Alpské průsmyky (Pässe)

Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Andre_fux » 05 srp 2011, 10:28

Nevím kam to dát, myslím, že se to tady celkem hodí. Našel jsem stránku, kde je seznam a hodnocení průsmyků v Evropě. Je to sice dělané motorkáři, ale pro naše autíčka se to taky hodí.

http://www.gs-enduro.de/ pak vlevo vybrat Pässe a pak si vyberete region který vás zajímá.

Snad to bude pro nápomocné při plánování výletů.

Měl jsem možnost okusit Fernpass a byla to paráda !!!

Další zajímavý odkaz na průsmyky:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... cguU4SoHXM
Naposledy upravil Andre_fux dne 30 čer 2016, 11:51, celkově upraveno 2
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod IvanGS » 31 črc 2012, 12:30

Jezdí někdo do Alp a má zajímavé trasy? Já tam jezdím dlouhá léta na motorce a mohu potvrdit, že se mototrasy dají skvěle použít i pro auto, teď jsem dělal trasu pro známého, příští týden tam jede s DB9, tak jsem mu musel najít i pár zatáčkových, ale trochu rychlejších úseků:-). Byl jsem až ve Francii a úplně na jihu, větší zkušenost mám ale jen s oblastí cca od Stelvia na západě po Grossglockner na východě a rád bych získal další zajímavé tipy, určitě se tam chci s MX-5 podívat!
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Henges » 01 srp 2012, 19:04

Díky za odkaz, jedu jak minulý rok zase do alp tak už plánuju cestu podle toho :-) Zatím mám jen nástřel a není to celé. Co na to ostřílení alpynisti? :mrgreen: http://goo.gl/maps/Y7XZD


PS: nejede někdo přístí týden taky? :P
Uživatelský avatar
Henges
 
Příspěvky: 1807
Obrázky: 5
Registrován: 16 srp 2010, 17:18
Bydliště: Hned tam mezi Prahou a Ostravou

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod jardaj. » 01 srp 2012, 19:42

Na Alpách se myslím žádná trasa nedá zkazit. Všude je tam krásně a sever Itálie je jak Rakousko myslím stylově. Vždyť to k Rakousku taky patřilo. Henges, já jsem Ti vyhrožoval že se některý den stavím stejně jak za doprem. Teď by to snad šlo protože mám volno a opar na rtech snad bude taky lepší. Já jsem mě rty jak ptakopysk a od dneška beru nějakou jinou mast tak to snad rychleji odejde. Asi nejlepší se sejít u restaurace Sport v Drnovicích. Je tam u stadionu tuším parkoviště. Jak seš na tom časově?
jardaj.
 
Příspěvky: 552
Registrován: 21 pro 2011, 18:38
Bydliště: Tišnov

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod IvanGS » 01 srp 2012, 21:05

Máš pravdu, Alpy jsou celé krásné. Ale byl jsem tam na motorce 6x, vždy jsme jeli trochu jinudy a objevovali jsme i hezčí místa než předtím. Měl bych s dovolením několik připomínek, Tvoje trasa vede zhruba dobře, ale pokud chceš vidět ty nejkrásnější průsmyky 2000 metrů a výš a vidět to nej, tak se jim dost těsně vyhýbáš, třeba je to ale záměr, nevím. Osobně bych se zaměřil na 3 oblasti. Jednou je Grossglockner (pokud jsi tam už byl, můžeš to vzít třeba Tvou trasou). Druhou, podle mne nejkrásnější oblastí jsou centrální Dolomity, cca mezi Cortinou a Bolzanem, tam je spousta nádnerných průsmyků (Giau, Fedaia, Falzarego, Sella atd.) a odtud bych jel směrem co Ty do třetí super oblasti, tj. cca trojúhelník Stelvio (Ty jedeš těsně kolem něj relativně nezajímavou silnicí), Bormio a Livigno, do Bormia bych ale přijel přes Passo Tonale, Ponte di Legno a průsmyk Gavia, který je naprostá bomba. Z Bormia na Livigno, tunelem do Švýcarska, podél hranic do Santa Maria a tam doprava na Stelvio. Z něj dolů na severovýchod 48-mi vlásenkami a napojit se na Tvou trasu a někudy domů, buď na Insbruck nebo Landeck a Garmisch-Partenkirchen. Ale jsou to moje zkušenosti a moje vnímání alpské krásy a někdo má zase jiné, záleží na tom co chceš vidět.
Přílohy
Stelvio.jpg
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod IvanGS » 01 srp 2012, 21:53

Mimochodem, na Glockneru testují automobilky svoje nové, tajné modely, snad pokaždé tam něco je. Na Sella Rondo, což je okruh po průsmycích mezi Cortinou a Canazei, jsem zase často potkal klubové jízdy Porsche, Ferrari či Aston Martin a Stelvio je oblíbený cíl TopGearu a dalších novinářských testovacích akcí...
Přílohy
Porschetest.jpg
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Andre_fux » 01 srp 2012, 23:14

Já bych doporučoval vyrazit z moravy po rakouské dálnici až do Salzburgu. Odtud bych se vydal na Grossglockner ( placené cca 30€), pak Vipitento a odsud na Stelvio a ze Stelvia pak do Tirana a pak dále na St. Mořic a Davos z davosu a tunelem ze Švajcu do Livorna (tunel se platí 13€) a pak opět na Stelvio. Ze Stelvia pak přes Timmeshochjoch na Rakouskou dálnici a pak zpět na Moravu. Za průjezd Timmeschochjochem se platí (cca 10€) a mají tam otevřeno do 20:00. Reschenský průsmyk byl před 14 dny uzvařený!!! Viz mapa. Ale určo bych jel Grossglockner a Stelvio (to z obou stran na jednu stranu je 47 vraceček a na druhou jen 39) i s 1.6 se dá v zatáčkách podepsat.


https://maps.google.com/maps?saddr=vy%C ... 10&t=m&z=8

Edit:V itálii bych volil cesty pouze značené SSxx.
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Henges » 02 srp 2012, 14:53

Super, díky za tipy! To co jsem začal stavět bylo z toho odkazu nahoře a chtěl jsem se držet spíše v Ranousku a spíše kolem Glockneru, ale větší dálce se asi neubráním :D

Jardaj: noo to bude možná problém. Mám 2 týdny ted dovolenou a nebudu vubec doma. V sobotu jdu na svatbu a v nedeli už pojedu a dnes a zitra potřebuju připravit věci, dořešit co , jak, kam a tak dále. :|
Uživatelský avatar
Henges
 
Příspěvky: 1807
Obrázky: 5
Registrován: 16 srp 2010, 17:18
Bydliště: Hned tam mezi Prahou a Ostravou

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod jardaj. » 02 srp 2012, 18:04

Henges nevadí stejně vypadám jak po rvačce. Spodní ret mi v noci praskl a teď je to jeden velký strup, ale konečně se to hojí. Hezkou dovolenou a kdybys jel přes Brixen tak si vzpomeň na K.H.Borovskýho. Takové vyhnanství bych bral.
jardaj.
 
Příspěvky: 552
Registrován: 21 pro 2011, 18:38
Bydliště: Tišnov

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Sedrik » 15 srp 2012, 19:14

Alpy chystám v září, takže všem moc díky za tipy - nejedu tam jen dračit, ale i si hrát na historika :) Ale Grossglockner dám a aspoň si připravím podklady pro cestu na Millau bridge příští rok (přes alpy :))
Lost but not forgotten: MaX NBFL 1.8l LSD Silver Blues
BMW E90 325xi Japanrot
Sedrik
 
Příspěvky: 451
Registrován: 21 dub 2011, 19:21

Další

Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků