K: výstuhy na NA

K: výstuhy na NA

Příspěvekod flyingislife » 21 úno 2018, 19:23

Ahojte,
Ak má niekto na predaj, rád kúpim výstuhy podvozku na NA, príp. aj prednú či zadnú rozpernú tyč. Nemám na svojom NA žiadne, takže uvítam akékoľvek ponuky,
ďakujem,
1991 MX-5 NA 1.6 116hp
flyingislife
 
Příspěvky: 226
Registrován: 21 zář 2014, 18:38
Bydliště: Ivanka pri Dunaji / Košice

Re: K: výstuhy na NA

Příspěvekod AndrewG » 21 úno 2018, 22:59

ak mas NA6 co mas, tak tam spodne vyztuhy nadas, lebo tam na to proste nie je priprava. Kazdopadne tie vyztuhy su z hladiska funkcnosti skorej vtip, a davaju ti akurat falosny pocit tuhosti. Skratka, rozumnejsie je investovat peniaze inde, ak chces tuhsiu kasnu tak treba sa pozerat po inych rieseniach (butterfly brace, doorbars, fender braces(to je najotaznejsie z tychto troch spomenutych),atd)
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: K: výstuhy na NA

Příspěvekod Fernie » 22 úno 2018, 02:00

Spodní jak říká Andrew, víc mají smysl FR a butterfly brace. Nicméně, zvaž interiérovou rozpěru, ta se mi docela líbila.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: K: výstuhy na NA

Příspěvekod Dacan » 22 úno 2018, 10:26

Já třeba s butterfly braces nepoznal rozdíl, ale mám vyvařenou kastli kdy sem používal pevnější plechy, zejmena na nosníky....support zadního subframu na rv.91 nedáš, respo bys musel sehnat kusy šasi z NA, já bral z Rv 94 která je už měla, ale opět jsem rozdíl nezpozoroval....
Co mě zajímá tak jsou ty zmínění fender braces, dělá to někdo u nás na SK?
Ještě by mě zajímala výztuha co se dávala na NB sportive mezi přední subframe a kastli, nevíte zdali to jde nabastlit na Načko?
Sorry za spam, ber to jako Up :)
Dacan
 
Příspěvky: 149
Registrován: 24 led 2015, 16:18

Re: K: výstuhy na NA

Příspěvekod Robo96 » 22 úno 2018, 12:53

NAcko nema tie uchyty na tu prednu vystuhu z NBfl. Na spodku vedla frame railov su v kasni integrovane 4 skrutky na ktore sa to upevnuje maticami. Dalsie dva uchyty su na napravnici.
ze si nepoznal rozdiel s butterfly je divne ked ma NA menej pevnu kasnu ako NB. A na NBcku je rozdiel citit
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: K: výstuhy na NA

Příspěvekod flyingislife » 23 úno 2018, 16:47

Vďaka za info, myslel som že tie prípravy na spodné výstuhy má každá NA,
Tá interiérová zaujala aj mňa, viac menej mi ide o to, aby sa to auto vystužilo pri prejazde nerovností, na rozbitých cestách to dosť hrkoce a je mi toho auta dosť ľúto.
Raily sú samozrejme možnosť, aj som im otvorený, no snažím sa to auto moc neupravovať čo sa týka nezvratných zmien, a predsa len prevŕtať podlahu mi príde trochu škoda.
A videl som že aj tie názory na funkčnosť railov sa líšia, niektorí poznali rozdiel, iní vôbec,
Zatiaľ mám v aute len door bushingy, tomu ale pripisujem len minimálny rozdiel čo sa týka spevnenia auta.
Preto ma aj zaujímalo, ktoré výstuhy prinesú najlepší výsledok.
Som aj za rollbar, ale mal som možnosť sedieť v jednej mx5 nb s rollbarom, a bojím sa, že mi na NA rollbar vezme miesto na sedenie, sedačku mám úplne nadoraz vzadu, takže by musel byť tak tvarovaný, aby som si neskrátil dráhu sedačky a zároveň si nedrbal hlavu o rám.
A opäť som čítal rôzne názory na to či to vystuží alebo nevystuží auto, je to podľa mňa až neuveriteľné, ako sa líšia názory na jednotlivé výstuhy a ich funkčnosť.
1991 MX-5 NA 1.6 116hp
flyingislife
 
Příspěvky: 226
Registrován: 21 zář 2014, 18:38
Bydliště: Ivanka pri Dunaji / Košice

Re: K: výstuhy na NA

Příspěvekod Muzzy » 23 úno 2018, 17:33

Dodam pro info, ze interierova vyztuha mezi ulozeni pasu mazda pridala jako ochranu pri bocnim narazu, nikoli jako vyztuhu pri provozu; funkcnost se tedy da povazovat za diskutabilni ;)

Sorry za spam, UP :arrow:
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: K: výstuhy na NA

Příspěvekod Fernie » 23 úno 2018, 20:03

Muzzy: Ale co ten pocit sucha a bezpečí? :) Jo, máš pravdu, je hlavně na ochranu při bočním nárazu, ale údajně taky snižuje krut. (Prý, snad)
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: K: výstuhy na NA

Příspěvekod buteo » 23 úno 2018, 21:27

Ano, mokré a přece suché! :lol: :lol: :lol:
Tak technicky vzato každý aspoň trochu smysluplně přidaný kus materiálu asi zvyšuje tuhost karoserie, že? Otázka je o kolik, jestli má šťastný majitel takto vylepšeného vozíku šanci to poznat. Ale placebo efekt je přece taky příjemný a hlavně ty viditelné přídavky jsou tak kůl! Těžko odolat. ;)
Uvědomme si, že MX5 byla na rozdíl od mnoha kabrio s uřezanými střechami už konstruovaná jako otevřená. A mazdí technici určitě věděli co dělají. Takže pokud výrazněji nepřitvrdíte podvozek (pružiny,tlumiče,dorazy, stabíky), domnívám se, že tuhost sériového provedení je dostatečná, dokonce i u NA. Na měkce naladěný sériový podvozek bohatě. A ztrátu tuhosti (a bezpečnosti) jako následek shnilých nosníků a prahů taky žádnými výztuhami nedoženete.
Jiná situace nastane samozřejmě u výrazněji přitvrzených podvozků, tam je smysluplné vyztužování šasi jednoznačně zcela na místě, protože namáhání pak jde nahoru.
Takhle to aspoň vidím já.
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: K: výstuhy na NA

Příspěvekod whisper » 23 úno 2018, 22:23

Dovolím si nesúhlasiť s Buteom, viezol som sa na kopci v sériovom NA6 a krútilo sa príšerne, byť to moje auto, tak to bez váhania riešim.
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Další

Zpět na Inzerce/bazar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 návštevníků