Stravovani v zahranici

Stravovani v zahranici

Příspěvekod Cromoly » 03 srp 2017, 14:26

Ahoj, jak resite jidlo v zahranici? Bojim se konkretne Svycarska, ze tam dame za jidlo nasobne vic nez za benzin :-) Jsou tam nejaky retezce s dobrym jidlem za rozumnou cenu? Nechci balit z domova rizky, ale taky tam nechci dat 50 euro/franku za osobu a den. Taky ale nechci byt na bagetach :-) Svycarska se bojim nejvic ale otazka se tyka komplet toho regionu, takze i Rakouska a Italie.
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Stravovani v zahranici

Příspěvekod Andre_fux » 03 srp 2017, 14:58

Pokud se ti zdá 50 CHF (cca 1200 czk) za jídlo na osobu a den moc, tak ti doporučím zůstaň doma...

A za těch 50CHF na osobu máš tak horko těžko véču v restauraci bez pití.
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Stravovani v zahranici

Příspěvekod cafe-racer » 03 srp 2017, 15:14

Každý má možnost přizpůsobit svoje noclehy a stravování své finanční situaci... Někdo je uhlobaron a pak je mu to jedno, já se naprosto ztotožňuju s Cromoly že prostě nechci vyhazovat peníze za to, že si na 6 hodin lehnu do postele, potažmo sním pokrm který stejně neocením protože v té zemi jsem kvůli něčemu jinému.
Na blind se dá sehnat nocleh za 35€ / osoba noc bez snídaně prakticky všude, při hledání mimo hlavní silnice se to dá stlačit o 10€ níž - ale stojí to čas a/nebo řádnou přípravu předem.
Stravování na cestách řeším snídaní tam kde spím, přes den pak fast food a tam to stojí +- stejně na celý planetě, do 10€ / osoba se vejdeš. Často se dá najít restaurace , která nabízí nějaký menu za 10€ (např. řízek s hranolkama). Jít jen tak do restaurace bez nějakýho ověření cen předem = cca 25€ / osoba i s pitím minimálně.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Stravovani v zahranici

Příspěvekod Robo96 » 03 srp 2017, 15:57

je to len o tom ci hladas stravu v nejakom turisticky atraktivnom meste, kde sa ceny na tom aj odzrkadluju, alebo sa najes niekde "bokom".. Ja som bol v Rakusku pred dvoma tyzdnami na Dachsteine a tam sme sa prestravovali za ceny rovnake +/- ako u nas.. luxusny kebab za 3,50, pizza za 7e a jedla tak do 10e (v Ebensee). V takom Hallstatte co uz je turisticky aktivne mesto tam uz to boli ceny vyzsej kategorie a tam sa jedlo v restauracii neoplatilo ani riesit.
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Stravovani v zahranici

Příspěvekod Cromoly » 03 srp 2017, 18:31

Prave, jedu tam za silnicema a ne za gastronomii. Ale hezky silnice jsou prave v oblastech kde je to asi cenove drazsi nez nekde, kde to neni zajimavy :D
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Stravovani v zahranici

Příspěvekod Jirka » 03 srp 2017, 19:07

Bohužel švajc je cenově ještě výš, než AT/IT/DE. Byli jsme tam bajkovat 2013 a klobásek u cesty za 400 Kč, takže nějaká večeře ani nemluvit. V obchodech jsou ceny vyšší, ale jde to. Poreferuji v září :)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Stravovani v zahranici

Příspěvekod Cromoly » 03 srp 2017, 19:57

Svajc bude asi o tom si neco koupit v obchode a udelat si svaciny
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Stravovani v zahranici

Příspěvekod cafe-racer » 04 srp 2017, 14:52

http://www.economist.com/content/big-mac-index
Mají to švýcaři lehce nadsazené :-) ale zase je to z místních surovin.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Stravovani v zahranici

Příspěvekod Cromoly » 04 srp 2017, 17:21

Takže 60% rozdíl oproti nám :D
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Stravovani v zahranici

Příspěvekod TeeJay » 04 srp 2017, 17:48

My jsme si ve Schweizu vařili sami, protože jsme nebydleli na hotelu, ale v bytě u příbuzných. Na jídlo jsme šli jen párkrát při městské turistice. Za kebab v malým městečku dáš 10-12 CHF, asi 250 CZK.

Ale celej Schweiz je malej, Německo blízko a německé ceny v Kauflandu stejné jako v ČR, jen dostaneš kvalitnější zboží... ;) A v 7 večer na hranicích nikdo není, kdo by ti zkontroloval dovozový kvóty (a i ty jsou dostatečně vstřícný, aby ti to na těch pár dnů stačilo), zato německej Kaufland má do deseti - a věř, že tam jezdí hooodně Švýcarů.

Když jsme jeli zpět do ČR, celníka zajímalo, jestli mi to, co měl na srdci, má sdělit německy nebo anglicky, a pak se ptal, co jsme dělali ve Schweizu, co vezeme, kolik máme u sebe jakých peněz a jestli máme nějakej tabák nebo chlast - takže jsem mu dal naše pasy, řekl, že jedeme z dovolné, že mám tolik a tolik franků, že vezu bonbóny a čokolády a všeho všudy za minutu vymalováno - poděkoval, požádal mě, abych na minutku kousek vedle zaparkoval, mezitím někam zašel s našimi pasy, překontrolkoval a za dvě minuty mi je přinesl a jeli jsme dál - ani jsem nevypínal motor, ani jsem se nezvedal ze sedačky, věřil mi - ale neměl důvod.
borders-check-1.jpg

borders-check-2.jpg


A ve švýcarském Migros (takovej Penny market) se dá rozumně pořídit téměř všechno, co potřebuješ, jen maso si tam prostě nekoupíš, protože ty ceny za kilo nejsou o 60% vyšší, ale o stovky procent vyšší. A takže naše dovolená co se jídla týká byly v podstatě nákupy v Migros, kavárny všude možně, občas nějakej fastfood a jeden výlet do Německa hlavně pro maso a pršut.

Rozhodně se nenech odradit a budeště ještě mile překvapen. Je mi sympatický, že třeba to blbý kafe stojí všude stejně, 4-5 CHF, velký město nebo malý město, je to fuk. Pak vylezeš na turisticky atraktivní dvoutisícovku v Alpách (pěšky) a co na tebe nahoře čeká? Opět to kafe za 4-5 CHF, ne za trojnásobek, jak je to zvykem v ČR.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků