Dolomity trip 2014

Dolomity trip 2014

Příspěvekod hroche » 12 srp 2014, 20:24

Včera jsme se s Ondrou vrátili z tripu po alpách a dolomitech
Jeli jsme každý svojí mx5tkou a najeli cca 1600km během čtyř dnů

trasa ve výsledku vypada asi takto:

české budějovice - Linz - Salzburg - Kitzbül - Felbertauern strasse - Passo Stalle - Passo Tre Croci - Cortina dAmpezzo - Passo Falzarego - Passo di Valparola - Passo Pordio - Lago di Fedaia - Cortina dAmpezzo - Lago di Codore - Sella di Razzo - Ovaro - Monte Zoncolan - Tollmezo - Tarcento - Sedlo Učja - Bovec - Mangart - Passo del Predil - Passo di Nevea - Lago di Pradil - Bovec - Vršič - Krajnska Gora - Villach - Nockalm-Höhenstraße - Katschberg - Obertauern - Bad Ischl - Gmunden - Linz - české budějovice.

první den jsme doleji a spali před Kitzbülem.
druhý den jsme se motali kolem cortina dampezzo
třetí den jsem spali u lago di Predil
a čtvrtý den jsme se vraceli přes slovinsko a rakousko do čech.

počasí více méně vyšlo pršelo jen druhý den v sobotu a čtvrtý den v pondělí navečer.

pokud můžu mluvit i za ondru tak jsme si to hodně užili, některé pasáže jsme si dali i dvakrát a pokud bych za sebe měl vypíchnout trasu co mě dostala tak je to určitě výjezd na Monte Zolcano, trasa z Tarcenta do Bovce a pak výjez na vršič.

zážitky:
v odbočce na Mangart jsem chcípnul auto a už ho nenastartoval štěstí v neštěstí. nevím co bych si počal stát se to při výjezdu na mangart
ondrův uhoblovaný vrut zaražený do zadní gumy na vršiči a německý kolega kterého jsme během jednoho dne potkali na třech různých místech.

IMG_20140809_112020.jpg
Lago di Anterselva

IMG_20140809_152023.jpg
Passo di Valparola - muzeum první světové války

IMG_20140810_075831.jpg
nejen v Pise je šikmá věž

IMG_20140810_083638.jpg
na Monte Zolcano

IMG_20140810_184355.jpg
Lago di Predil

IMG_20140811_151007.jpg
náš německý kolega
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Dolomity trip 2014

Příspěvekod dopr » 12 srp 2014, 23:13

Pěkné fotky! Nepochybuju o tom, že to byl perfektní roadtrip!
Jsem rád, že mé tipy nepřišly na zmar :)
K fotkám:
Passo di Valparola - muzeum první světové války: konečně vidím, jak to muzeum vypadá. V lednu bylo na Valparole tolik sněhu, ze budova nešla vůbec vidět :D
Šikmou věž městečku Prato cestou na Pesariis si též dobře pamatuju :-) výjezd na Monte Zoncolan je vážně chuťovka (takhle mi auto ještě nesmrdělo :) )
No a Lago del Predil, to je moje stará láska, kam se budu vracet neustále, jak jen to bude možné, a ne jen kvůli tomu, že to je nejbližsí Itálie (6 hodin cesty).
Naposledy upravil dopr dne 13 srp 2014, 00:01, celkově upraveno 2
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Dolomity trip 2014

Příspěvekod kopac » 12 srp 2014, 23:43

jj, moc nefotilo,spis jezdilo.

vyjezd na zoncolan byl moc paradni, se divim ze sem tam nekde v serpentine nezustal vyset na brise, jelo se porad 2,1,paleni gum,2,1,paleni gum a porad dokola nahore sem mel olej pres 115C a nebyl to jedinej kopec... este ze si nam dal typy, je videt ze to tam opravdu znas a mas to najety...urcite zatim muj nej ridicskej zazitek,konecne sem jel sam,nikdo mi nenadal v aute jakej sem kreten a moch konecne vyuzit upravy a potencial auta
ja na tom vyletu nechal snad 2mm zadnich gum, ztratil sem stredovou krytku z kola, auto to zda se prezilo, coz se divim. ale zase sem si privez kus vrutu,kterej sem mel zapichnutej v zadni gume a byl paradne srovnanej na obvod kola.

a jeden "poznatek" po 6h rani a v desti je minimalni provoz,takze idealne jet za spatnyho pocasi a chrapat pres den...

doufam ze bude priste a klidne i ve vetsim poctu.
kopac
 
Příspěvky: 307
Obrázky: 2
Registrován: 24 říj 2012, 21:14
Bydliště: šumava

Re: Dolomity trip 2014

Příspěvekod PeterS » 14 srp 2014, 22:26

Veľmi pekne ste si to dali ... teší ma že čím ďalej tým viac členov fóra sa vydáva na takéto nezabudnuteľné road tripy.
Taliansko je best, už som čo to pochodil a Taliansko je moja srdcovka a s miatou sa tam vždy rád budem vracať. Super chalani len tak ďalej ;)
RX7 SA22C 1979
Miata USA 1989
MX-5 Impuls 2005
Uživatelský avatar
PeterS
 
Příspěvky: 388
Obrázky: 14
Registrován: 10 zář 2013, 19:51
Bydliště: západné Slovensko 20% + Južní Morava 80%


Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků