Nabídka výroby: Rámy

Re: Nabídka výroby: Rámy

Příspěvekod TeeJay » 08 bře 2017, 13:00

X design od Cibula jsem minulý víkend viděl přímo na autě, vypadá skvostně, kvalita prvotřídní a do auta šel prý snadno :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nabídka výroby: Rámy

Příspěvekod whisper » 08 bře 2017, 14:05

Má ten základný Cybulácky, čo sa tu robil GB na to. Ja mám Carbing z Japonska - vyzerá byť vyšší a strechu zavriem. Možno hardtop by som na auto kvôli tomu nevedel dať, neviem. To bol len poznatok z toho, čo som videl na NB (ja mám NA).

Niekto tu písal o "muchách" v ohyboch - ako písal Pavel, už máme novú ohýbačku, nemal by byť žiaden problém s ohybmi. Lukáš sa príde vyjadriť k tým zvarom, resp. jeho robote vs. Cybul, nech sa tu neriešia len dohady a amatérske domnienky.
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Nabídka výroby: Rámy

Příspěvekod AndrewG » 08 bře 2017, 23:36

Samo rozdiel je v tom ze carbing je tak o 10cm viac v predu. Preto moze byt aj vyssie. To iste je aj harddog - pozri si rozmery harddogu pre HT a pre softtop :) takze vsetko dobre prinasa aj nieco zle
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Nabídka výroby: Rámy

Příspěvekod yntelygent » 12 bře 2017, 15:25

Servus pani, planoval som sa sem prist vyjadrit ale bohuzial az teraz som sa k tomu dostal. Najprv by som sa vyjadril k tym ohybom z prvej varky. Ide o uplne nedoladenu a nedonastavenu ohybacku (v tej dobe sa z nej viac dostat nedalo), preto po prvej varke presla updatom. Ide viacmenej o esteticku zalezitost a co sa pevnosti tyka, si myslim ze je to stale najpevnejsi prvok na aute a pri prevrateni na strechu povoli cokolvek ine (mozno aj podlaha a ram preleze skrz - joke) skor nez ram samotny. Dalej by som sa chcel vyjadrit k polemike o spracovani. Neviem kolko tu mame zvaracov, metalurgistov a ludi z obdobnej brandze ale v motorsporte sa ramy ako aj ostatne ci uz bezpecnoste alebo doplnkove prvky zvaraju prerusovanym zvaranim teda mincovanim. Cybul zvara vkuse coz je rychlejsi a lacnejsi sposob. A je uz len vec vkusu, aky typ zvaru sa koncovemu uzivatelovi paci. Dalej by som sa chcel vyjadrit k tvrdeniu, ze by moje zvary nepresli vizualnou kontrolou (aj ked teda len z fotiek). Ramov ci kompletnych siluiet mam za sebou uz par. Konkretne v Brne prvy bola hned silueta lotus exige (kopia gt3), ktora nasledujucu sezonu v Brne burala (mozno niekto pamata 12h LeBrno), zakruta za cielovou rovinkou pri ktorej narazova rychlost o stenu bola niekde nad 100km/h - pilot odisiel po vlastnych a s usmevom na tvari, auto zohnute na banan a po kompletnom rozobrati sme nenasli ani jeden co i len naprasknuty zvar na rame. Vsetky trubky natiahnute bez jedinej praskliny - tolko z praxe. Dalej sme robili siluetu pre cz a eu autokrosovy pohar hondu civic pre Dusana Horcicku pri ktorej stavbe nam konzultovali viaceri komisari, ziadny z nich nemal jediny problem so spracovanim. Dalej to boli rady bezpecnostnych ramov do x seriovych aut, ale to tu nejdem rozpitvavat. Teraz pracujem v Bratislave, mame dokoncenu zavodnu buggy na Cross Country Rally, a 2 ramy s novou ohybackou. Ohyby su krajsie, maju vacsi radius a ziadne stopy po ohybani - proste krasa. Ako to uz byva zvykom pri stavbach zavodnych aut, tiez ma tu chodi konzultovat (citaj buzerovat), komisar z FIA/SAMS a ma velmi pozitivny feedback na moju pracu, dokonca chce pomne ram do jeho auta. A co sa uz estetiky a urovne spracovania tyka - hodim sem nejake detailne fotky a nech si uz nazor spravi kazdy sam. :)
Přílohy
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
NB 1997
Výroba rollbarov (prípadne iných kovových doplnkov ako dodatočné výstuhy, strut bars, fender braces, door bars, výfukov, zvodov a všetko železné, nerezové aj hliníkové)
Uživatelský avatar
yntelygent
 
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017, 13:03
Bydliště: Bratislava

Re: Nabídka výroby: Rámy

Příspěvekod Tosh1983 » 12 bře 2017, 15:48

Super, moc hezká práce. Jak jsem psal předtím, nechtěl jsem soudit z fotek, a už vůbec ne z fotek nalakovaného rámu, kde jsem si musel hodně přiblížit svar, abych vůbec něco viděl. Svary na nových fotkách vypadají naprosto super. Nejsem svářecí technolog nebo inženýr, takže různé druhy svařování nemám v malíku. Jsem pouhý defektoskopář, takže můžu posoudit svar z vizuálního hlediska, případně z dalších zkoušek (magnet, penetračka, rentgen). Informace o mincování v motorsportu je pro mě naprosto nová a děkuji za ni. Ani tu metodu neznám.
Tosh1983
 
Příspěvky: 80
Registrován: 01 říj 2016, 18:48

Re: Nabídka výroby: Rámy

Příspěvekod tomas93 » 13 bře 2017, 14:13

Měl bych o rám zájem - klasika bez harness baru. Jde zajistit i lakování (klasická černá)? Ideální by to pro mě bylo v květnu ;)
Uživatelský avatar
tomas93
 
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2016, 19:22

Re: Nabídka výroby: Rámy

Příspěvekod whisper » 13 bře 2017, 16:53

Ak sa nájde aspoň 6 záujemcov, rád by som spravil GB a práškovú čiernu farbu by som vybavil tiež. O kvalite už snáď nikto nemá pochybnosti, ak náhodou hej, pýtajte sa. Kto by mal záujem, dajte vedieť sem do témy, nech máme prehľad a môžeme sa do toho pustiť.
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Nabídka výroby: Rámy

Příspěvekod h.k.error » 15 bře 2017, 10:44

Hlásím se jako další zájemce. Pokud harness nijak nepřekáží sedačce v posunu až na doraz, tak včetně harnessu. "Dělá se i v černé?"
Red Devil NB 98 103kw
Uživatelský avatar
h.k.error
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 1
Registrován: 08 srp 2016, 11:20
Bydliště: Kladno

Re: Nabídka výroby: Rámy

Příspěvekod whisper » 15 bře 2017, 12:08

Harness bar neovplyvňuje sedačky ani stechu.... "práškovú čiernu farbu by som vybavil tiež" ;)
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Nabídka výroby: Rámy

Příspěvekod whisper » 17 kvě 2017, 19:43

Aktívne kolo group buy

Ahojte,

tak idem dať vyrobiť ďalšie rámy - záujemcovia prosím hláste sa mi tu v téme, nie cez SZ, ďakujem. Ako môžete vidieť o kúsok vyššie, zvary sú na profi úrovni. Vyrábať ich bude Lukáš, ktorý je momentálne už aj komisárom SAMŠ (Slovenská asociácia motoristického športu), takže dovolím si povedať, že lepšiu kvalitu u nás nezoženiete.

Cena bez farby vrátane spojovacieho materiálu je 6600Kč / 249€, resp. s harness barom 7100Kč / 268€. Viem zabezpečiť čierny práškový lak za 490Kč / 18€. Dopravu ešte zisťujem, ale očkávam okolo 400Kč. Dodanie cca do jedného mesiaca - závisí od toho, ako rýchlo sa nazbiera aspoň 5 záujemcov. V prípade akýchkoľvek otázok sa pýtajte.

Ďakujem.
Samo

---------------------------

Píšte sa do zoznamu jeho skopírovaním a pridaním svojho mena:

1. Samo
2.
3.
atď.
Naposledy upravil whisper dne 31 kvě 2017, 13:06, celkově upraveno 2
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

PředchozíDalší

Zpět na Inzerce/bazar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 101 návštevníků

cron