EU - tipy na evropské silnice

Re: EU - tipy na evropské silnice

Příspěvekod woody » 26 dub 2011, 10:03

http://maps.google.cz/maps?saddr=Ottendorf,+Kirnitzschtal,+Deutschland&daddr=Bad+Schandau,+Deutschland

Luxusní horská silnička kousek od hranic, minimální provoz, perfektní asfalt (díry začínají až po přejetí do ČR :D).
woody
 
Příspěvky: 432
Registrován: 27 dub 2010, 11:55

Re: EU - tipy na evropské silnice

Příspěvekod Raduna MX5 » 27 dub 2011, 22:09

woody píše:http://maps.google.cz/maps?saddr=Ottendorf,+Kirnitzschtal,+Deutschland&daddr=Bad+Schandau,+Deutschland

Luxusní horská silnička kousek od hranic, minimální provoz, perfektní asfalt (díry začínají až po přejetí do ČR :D).


JJ, tu si dávám v létě tak jednou měsíčně :D
Řídit MX-5 je nejzábavnější činnost z těch, kdy člověk může zůstat oblečenej ;-)
Uživatelský avatar
Raduna MX5
Administrátor
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 15
Registrován: 01 led 2010, 18:23
Bydliště: Děčín

Re: EU - tipy na evropské silnice

Příspěvekod Miata » 09 čer 2011, 08:29

Tak manželka mě včera překvapila, když navrhla, že jednu letošní dovolenou bychom měli vzít miatu a vyrazit v létě na týden do Alp :o !!! To jsem fakt nečekal :shock: Vykládal jsem ji totiž DOPRův cestopis a asi ji to nějak vrtalo v hlavě a ví jak jí mám rád (mx-5) tak mi chtěla udělat radost, což se ji moc povedlo :) .

Takže prosím jestli už má někdo nějakou trasu nebo tip co stojí za to projet/vidět, hoďte to sem. Určitě chci jet Grossglockner, ale dál moc nevím. Jen bych se chtěl zdržovat na území Rakouska... Předem díky za vámi ověřené tipy!
MX-5 NA silver 96 1.6 komplet Postert + podvozek BC Racing BR-RS 4/5kg alles in ordnung http://www.lennypromotion.cz
+ daily E61 535D :-)
Uživatelský avatar
Miata
 
Příspěvky: 842
Obrázky: 1
Registrován: 23 dub 2010, 10:58
Bydliště: Ostrava

Re: EU - tipy na evropské silnice

Příspěvekod petr007 » 09 čer 2011, 09:48

Miata píše:Tak manželka mě včera překvapila, když navrhla, že jednu letošní dovolenou bychom měli vzít miatu a vyrazit v létě na týden do Alp :o !!! To jsem fakt nečekal :shock: Vykládal jsem ji totiž DOPRův cestopis a asi ji to nějak vrtalo v hlavě a ví jak jí mám rád (mx-5) tak mi chtěla udělat radost, což se ji moc povedlo :) .

Takže prosím jestli už má někdo nějakou trasu nebo tip co stojí za to projet/vidět, hoďte to sem. Určitě chci jet Grossglockner, ale dál moc nevím. Jen bych se chtěl zdržovat na území Rakouska... Předem díky za vámi ověřené tipy!

Z toho Grossglockneru jsou kousek Dolomity, sice Italie, ale doporučuji: k jezeru Misurina a popř. zajíždka k Tre Cime (tři zuby- taková ikona Dolomit) a pak trasu bych viděl takto : Cortina d Ampezzo - Passo di Falzarego, Passo di Campolongo, Passo Gardena, Passo Sella, Passo Pordoi, Passo Fedaia a Passo di Giau. Určitě si vylet lanovkou na nějáký kopec. Celý by to šlo zajat za den, ale dal bych na to 3 dni. ;)
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
NC 2,0. bílá ???? snad ????
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 968
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: EU - tipy na evropské silnice

Příspěvekod Miata » 09 čer 2011, 10:06

Díky za tip Petře! Mrknu na mapy a proberu s manželkou. Navrhoval jsem ji Lago di Garda, vždycky to byl můj cyklo sen, ale nechtělo se ji tak daleko. Každopádně některé místa co jsi jmenoval znám z lyžování a vím že dolomity jsou nejhezčí, myslím že ji nakonec zpracuju :lol:
MX-5 NA silver 96 1.6 komplet Postert + podvozek BC Racing BR-RS 4/5kg alles in ordnung http://www.lennypromotion.cz
+ daily E61 535D :-)
Uživatelský avatar
Miata
 
Příspěvky: 842
Obrázky: 1
Registrován: 23 dub 2010, 10:58
Bydliště: Ostrava

Re: EU - tipy na evropské silnice

Příspěvekod petr007 » 09 čer 2011, 14:59

Jezero Garda, jsem měl jako alternativu Dolomit, při cestě na Korsiku, ale moc silniček jsem tam pro ježdění nenašel. Okolo jezera si myslím, že bude hodně národa.
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
NC 2,0. bílá ???? snad ????
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 968
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: EU - tipy na evropské silnice

Příspěvekod Jirka » 29 čer 2015, 18:49

Potvrzuji, byli jsme okolo Gardy třikrát (ne s Mazdou, bajkovat...) a doprava je tam v červenci/srpnu dost urputná. Ale je fakt, že jsme se mimo hlavní cesty moc nevydávali...
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 563
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: EU - tipy na evropské silnice

Příspěvekod noose » 05 črc 2015, 00:14

Taky se chystame v srpnu na ctyri dny do Alp, rad bych pekny mensi klikaty silnice, s peknymi vyhledy, trochu se svezt a zaroven pokochat krajinou. Mate nekdo tip na overenou trasu, pripadne ubytovani? Diky za rady :)
NA BRG
Uživatelský avatar
noose
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2014, 00:49
Bydliště: Praha

Re: EU - tipy na evropské silnice

Příspěvekod spooon » 13 črc 2015, 00:03

dopr píše:
petr007 píše:dopr : jet se podívat na Transfagarasan road mazdičkou vidíš jako blbost ?

Ne jako blbost, ale jako nemaly risk. Pokud po ceste neznicis na tech jejich polnackach auto (videl jsem i zabery jejich jedine dalnice - nadherny tankodrom, jako nase silnice 3.tridy po zime), tak te nekde okradou, nebo se probudis vedle medveda, popripade budes porad odhanet od auta cikanata. Ja nevim, myslim, ze jsem se svymi roadtripy docela dobrodruh, ale co je moc, to je moc :)

Proč sem na tohle narazil až teď? :D zítra jedem s bráchou právě na transfagaras do Rumunska...ale většina popisů rumunska bývá pozitivní, a pak narazím na tohle :D
nemá náhodou někdo osobní zkušenost? ideálně autem, na horách už sem tam byl a žádný horor se nekonal.
spooon
 
Příspěvky: 531
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: EU - tipy na evropské silnice

Příspěvekod Jirka » 25 črc 2015, 17:32

Kamarád motorkář mi doporučoval tuhle silnici: Google Maps

Jel z Grossglockneru, prý fajn ale příšerně cyklistů, obytňáků a dalších zdržovaček. Navíc snad 25 Eur vjezd? Sem je vjezd 10 E a prý skvělé, povrch, minimální doprava, krásná cesta...
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 563
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

PředchozíDalší

Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník