4denni vylet - AUS&ITA alternativne CZ

4denni vylet - AUS&ITA alternativne CZ

Příspěvekod petrmilan78 » 31 črc 2011, 12:54

ahoj, hladam tip na 4dnovy vylet s miatou v auguste, preferencne rakusko s prejazdom do italie, poradi mi niekto okruh?
ako alternativu zvazujem okruh po morave a CR, v oboch pripadoch mam chut na dobre cesty, peknu prirodu, hístoricke mesta a lokalnu kulturu.. proste v style "aj cesta je ciel" :)
MX-5 10AE
petrmilan78
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 črc 2011, 13:01
Bydliště: Trencin

Re: 4denni vylet - AUS&ITA alternativne CZ

Příspěvekod dopr » 01 srp 2011, 09:11

Rakousko jezdim po dalnicich, tam neporadim. Ale urcite by to chtelo prjet Alpy pres nejaky prusmyk. Zalezi ze ktere strany bys do Italie vjizdel. Kazdopadne jak prejedes Alpy, tak severovychod okolo Udine neni prilis zajimavy. Je to tam sama rovina a krome pamatek v Aquileii, Bentatkach a par peknych letovisek (napr. Grado, Caorle) tu toho k videni zas az tolik neni. Za mne bych doporucil trasu Alpy - italske jezero Lago Di Como, odtud sjet na pobrezni cestu na Ligurskou Rivieru (Janov, Portofino, Sestri Levante, Cinque Terre, La Spezia) a odtud vjet do vnitrozemi Toskanska, nejlepe pres Apuanske Alpy, projet zapadla historicka mestecka, ale samozrejme nezapomenout na Florencii, Sienu, popr. Pisu. Z Toskanska bych se pak pres Lago di Garda a Alpy vratil zpet. Zalezi ale, jak daleko chces jet. Da se taky udelat fantasticky okruh ze severu Italie az na jih :)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: 4denni vylet - AUS&ITA alternativne CZ

Příspěvekod petr007 » 02 srp 2011, 15:09

Okruh bych viděl začít na Grosglockneru, dolomity jezero Misurina, Cortina, Arabba, tady udělat okruh okolo Sella Ronda a pak Stelvio nebo Timmelsjoch. Pro mě by byla jasná volba Stelvio. Také záleží, zda bereš 4 dny i s cestou nebo ta je zvlášť. A na tvém programu, zda to chceš projet nebo někde se zastavil, vyjet lanovkou .....atd. Jinak silnice jsou skoro všude super se stavem jaký je v Čechách (nevím jak na Slovači) nesrovnatelné.
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: 4denni vylet - AUS&ITA alternativne CZ

Příspěvekod Koby » 03 srp 2011, 09:45

My jeli Mnichov pak krutou silnicí do Oetz. Tam jsme dali nádhernej silnici, možná nej z toho co jsme jeli potom dál :D tohle: http://maps.google.cz/maps?saddr=Tirole ... 5,0,0&z=13

Druhej den oetz. Solden, timmelsjoch - Merano - Prato allo Stelvio

Třetí den - Prato allo Stelvio - Stelvio pass - Bormio - Passo Gavio - Bormio - Livigno - benzín za euro - Zernes - Fluela pass - Davos

Čtvrtý - Davos - Bludenz - Silvretta - uplně něco jinýho nejlepší asfalt - Ischgl - Fernpass a domu :-)

Asi 1800km to bylo. Nikdy jsem nic lepšího nejel.
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: 4denni vylet - AUS&ITA alternativne CZ

Příspěvekod Henges » 09 srp 2011, 21:55

Já frčím zítra v noci tak pak hodím taky info ;) Každopádně se mi taky tipy hodí ;)
Uživatelský avatar
Henges
 
Příspěvky: 1807
Obrázky: 5
Registrován: 16 srp 2010, 17:18
Bydliště: Hned tam mezi Prahou a Ostravou

Re: 4denni vylet - AUS&ITA alternativne CZ

Příspěvekod notabenex » 18 kvě 2013, 08:26

Mám v plánu to stejný, možná tři dny. Mám projetou takovou tu klasiku, Timmelsjoch, Fluelapass atd.. Nepřidal by se někdo?
MX 5 NC 2.0dead->2.5 2014 / Special Force Turbo GT3071R // 3" Enthuza // ID 1000ccm // ACT HD Xtreme // Ohlins DFV + RX 8 sways + IL braces // Carbotech XP 10/8 // Federal FZ - 201 + ENKEI RPF1 17x9
notabenex
 
Příspěvky: 233
Obrázky: 0
Registrován: 04 dub 2013, 20:54


Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron