Nezapsané disky v TP

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod m8rinek » 10 lis 2020, 20:36

Pan Plessinger je totiž člověk na svém místě...
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod jarka » 11 lis 2020, 16:35

Jen dodám, že úplně stejným způsobem se dá opatřit typový list i u jiných prodejců alu kol - jen tam budou mít asi více kombinací různých šířek a et. Standardní cena je taky kolem toho litra.
23tis. km ... 12,4 l
jarka
 
Příspěvky: 213
Registrován: 29 říj 2015, 00:22

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod m8rinek » 11 lis 2020, 22:37

jarka píše:Jen dodám, že úplně stejným způsobem se dá opatřit typový list i u jiných prodejců alu kol - jen tam budou mít asi více kombinací různých šířek a et. Standardní cena je taky kolem toho litra.


Nevyžaduje zápis dle typaku absolvování TK? S listem od Plessingera, který je vazany na VIN, stačí zajít na úřad.
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod jarka » 12 lis 2020, 18:57

Aha, tak to jsem si nevšiml, v tom je rozdíl. S typovým listem musíš jít na TK, kde ověří správnou montáž, atd. (myslím 200). Většinou jsou technici normální a nevadí, když máš typový list na jinou značku disků, stačí když sedí rozměry (jen ty se zapisují do TP). Ale asi je to v dnešní ujetý době jen otázka času, než i v tomhle se pos...
23tis. km ... 12,4 l
jarka
 
Příspěvky: 213
Registrován: 29 říj 2015, 00:22

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod Kojot » 28 dub 2022, 08:28

Včera jsem se pokusil na STK požádat o info co mám udělat pro to aby mi zapsali kola. Disk: 7,5x17 ET48 pneu:215/40R17 83
Standardně mám 205/45 17" a další dva rozměry na 16" pneu v TP.
disky na kterých to bylo přihlášeno 17x7J ET55

Technik potvrdil, že musím přijet na těch kolech. Bez obutých pneu a na autě to neudělá.
Fotí se to, kontrolují se údaje správnost, zadává do systému.
Musí k tomu být návod k montáži v češtině..
Cena je za tento úkon 700Kč
Pokud se to povede, pak můžu s jejich papírem pokračovat dál na Evidenci vozidel na úřadě.

Ceny 200-300 už prý jsou z říše snů. :)
Tak až koupim pneu pokusim se to absolvovat.

jarka píše:Aha, tak to jsem si nevšiml, v tom je rozdíl. S typovým listem musíš jít na TK, kde ověří správnou montáž, atd. (myslím 200). Většinou jsou technici normální a nevadí, když máš typový list na jinou značku disků, stačí když sedí rozměry (jen ty se zapisují do TP). Ale asi je to v dnešní ujetý době jen otázka času, než i v tomhle se pos...
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 68
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod 5ko5ko » 11 kvě 2022, 23:25

Ahojte, riešim zápis diskov na NC. Doviezol som ju na 18” z DE a rad by som to tam mal aj zapísané. Mám od kolies práve ten typový list v nemčine (asi 20 str. dokument), kde je uvedený aj môj typ mx5. Ďalej mám TUV certifikáty z nemeckej STK, kde sú tieto kolesa zapísané. Nie sú však zapísané v nemeckom TP.
Na okresnom urade (BJ) mi preto, kvôli chýbajúcemu zápisu v nemeckom TP, mudrovali. Napriek tomu tie podklady odomna zobral a teraz čakám ako to dopadne, keďže urad ma 30 dni na vydanie slovenského TP.

Písal som aj importérovi Mazda, na SK je to Tradeslovakia, kde mi podľa VIN odpísali, že potvrdiť mi vedia rozmery 15,16,17 ale 18 nie. Čiže tadiaľ cesta nevedie.

Ak mi teda tie 18tky okres do TP nezapíše, malo by stačiť priniesť ten typový list na STK, kde mi auto skontrolujú a vydajú nejaké potvrdenie, s ktorým by mi to už na okrese mali všetko zapísať?
Alebo potrebujem stále nejaký doklad od slovenského predajcu diskov?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5ko5ko
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 říj 2013, 14:04

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod BigBang » 15 kvě 2022, 19:52

Jestli mě paměť neklame a jestli to funguje stejně jako u nás, tak bys teoreticky měl potřebovat ty papíry nechat ofiko přeložit do slonevštiny, jinak to nezapíšou :idea:
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod Kojot » 02 dub 2024, 10:13

Disky zapsány, gumy zakoupeny, estetika za mě výborná. Jen musim určitě na geometrii. Auto ztrácí kontakt v rychlých pasážích v první třetině oblouku. Pak jakoby se chytne ale zas začne klouzat ven, když přidám plyn. Taková nejistota. Budu řešit koncem měsíce, uvidíme co z toho bude. Větší rozchod kol a širší guma má jednu nevýhodu. Za deště je celý auto nahozený vodou a špínou.. :twisted:
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 68
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Předchozí

Zpět na Kola, pneu a geometrie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků