Tripy 2015

Tripy 2015

Příspěvekod Jirka » 20 pro 2014, 19:40

Teď jsem někde četl, že proces plánování dovolených a výletů je stejně opojný, jako výlet sám. Takže bando: co plánujete na rok 2015? Výlety, konkrétní trasy? Ať se ostatní inspirují a třeba se tady dá i něco dokupy ;)

My zatím plánujeme delší víkend v Rak-It Alpách a ptám se na vaše zkušenosti: dá se tam vydat řekněme v květnu? Sníh v sedlech? (Stelvio, okolí Cortiny apod.?)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Tripy 2015

Příspěvekod hroche » 21 pro 2014, 21:47

Já plánuji jet druhý týden v květnu do Itálie na Mille Miglia.
Cestou tam chci jet vlevo od Lago di Garda a na zpátek se vráti do Dolomit a objet Sella Rondu.
V dolomitech jsem byl sice letos ale počasí moc nevyšlo a za Sella Rondy jsem nic neviděl.
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Tripy 2015

Příspěvekod cafe-racer » 22 pro 2014, 00:45

Krásný téma.... Ale po letosku, kdy jsem nevyrazil ani na jeden výlet přes noc, radši nebudu nic psát ať se zbytečně nefrustruju ;D
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Tripy 2015

Příspěvekod IvanGS » 23 pro 2014, 14:38

Jirka - v půlce května se sněhová omezení dají očekávat, i když silnice se tam udržují, doporučil bych to prověřit těsně předem. My tam jezdíme na motorkách začátkem července, to je to už OK, i když na Steviu nám i v tomto termínu 2x sněžilo, vždy ale jen přeháňky a s opatrností se dalo sjet dolů.
Doporučil bych se vyhýbat hlavním tahům a držet se okresek, jsou ve výborném stavu a s minimálním provozem. Průsmyky jako Stelvio, Marmolada, oblast Sella Ronda jsou sice navštěvované, ale stojí za to. Doporučuji i Bormio, passo Gavia kousek od něj nebo pěkný okruh z Bormia na Livigno, tunelem do Švýcarska, podél hranic až pod Stelvio a vyjet na něj ze švýcarské strany. Ale v Alpách neuděláte chybu nikde...
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Tripy 2015

Příspěvekod Jirka » 23 pro 2014, 15:35

IvanGS:

Díky Ivane za poznámky, právě tak nějak bych to chtěl jet. Letos jsme jeli Livigno - Bormio - Stelvio, ale kamarádovým Fiatem v rámci bajk tripu do Livigna. A právě výjezd Švýcarskou stranou mne láká. (Jinak Stelvio zážitek, kluci se rozhodli, že když mají kola, tak si to přece sjedou. Mně nechali poprvé řídit cizí auto serpentinama dolů do Rakous...)

Díky ostatním, Selle Ronda neznám, mkrnu ;)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Tripy 2015

Příspěvekod IvanGS » 23 pro 2014, 17:04

Sella Ronda je oblast někde mezi Cortinou a Bolzanem, z jihu ohraničenou ledovcem Marmolada (poblíž je městečko Canazei, což je dobrý výhozí bod) a zahrnující víc průsmyků nad 2000 metrů - Passo Sella, Passo Falzarego, Passo Pordoi, možná tam patří i zmíněné Passo Giau apod. Nádherná věc a když pak sedíme v kempu Vidor poblíž Canazei na terase u vynikající pizzy a piva a vzpomínáme na uplynulé zážitky koukajíce na slunce zapadající za horami, které mají každou minutu jinou barvu, nemá to chybu...
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové


Re: Tripy 2015

Příspěvekod buteo » 24 pro 2014, 10:35

Zdar Vánoce!
Uvažujeme vážně s Widarem někdy na září o výletu na Nordschleife, tak kdyby ta myšlenka někoho zaujala, .......
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: Tripy 2015

Příspěvekod PeterS » 28 pro 2014, 22:38

Moja najoblúbenejšia téma :D ... nooo na rok 2015 na červen a srpen chystám buď to plán č. 1.) Alpy - Dolomity + Švajčiarsko a Rakúsko alebo plán č.2.) zájsť na Sardínii + Rím alebo až Tropea 8-)
takže v roku 2015 sú na pláne dva veľké tripy jeden čisto Alpy a druhý dakam ďalej k moru ... po predošlých dovolenkách to proste nejde vynechať inšpiráciu Jirka ber z starších postov :) najdeš tam užitočné rady a typy na cesty (tankovanie, čomu sa vyhnúť a čomu nie) ... určite kveten neodporúčam čo sa týka Álp domáci hovorili že zima 2013/2014 bola slabá a aj tak Mangart bol do červenca neprejazdný tolko snehu všade bolo a to bola slabá zima vraj! Ideál od polky června a dopredu si pozreť sezóne uzavierky a pozreť počasie o týždeň skor a dlhodobo ho sledovať hold sú to hory a to počasie je zradné ale krásne za to :) dúfam že sa Jirka stretneme ;)
RX7 SA22C 1979
Miata USA 1989
MX-5 Impuls 2005
Uživatelský avatar
PeterS
 
Příspěvky: 388
Obrázky: 14
Registrován: 10 zář 2013, 19:51
Bydliště: západné Slovensko 20% + Južní Morava 80%

Re: Tripy 2015

Příspěvekod dopr » 28 pro 2014, 23:45

Letos jsme meli hojny rok. V lednu jsme si s Yarisem projeli zasnezene dolomity od Cortiny, pres Marmoladu po Stradu delle Dolmoiti. V lete jsme s Mazdou v červnu projeli Julky (slovinske i italske) a v lete odfrceli radit na Sardošku a na par dni do Rima.
Pristi rok bude strizlivejsi a vse se bude odvijet od koupe NCcka a nasledne financni situace. Zimni Alpy letos bohuzel na 99,5 % padaji. V cervnu bych se ale chtel jet projet do Dolomit, stejne trasy, ktere jsme jeli s Yarisem ve snehu a neco samozrejme pridat.
Hlavim cilem bude ale navrat na Sicilii po 4 letech. Neprozkoumanou casti ostrova pro nas zustava oblast Val Di Noto, Syrakusy a vubec cely JV cip ostrova, takze bychom velice radi prave sem. Nicmene, kdyz uz na Sicilii budeme, nemuzeme se nevratit na uchvatnou, legendarni Targu Florio, na ktere hodlam spalit co nejvice benzinu a nechat na sebe dychnout atmosferu slavnych, davno minulych let.
Cokoliv by bylo navic, bude velky bonus (moje vysnena Mille Miglia ci 24hodin ve Spa je hotova utopie :) )

Obrázek
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Další

Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků