P: Frame rails

Kolik frame rails máme vyrobit? :)

Chci je!
19
90%
Nechci!
2
10%
 
Celkem hlasů : 21

Re: P: Frame rails

Příspěvekod George » 23 čer 2014, 21:29

kdyby se to nekupovalo hromadně, bral bych pro sebe 10.9 s límcem a jistící matky, protože jsem asi rambo, když jsem urval 3 šrouby :D
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: P: Frame rails

Příspěvekod Pavel260 » 23 čer 2014, 21:32

klameš tělem, tak to má být :D
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: P: Frame rails

Příspěvekod PavelS » 25 čer 2014, 22:24

Šrouby taky asi vyměnim a rovnou nechám zavařit :) Každopádně díky Michalovi za super práci - těšim se až budou na autě a....auto na kolech a jezdící... :)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: P: Frame rails

Příspěvekod radep » 07 črc 2014, 14:32

Po víkendové montáži... :-) Na rovinu, v domácích podmínkách je to celkem opruz s vrátím a utahováním, ale zvládl jsem to jenom se zvedákem naprosto sám. Šrouby velikosti 8 se zdají být akorát (kupoval jsem obyč pevnost 8.8 - dejte si bacha ať je to na nic vyražené), doplněné velkýma podložka zevnitř auta... I když chvílema jsem váhal jestli ještě utahuju nebo už trhám :-) Na řidičovém místě jsem našel vlhký koberec zespodu - usušil jsem ho, odkorozil a nalakoval podlahu na pár místech se rzí... Nějaký tip kuďma může zatékat? Kanálky jsem raději vyčistil (v gumě v A sloupku, pod střechou, u míst pro zvedák dole v kastli).

Značný problém je s uchycením palivových hadic... díry a závity jsem si udělal, což o to... Ale po smontování všeho jsem stejně zjistil, že trubky jsou opřené o šrouby... Nakonec jsem to trošku vyhnul (držáky) a celé je podložil 2mm tlustou gumou, aby se klepáním neproděravěly. Ale moc super řešení to není a nevím co s nima v budoucnu.

Takže dejte si extrémní pozor při montáží na palivové a brzdové trubky!

A jinak pocitově daleko kompaktnější auto. Ani mi nepřišlo jak se předtím karosérie prohýbá a kroutí. Po montáží auto daleko přesněji drží stopu a rychleji reaguje na volant. Jak psal MAXsport pocit z tlumičů je teď úplně jiný. V zatáčkách si připadám jako by auto mělo snížený podvozek - je cítit jistější kontakt s vozovkou u všech 4 kol.
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: P: Frame rails

Příspěvekod MAXsport » 07 črc 2014, 16:09

Ten problém s uchycením ti právě nastal kvůli tomu použití větší šroubů, takže si dáš pod ten plech větší podložku a trubky trochu přiohneš.
MAXsportpneu.cz závodní pneumatiky s homologací na silnice
Polyspeed silentbloky pro MX-5 - Group buy polyurethanové silentbloky s různou tvrdostí pro MX-5
michal@maxsportpneu.cz
MAXsport
 
Příspěvky: 1401
Registrován: 15 led 2012, 15:40

Re: P: Frame rails

Příspěvekod radep » 07 črc 2014, 22:06

Ne... šrouby jsou stejně dlouhé a podložka je samozřejmě hrubší. I na tvé fotce je vidět, že se ti trubka skoro dotýká šroubu. Ale hlavně... já na své NB mám 4 trubky, ne 3 jako ty. Takže mezi nimi nemám prostor pro šroub :-)
I když jsem díru pro šroub vyvrtal co nejníž jak to šlo (skoro u ohybu) a do toho L držáku trubek jsem si vyvrtal novou díru, tak stejně to bylo málo no... ohnul jsem je a protlačil mezi to gumu. Takže snad v pořádku... ale ať si na to ostatní dají bacha...
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: P: Frame rails

Příspěvekod whisper » 11 srp 2014, 12:56

Keďže prvý príspevok nevyzerá byť aktuálny, opýtam sa - ako to momentálne vyzerá? Sú ešte na predaj, alebo sa pripravuje druhá várka? Ak áno, je už vyriešené uchytenie trubiek? Ďakujem.
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: P: Frame rails

Příspěvekod MAXsport » 16 srp 2014, 13:49

Mám ještě 2 na prodej.
MAXsportpneu.cz závodní pneumatiky s homologací na silnice
Polyspeed silentbloky pro MX-5 - Group buy polyurethanové silentbloky s různou tvrdostí pro MX-5
michal@maxsportpneu.cz
MAXsport
 
Příspěvky: 1401
Registrován: 15 led 2012, 15:40

Re: P: Frame rails

Příspěvekod whisper » 19 srp 2014, 13:38

Sorry, moja chyba, až dnes som si prešiel celú tému. Každopádne to vyzerá, že ešte nie sú vychytané všetky muchy, takže zatiaľ radšej počkám, napr. na jassperformance majú k tomu aj úchyty na hadičky, tak v druhej várke by to možno bolo riešením problému, ktorý tu majú chalani pri inštalácii.
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: P: Frame rails

Příspěvekod kopac » 19 srp 2014, 14:24

Já sem s montáží neměl problém, neurval jsem ani jeden šroub. vedení hadic tak zas takovej problem neni, ja sem se s tim moc nesral a nadice sem chytnul jen na jedno misto (u druhyho drzaku pri sundavani sem zalomil sroub a nechtelo se mi ho odvrtavat) a to prohulil zavit skrz plech do nosniku auta. trubky sem lehce priohnul, akorat by to chtelo kratsi srouby aby se driky nedotykaly trubek.

Takze za me jen spokojenost, montaz lehka, bohate staci 2 podpery a je to prace tak na odpoledne.

Poznatek z jizdy, ani poradne nevim, protoze sem to ostrejc projel poprve v letosni sezone az ted a mam novej defakto celej spodek auta (PUR 80, silnejsi predni stabik, predni dolni rozperu, torsen, podvozek TA). ale na pekny silnici se chova paradne. ted kdyz dam k zadnimu kolu hever, zvednu celej bok auta...
kopac
 
Příspěvky: 307
Obrázky: 2
Registrován: 24 říj 2012, 21:14
Bydliště: šumava

PředchozíDalší

Zpět na Hromadné nákupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků