Předběžně NB 1.8

Předběžně NB 1.8

Příspěvekod joemerry » 11 bře 2019, 09:56

Zdravím všechny,

s jistou slzou v oku přemýšlím o prodeji své Mazdy. Je tmavě modrá z roku 2000 a je to 1.8 s 5q a diferákem, momentálně má najeto něco přes 138k. Koupil jsem ji minulý rok někdy na přelomu února/března a za tu dobu jsem se s ní celkem najezdil, zatím přes 12000km. Je skoro standardní s vyjímkou nerezových koncovek výfuků a pratelného KN filtru.

Pár důležitých bodů:
Mechanicky je na tom skvěle s vyjímkou budíků, kde podsvícení pravé strany kampličky začíná blbnout a vypadávat (tj. ukazatel teploty vody a tachometr někdy není podsvícený). Je to špatný kontakt a typicky se zpět nahodí, když se přejede přes menší nerovnost, zatím jsem to neřešil, možná ještě řešit budu. Vše ostatní funguje jak má. Olej nežere mimo normu. Od koupě, kdy proběhl komplexní servis (všechny tekutiny, diferenciál, svíčky, rozvodová sada, tesnící prvky, gufera, tyčky stabilizátorů, lamela, stříkaní podvozdku, atp.), jsem auto servisoval dvakrát. Mimo to jsem vyměnil svíčky, kabeláž a zapalovací cívku (jednou se mi auto probudilo jako 3-válec).

Rez - kapitola sama pro sebe u Mazdy. Tohle auto jsem koupil od místního miatího guru, m8rinka, který kompletně opravil plechařinu, takže nosníky, prahy a další slabá místa, takže zde je všechno v nejlepším pořádku. Začínají se nicméně objevovat bublinky na víku kufru - zatím celkem 2 (větší má cca. 1cm, menší pár milimetrů). Větší z nich jsem už vybrousil a zatřel.

Kosmetika - je tu jeden menší důlek pod přední SPZ a cca. 8 cm dlouhá rýha nad zadním světlem, občasný malý škrábanec se najde, není to nic zásadního. Nějaký kokot se na mé cestě po Španělsku taky snažil dobýt do nádrže a na výku je také menší poškození (cca. 1cm). Jinak si dovoluji říct, že je to leštěnka. Střecha je na tom dobře a je ošetřena s RENOVO čistícími prostředky a impregnací.

Mazda má stylebar, ale mám i pro ni i tovární větrolam.

Až bude hezky, tak ji vezmu ven a nafotím, včetně zmíněných kosmetických vad. V mezičase, kdo bude mít zájem, může mi napsat sem/do soukromých zpráv nebo volejte na +420733195497 (momentálně jsem v zahraničí, předvolba je potřeba).

Přeju všem mnoho šťastných kilometrů pod otevřeným nebem.

Pepa
joemerry
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 říj 2017, 17:31

Re: Předběžně NB 1.8

Příspěvekod m8rinek » 11 bře 2019, 13:21

Jen bych upřesnil, že se opravovaly pouze nosníky, na prazích se opravovalo lakování. Oprava byla provedena minulým majitelem. Dokumentace z oprav by měla být k dispozici ;). D.
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Předběžně NB 1.8

Příspěvekod joemerry » 11 bře 2019, 13:55

Omlouvam se za nesrovnalost, tohle mi uniklo. Diky Davide ;)
joemerry
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 říj 2017, 17:31


Zpět na Inzerce/bazar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 návštevníků