Nezapsané disky v TP

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod LordJames » 06 lis 2014, 11:13

Proc nejde postavit auto na papiry od jineho? Vymena kastle je preci normalni vec, jen se prerazi VINko, coz ti udela nekdo, kdo ti k tomu da overovaci papir. A taky musis mit papir o kompatibilite tech dvou kastli
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod spoofan » 06 lis 2014, 11:31

Neni to tak davno, co se nedal vymenit ani motor :) u starsich aut, pokud mas v TP cislo motoru, musis nejdriv pozadat o jeho vymazani a az pak je mozna vymena. Takze me trable s "prohozenim" kastle neprekvapuji.
Díly na MX-5 NA/NB

I am not into fake things - including boobs and wheels.
1.8 NA BRG + jedna lady + brap
spoofan
 
Příspěvky: 612
Registrován: 26 říj 2012, 14:55

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod PavelS » 30 bře 2015, 13:49

LordJames píše:Proc nejde postavit auto na papiry od jineho? Vymena kastle je preci normalni vec, jen se prerazi VINko, coz ti udela nekdo, kdo ti k tomu da overovaci papir. A taky musis mit papir o kompatibilite tech dvou kastli


Proc by se prerazelo VIN? To se delat nesmi - ofiko udelas zmenu cisla v TP, ne na aute, ne?

noose píše:Ja jsem mel v technicaku taky jen 14ky (NA 1,6 66kw), zasel jsem do Mazdy, kde mne dohledali dle VIN, ze vyrobce na muj model dodaval take 15ky, vystavili dopis, se kterym jsem zaselna dopravku a na zaklade toho dopisu mne dodatecne zapsali 15ky do technicaku.

Za dopis chteli v Mazde 1500,- plus nejaka ta stovka za zapsani udaje do technicaku (nepomtuju si kolik to bylo)


Ad ty kola - super vedet, ze na NA povolej 15"... Muzes napsat kde jsi konkretne byl?
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod LordJames » 30 bře 2015, 14:33

15ky mam v TP opsane z Nemeckyho TP. Kdyz jsme tak pred sesti lety menili kastli u 626ky, na novou kastli se vyrazilo VINko stary kastle. A logicky - VIN je zkratka pro identifikacni cislo auta, ne kastle. Pro tvoje stavajici auto, ktery ma nejaky VINko davas jinou kastli, tudiz se nova kastle stane soucasti auta s jinym VIN, nez kastle puvodne mela. A kdyz to vezmes opacne - menis kastli, ne zbytek auta. Kdybys chtel nechat VIN novy kastle, tak uz to mas prihlaseni novyho auta. Mozna by se to dalo udelat, ze by v TP do poznamek napsali, ze mas jinou kastli s jinym VIN, ale urcite ti neprepisou VIN v hlavicce TP.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod noose » 30 bře 2015, 15:38

PavelS píše:
LordJames píše:Proc nejde postavit auto na papiry od jineho? Vymena kastle je preci normalni vec, jen se prerazi VINko, coz ti udela nekdo, kdo ti k tomu da overovaci papir. A taky musis mit papir o kompatibilite tech dvou kastli


Proc by se prerazelo VIN? To se delat nesmi - ofiko udelas zmenu cisla v TP, ne na aute, ne?

noose píše:Ja jsem mel v technicaku taky jen 14ky (NA 1,6 66kw), zasel jsem do Mazdy, kde mne dohledali dle VIN, ze vyrobce na muj model dodaval take 15ky, vystavili dopis, se kterym jsem zaselna dopravku a na zaklade toho dopisu mne dodatecne zapsali 15ky do technicaku.

Za dopis chteli v Mazde 1500,- plus nejaka ta stovka za zapsani udaje do technicaku (nepomtuju si kolik to bylo)


Ad ty kola - super vedet, ze na NA povolej 15"... Muzes napsat kde jsi konkretne byl?



Ja jsem byl na Kladne v Mazde, ted koukam i na castku a bylo to vic, 1923,-Kc za dopis, ten jsem si bohuzel neofotil a nechali si ho na dopravce. Email na toho cloveka, co to zarizoval je sklad@vgroup.cz, bohuzel jmeno taky nemam. Co si pomatuju, tak to resil s nejakou externi firmou.
NA BRG
Uživatelský avatar
noose
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2014, 00:49
Bydliště: Praha

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod Krivak » 31 bře 2015, 00:12

Přes SCC mě dopis vyšel na 1300 a to tam zapisovali 3 šířky ráfku v 15".
Uživatelský avatar
Krivak
 
Příspěvky: 586
Registrován: 11 zář 2014, 23:03
Bydliště: Praha

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod Banji » 19 dub 2015, 22:33

Krivak píše:Přes SCC mě dopis vyšel na 1300 a to tam zapisovali 3 šířky ráfku v 15".

Asi to nemáš ofocené, že?
Jakej je tedy postup? Poprosím p. Plessingera z SCC o vystavení nějakýho dokladu s uvedenými alternativními rozměry, on mi ho za úplatu pošle a tím zajdu na úřad? :) Chci nechat zapsat 15", protože pěknejch 14" je zatraceně málo. :/
enášestcéé
Uživatelský avatar
Banji
 
Příspěvky: 246
Registrován: 21 zář 2014, 20:52
Bydliště: Hen tam nekde na Hané

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod Banji » 22 dub 2015, 17:52

Takže kdyby to někomu pomohlo má se to takhle:

Dobrý den pane Pospíšile,

k tomu, abychom Vám mohli pomoci, požadujeme přesnější zadání tj. zaslat kopii technického průkazu a také rozměr pneumatiky, kterou byste chtěl zapsat do TP.
Jsme kompetentní k tomu vydat pro Vaše potřeby a jednání s úřady potvrzení.
Za vystavení potvrzení si účtujeme 1400 Kč s DPH a poštovným.
V případě, že nebudeme moci vystavit kladné potvrzení, sdělíme vám tuto informaci zdarma vhodnou formou - email, telefon.
Požadujeme však, abyste nám sdělil přesné jméno a adresu vlastníka vozidla včetně PSČ a dále adresu, na kterou bychom měli požadované potvrzení zaslat.
Doporučujeme Vám, abyste pro případné urychlení vzájemné komunikace uvedl vaše telefonní číslo.
Potvrzení zasíláme poštou doporučeným dopisem na dobírku.
V případě, že souhlasíte s našimi podmínkami zašlete nám závazný požadavek a doplňte je o výše uvedené údaje.



Pan Plessinger z SCC
enášestcéé
Uživatelský avatar
Banji
 
Příspěvky: 246
Registrován: 21 zář 2014, 20:52
Bydliště: Hen tam nekde na Hané

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod Myso109 » 06 led 2018, 21:26

Zdravim pani. Ma prosim niekto nejake cerstve skusenosti zo SR ohladne zapisu ineho rozmeru diskov do TP? Mam´92 NAcku a zapisane len 14" disky. Na neskorsie rocniky sa davali od vyroby 15", cize by teoreticky nemal byt problem dostat legalne 15" disky do TP. Teda dufam...
1992 NA 1.6 85kW Brilliant Black
Uživatelský avatar
Myso109
 
Příspěvky: 131
Registrován: 07 zář 2017, 16:42
Bydliště: Trnava

Re: Nezapsané disky v TP

Příspěvekod AndrewG » 07 led 2018, 00:42

problem to nie je. Mozem odporucit BOAN pneuservis, kde ti vedia vystavit papiere na rôzne ine rozmery pre MX5. Je to samozrejme zavisle na tom, ake disky maju pre mx5 vedene, ja som zapisoval vdaka tomuto 15x7. Potom sa to uz riesi iba na dopravnom inspektorate ak sa nemylim, kde s tymto certifikatom zajdes a spravia ti update v technicaku, za co sa plati, neviem 20e cca

PS nie nie je to TUV certifikat, je to nejaky slovensky vymysel
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

PředchozíDalší

Zpět na Kola, pneu a geometrie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron