Dotaz na cestu

Dotaz na cestu

Příspěvekod voitech » 28 čer 2016, 08:27

V neděli vyrážím na roadtrip s první zastávkou na Stelvio Passu. Mám otázku na první část cesty, pokud ji někdo zná: Která cesta je zajímavější? Českem nebo Rakouskem? :) (jedu určitě mimo dálnice)
Trip.png
Uživatelský avatar
voitech
 
Příspěvky: 149
Registrován: 15 črc 2015, 12:58

Re: Dotaz na cestu

Příspěvekod Andre_fux » 28 čer 2016, 08:37

nejlepší je to z Brna po Rakouské dálnici. :) Na okresky se v Rakousku vyser je to strašný opruz, a zajímavé okresky jsou mezi Salzburgem a Innsbruckem. Pokud to půjde dobře s provozem, tak ještě ten den večer jsi na místě a to i se zastávkou v Salzburgu.
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Dotaz na cestu

Příspěvekod voitech » 28 čer 2016, 08:45

Díky za rady, ale tu dálniční cestu jsem jel hodněkrát a znám ji (kromě okresek za Salzburgem). A protože zpátky z dovči pojedu mimo Rakousko, tak se mi nechce kupovat známka a radši bych se dostal po 350 okreskových km do Německa a odtud dálnice na Mnichov až Garmisch-Partenkirchen. Podle mě je to ke Stelviu datelný, když vyjedu ve 4 ráno :roll:
Celá cesta: https://drive.google.com/open?id=1-yXoi ... sp=sharing
Uživatelský avatar
voitech
 
Příspěvky: 149
Registrován: 15 črc 2015, 12:58

Re: Dotaz na cestu

Příspěvekod Andre_fux » 28 čer 2016, 10:04

To jedeš Mnichov Ga-Pa v neděli? Pokud jo, tak upřímnou soustrast.. Z Mnichova na Ga-Pa je lepší jed po B11. A Mnichovu bych se vyhnul (teda je pravda, že v neděli ten provoz by i mohl být OK). Ale stejně platí to co jsem ti psal - Rakousko (A). Jo a než se po 350km jízdě po okraskách dostaneš do Německa, tak jsi po A dálnici někde na pů cesty do Salzburgu. Trasu Brno -> Mnichov jsem jezdil celkem často (před čmoudama) a dá se to zvládnout do 6h přes A. Přes Rozvadov to bylo utrpení :(

Raději tam jeď po A dálnici - tam tě teda čeká brutální zdržení na A/DE hranici kvůli čmoudům. Tam se raději vyhni úplně Německu a ze Salzburgu jeď na jih po A10 a pak okreskami na Innsbruck. A učetřený čas na cestě raději obětuj návštěvě Salzburgu a Innsbrucku.
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Dotaz na cestu

Příspěvekod hroche » 28 čer 2016, 10:22

koukám že pojedeš kolem lago di como, z mojí loňský zkušenosti: cesta podél jezera je o víkendu na celé dopoledne, je tam neuvěřitelný provoz, de fakto jedeš pořád vesnicí/městem
chválím cestu přes majolapass! co museum alfy v miláně pojedeš kolem něj? pro mě nej nej muzeum
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Dotaz na cestu

Příspěvekod Tomin » 28 čer 2016, 12:47

Ano, taky doporučuju jet Rakouskem po dálnici. Obce v Rakousku jsou ledabyle rozsypány a mezi nimi je zapletená klikatá síť cest. K tomu připočti paranoju ze striktního dodržování předpisů. Vše možné, jen ne pohodové cestování.
U nás je silnice z A do B, a na ní jsou jako perličky navlečené dědinky. To je případ i té modré maps varianty. Tu trasu jsem jel před třemi týdny na Šumavu. Hlavně za Telčí je to oku lahodící. Jen s drobnou změnou - u Strmilova nikoliv na Kunžak, ale rovně dál na Jarošov nad Nežárkou. Ty rychlé a rychle se střídající zatáčky v tamním lese je škoda minout.
Závidím! Tož ščastnó cestu a pak sem napiš jaké to bylo!
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Dotaz na cestu

Příspěvekod cafe-racer » 28 čer 2016, 13:58

Ahoj , určitě Rakousko. Zwettl - Freistadt není špatný svezení.
Pokud chceš ale za den dojet na Stelvio tak se tady fakt utaháš. Kloním se jako kolegové k dálnici, jinak si to znechutíš... a nebo jseš prostě borec co to v tý motokáře dá levou zadní :)
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Dotaz na cestu

Příspěvekod notabenex » 28 čer 2016, 14:22

Rakousko nesmysl po dálnici... Ze znojma až po Villach popř. Cortina d Ampezzo vedou nádherné okresky, pokud se chceš projet. Najedu tam miatou 10tkm ročně..

co se týče policie v AT tak taky v pohodě, stačí na okresce do 50+ limit, databáze stacionárních radarů a máš na 90% klid max pokuta pár desítek eur..
MX 5 NC 2.0dead->2.5 2014 / Special Force Turbo GT3071R // 3" Enthuza // ID 1000ccm // ACT HD Xtreme // Ohlins DFV + RX 8 sways + IL braces // Carbotech XP 10/8 // Federal FZ - 201 + ENKEI RPF1 17x9
notabenex
 
Příspěvky: 233
Obrázky: 0
Registrován: 04 dub 2013, 20:54

Re: Dotaz na cestu

Příspěvekod voitech » 28 čer 2016, 15:12

Chlapi díky moc všem. Jsem z toho trošku rozhozenej a už jsem byl rozhodlej pro dálnice, ale vzhledem k tomu, že Praha - Brno jezdím běžně po okreskách a přijde mi to jako nic a na dovolených už jsem najezdil spoustu km různě po Evropě, tak si myslím, že bych ty okresky mohl dát. Jen teď fakt nevím, jestli to k tomu Stelviu nepopotáhnout radši po dálnici a užít si až den 2 v Alpách.
Uživatelský avatar
voitech
 
Příspěvky: 149
Registrován: 15 črc 2015, 12:58


Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků