prostě moc). V pracovní dny je tam mnohem mnohem klidněji.

Stelvio se má taky už zpoplatnit. Loni mluvili o tom, že letos už bude konečně zpoplatněné.
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Toskánsko 2013

Příspěvekod dopr » 03 bře 2013, 17:22

samoobsluznej stojan = "Fai Da Te" ;)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Toskánsko 2013

Příspěvekod Richi » 03 bře 2013, 20:49

Ciao 8-)
Díky všem za připomínky a doporučení, Andrmu za úpravu mapy
Andre_fux píše:.... tady je modifikovaná mapa
.
To vypadá zajímavě.
Lago di Garda je moje srdcovka, to nevynechávám nikdy. Pokud chci jet v červnu, bojím se, že Stelvio může být zavřené. Sever nad Veronou je na ježdění, Toskánsko mezi Veronou a Pisou je na kochání se.
Předpokládám, že trasu upravím(e) až s těmi, kdo se přidají - tahle varianta je zatím návrh pro diskuzi a "nalákání" dalších účastníků ;)

mx5_miata_richi.jpg
mx5_miata_richi.jpg (6.81 KiB) Zobrazeno 17003 krát
stribrna MX-5 1.9i 2004, Hardtop
Uživatelský avatar
Richi
 
Příspěvky: 236
Obrázky: 64
Registrován: 03 črc 2012, 10:01
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708

Re: Toskánsko 2013

Příspěvekod birda » 13 bře 2013, 19:55

Tenhle termín i trasa se mi dost zamlouvá, pokud toho auto bude schopný a vydrží to, už mam rozjednaný spolujezdce a otázka financí a dovolený už je více mén vyřešená, v mym případě je dovolená dost volná :-)
S těmahle krajema nemam zkušenosti, proto bych rád s někym kdo to zná, a muj cíl je na jich a itálie ze západu na východ, víc si ale chci užívat v horách a né se 4 dny válet u moře :-)
Obrázek
Silver NA 1.8 | custom made exhaust | IL NB radiator | rám AMD | sicny a čtyřbody
birda
 
Příspěvky: 370
Registrován: 18 zář 2012, 20:09
Bydliště: Stochov

Re: Toskánsko 2013

Příspěvekod Richi » 21 bře 2013, 22:37

Ciao 8-)
To jsi "můj člověk". Válet u vody se můžu kdekoliv, ale Alpy jsou jen v Alpách :mrgreen:

1. :idea:: Třeba se nám podaří nějak se dohodnout i s Pavlem38. Zaznamenal jsi jeho návrh trasy :?:

2. :idea:: možná by bylo dobrý se i s ním někdy sejit (Ty z Kladna, nebo my do Kladna to máme kousek) - optimálně to spojit s nějakou vyjížďkou, a probrat to osobně ;)

mx5_miata_richi.jpg
mx5_miata_richi.jpg (6.81 KiB) Zobrazeno 16949 krát
stribrna MX-5 1.9i 2004, Hardtop
Uživatelský avatar
Richi
 
Příspěvky: 236
Obrázky: 64
Registrován: 03 črc 2012, 10:01
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708

Re: Toskánsko 2013

Příspěvekod Richi » 18 dub 2013, 19:30

Hola hoj :)
Nikdo další se přidat neplánuje, ani na kus cesty nebo se někde potkat :?:
Jde mi o to, že je už pomalu na čase začít koordinovat termín. I kdybychom preferovali výjezd dle počasí, stejně musíme alespoň rozmezí si dohodnout předem.
Tedy alespoň já musím nástup na dovolenou koordinovat s kolegy v práci. V červnu to ještě celkem jde, ale že bych dokázal utrhnout se ze dne na den, garantovat nemůžu :roll: . Jediná možnost pro mě, jak vyrazit operativně je, vzít si dovolenou na cca 14 dní s tím, že kdy ji využiju na nějaké práce doma a na zahradě, a kdy pojedu, už bude záviset na mě.

To: Pavel38, birda, Jaco, ..??...: tak - JAKÝ JE OPTIMÁLNÍ TERMÍN NA SPOLEČNÝ VÝLET pro vás :?:
stribrna MX-5 1.9i 2004, Hardtop
Uživatelský avatar
Richi
 
Příspěvky: 236
Obrázky: 64
Registrován: 03 črc 2012, 10:01
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708

Re: Toskánsko 2013

Příspěvekod Dad » 19 dub 2013, 00:43

my jedem do Toskanska pristi nedeli, tak se tam treba potkame
Uživatelský avatar
Dad
 
Příspěvky: 207
Obrázky: 2
Registrován: 21 úno 2012, 01:25
Bydliště: Praha

Re: Toskánsko 2013

Příspěvekod Dad » 26 dub 2013, 01:02

Andre_fux píše:Ahoj,


jen se chci zeptat, protoze tam v sobotu jedu - jaka je cesta Salzburk - Cortina? Nasel jesm si trasu stejnou jakous jel, tak jestli to je spravne :)
Uživatelský avatar
Dad
 
Příspěvky: 207
Obrázky: 2
Registrován: 21 úno 2012, 01:25
Bydliště: Praha

Re: Toskánsko 2013

Příspěvekod Andre_fux » 26 dub 2013, 11:10

Dad:
Tak prvně bych si bud tebou zkontorloval to zda jsou všechny cesty otevřené. Přece jen je na horách stále ještě dost sněhu. Pošli mi link na mapu ať se na to kouknu. ;) Počasí by ti mělo vyjít..
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

PředchozíDalší

Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků