Mx5 do Italie - tipy na cestu

Re: Mx5 do Italie - tipy na cestu

Příspěvekod Cromoly » 23 črc 2017, 21:48

My az za dva tydny ;-)
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Mx5 do Italie - tipy na cestu

Příspěvekod cavan » 02 srp 2017, 10:15

my za 4.. :D
EX - (NBFL 1.8 VVT PHOENIX, HT, S2K seats, GV lip, Vmaxx, cooling plate, frame rails)
IN SERVICES - NBFL 1.6 NEVADA powered by LPG

vyroba frame rails, cooling plate (info po SZ)

www.aliiscolores.com
Uživatelský avatar
cavan
 
Příspěvky: 1252
Registrován: 30 lis 2012, 08:58
Bydliště: Čachtice / Bratislava

Re: Mx5 do Italie - tipy na cestu

Příspěvekod MiSm53 » 08 led 2018, 15:03

Ahoj,
plánuji letos cestu do Toskánska,ubytování mám v Sieně.Trasu mám rozdělenou na dva úseky,s přespáním tak v polovině cesty ve Villachu.Má někdo zkušenost z cestou mimo dálnice v Itálii Tarvisio-Florencie ? Nejde mi tak ani o úsporu mýta,jako o tu nudu jet
cca 500km v tom hustém dálničním provozu. Nebo nějaké jiné doporučení a rady ?
Dík,Mi.
MiSm53
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 1
Registrován: 21 črc 2011, 15:25

Re: Mx5 do Italie - tipy na cestu

Příspěvekod hroche » 08 led 2018, 21:28

MiSm53 píše:Ahoj,
plánuji letos cestu do Toskánska,ubytování mám v Sieně.Trasu mám rozdělenou na dva úseky,s přespáním tak v polovině cesty ve Villachu.Má někdo zkušenost z cestou mimo dálnice v Itálii Tarvisio-Florencie ? Nejde mi tak ani o úsporu mýta,jako o tu nudu jet
cca 500km v tom hustém dálničním provozu. Nebo nějaké jiné doporučení a rady ?
Dík,Mi.


za mě bych z tarvisia do udine jel silnici co kopíruje dálnici https://mapy.cz/s/2j5Ka, nebo to vzít přes Sella Nevea https://mapy.cz/s/2j5JD v udine najet na dálnici po ní dojet až k boloni a pak víceméně jakou koliv silnicí přejet apeniny do florencie
ta pádská nížina je hrozná placka a cesta tam ani po dálnici moc neutíká natož aby to trochu jelo po nějaké vedlejší silnici.

jinak dálniční trasa z bologne do florencie taky stojí zato. dá se jet po staré dálnci, kdy je dálnice pěkně členitá a se spoustou výhledů mostů a zatáček, nebo jet po nové dálnci která vede víceméně jen tunelem. Jel jsem ji předloni koncem října a tak probarvené listnaté lesy dlouho neviděl
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Mx5 do Italie - tipy na cestu

Příspěvekod cafe-racer » 09 led 2018, 12:40

Byl jsem tam v létě na dovolené
- dálnice nejsou tak zasekané (alespoň ty placené) a utíká to
- mezi Bolognou a Florencií jsem náhodou objevil Passo del Giogo u města Firenzuola (bydlel jsem týden přímo na něm) a prostě pecka - jen se tam vůbec, ale vůbec nedá předjíždět a ve všední den je tam celkem provoz.

Rád bych tam jel s Mazdou ale je to prostě faaaaakt příliš daleko na ten kostitřas.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Mx5 do Italie - tipy na cestu

Příspěvekod hroche » 09 led 2018, 14:19

cafe-racer píše:Byl jsem tam v létě na dovolené
- dálnice nejsou tak zasekané (alespoň ty placené) a utíká to
- mezi Bolognou a Florencií jsem náhodou objevil Passo del Giogo u města Firenzuola (bydlel jsem týden přímo na něm) a prostě pecka - jen se tam vůbec, ale vůbec nedá předjíždět a ve všední den je tam celkem provoz.

Rád bych tam jel s Mazdou ale je to prostě faaaaakt příliš daleko na ten kostitřas.


co si stěžuješ máš NCčko a já mám v plánu tam jet NAčkem
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Mx5 do Italie - tipy na cestu

Příspěvekod TeeJay » 09 led 2018, 14:50

hroche píše:co si stěžuješ máš NCčko a já mám v plánu tam jet NAčkem

To je tak, když má někdo zkrácená péra s kdovíjakým spring rate :D
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Mx5 do Italie - tipy na cestu

Příspěvekod MiSm53 » 10 led 2018, 16:25

Taky se chystám s NB a mám z té dálnice a 1100km jedné cesty trochu strach.Tuhle trasu jsem tak před 15 lety,možná i dříve jezdil
každý měsíc s dodávkou pro zboží a byl to opruz,vůbec to v té nížině neutíkalo a ve dne i v noci hustý provoz.Tak jsem tu trasu s
NBteď rozdělil s jedním noclehem ve Villachu.Ani jsem nevěděl,že je tam nová dálnice.Jestli je tam hodně dlouhých tunelů,tak nic
moc se staženou střechou,pro mě docela nepříjemné. A ta stará je pořád i s mýtnicemi otevřená celá ?
Dík,Mi.
MiSm53
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 1
Registrován: 21 črc 2011, 15:25

Re: Mx5 do Italie - tipy na cestu

Příspěvekod TeeJay » 10 led 2018, 17:39

Frčel jsem loni v červnu během jediného dne v NBfl 1.8 z Hradce na sever Švýcarska, 900 km silnic a hlavně dálnic celkem bezproblému na 4 čůrací/obědvací/protahovací/kafe zastávky, ale se střechou nahoře.
V Rakousku / Itálii asi 160-180 km/h nepojedeš, ale i tak to celkem utíká, když nejedeš v autě sám a nezasekáš se do kolon, což se v Německu holt stává.
Se střechou dole se to ale absolvovat minimálně v NBfl nedá a to vydržím hodně (v listopadu bez střechy) - když neofoukneš, tak budeš mít za těch 8-12 hodin na sluníčku úpal a dovolená bude stát za prd :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Mx5 do Italie - tipy na cestu

Příspěvekod hroche » 10 led 2018, 18:21

MiSm53 píše:Taky se chystám s NB a mám z té dálnice a 1100km jedné cesty trochu strach.Tuhle trasu jsem tak před 15 lety,možná i dříve jezdil
každý měsíc s dodávkou pro zboží a byl to opruz,vůbec to v té nížině neutíkalo a ve dne i v noci hustý provoz.Tak jsem tu trasu s
NBteď rozdělil s jedním noclehem ve Villachu.Ani jsem nevěděl,že je tam nová dálnice.Jestli je tam hodně dlouhých tunelů,tak nic
moc se staženou střechou,pro mě docela nepříjemné. A ta stará je pořád i s mýtnicemi otevřená celá ?
Dík,Mi.


stará dálnice mezi Bolognou a Florencií je otevřená celá a samozřejmě mýto se tam platí.
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

PředchozíDalší

Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků