Jaké pneu ....

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod buteo » 04 dub 2018, 23:24

cafe-racer píše:Zkoušel už jste někdo Tomket ?

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/te ... -prekvapi/
Bez komentáře.
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Robo96 » 29 dub 2018, 07:33

chalani vcera na vyjazde prekvapili spravou ze milovane Yoko AD08R sa prestali vyrabat, ma niekto blizsie info? nejaky nastupca alebo je to dalsi “podraz”? (ako RE003)
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 29 dub 2018, 12:08

Stránky Yokohama o to zatím neví: https://www.yokohamatire.com/tires/advan-neova-ad08r
Tak buď je to nějaká zákulisní informace anebo kec ...
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Mato » 07 kvě 2018, 22:03

Skúsim celú debatu pootočiť. Myslím si, že nie som jediný kto jazdí rád na hranu gúm a pomôžeme týmto aj ďalším členom. S mx-5 som toho zatiaľ veľa nenajazdil, ale zato som skúsil viacero pneu v rôznych rozmeroch a už mám predstavu o rozmere, aj o tom, čo od obutia očakávam. Obúvať budem obľúbený rozmer 195/50 na 7x15. Chcel by som na túto sezónu obuť pneu, ktoré budú na suchu čitateľné s nie príliš veľkým gripom. Na vode je pre mňa tiež dôležitá čitateľnosť. Cieľom nie je najrýchlejší čas na okruhu, ale najvačší rohlík na tvári pri práci s autom na hranici gripu :twisted:
Neviem, či ísť do mäkkšej bočnice na úkor feedbacku od cesty, alebo skôr zvoliť tvrdšiu, ale zúžiť tým hranicu strácania gripu, mám protichodné požiadavky :D
Napadlo ma tiež, že by som mohol ísť podobnou cestou ako Toyota GT86 a obuť nejaké eko gumy.
Uvažujem nad tým správne? Nejaké konkrétne tipy na pneu?
1996 Mazda MX-5 NA6
Mato
 
Příspěvky: 63
Registrován: 17 úno 2018, 20:26

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod AndrewG » 07 kvě 2018, 22:53

osobne asi čitateľnejšiu gumu ako AD08R nepoznám....civilné gumy s makkou bočnicou sú možno čitateľné ale tým ako sú blatové sú čitateľné len do momentu kedy sa utrhnú, potom je to lotéria :) čiže za mňa AD08R aj keď na suchu a kvalitnom asfalte to treba ozaj hrotit aby si lietal bokom
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Mato » 07 kvě 2018, 23:49

Verím, že tie gumy majú niečo do seba a rád by som si ich skúsil, ale na to aby som ich naozaj využil by som musel lietať fakt rýchlo. Skôr, ako začnem zrýchľovať auto na gumách, by som chcel dať do poriadku podvozok (zadok mám príliš mäkký, často prepruží až na dorazy), zohnať roll bar, prípadne frame raily, aj keď si postupne zvykám na to, že sa to na rozbitých cestách vlní ako špageta. :D Momentálne mám na mx-5 dočasne obuté T1R z druhého auta, a tie už ponúkajú o dosť viac gripu ako si želám, limit je na súčasný stav auta a silu môjho pudu sebazáchovy príliš ďaleko. Kým na oboch zapracujem, chcem sa za volantom baviť v menších rýchlostiach.

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku
1996 Mazda MX-5 NA6
Mato
 
Příspěvky: 63
Registrován: 17 úno 2018, 20:26

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod jarka » 08 kvě 2018, 00:48

Bych to neviděl tak složitě, prostě užší, tvrdší, více tlaku a rohlík se dostaví :) . Případně ještě šáhnout na geo.
23tis. km ... 12,4 l
jarka
 
Příspěvky: 213
Registrován: 29 říj 2015, 00:22

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod cafe-racer » 08 kvě 2018, 05:16


Diky, tenhle clanek jsem nezaregistroval. Jelikoz Federaly nikde nejsou k dostani, beru Tomket.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod AndrewG » 08 kvě 2018, 09:03

Mato píše:Verím, že tie gumy majú niečo do seba a rád by som si ich skúsil, ale na to aby som ich naozaj využil by som musel lietať fakt rýchlo. Skôr, ako začnem zrýchľovať auto na gumách, by som chcel dať do poriadku podvozok (zadok mám príliš mäkký, často prepruží až na dorazy), zohnať roll bar, prípadne frame raily, aj keď si postupne zvykám na to, že sa to na rozbitých cestách vlní ako špageta. :D Momentálne mám na mx-5 dočasne obuté T1R z druhého auta, a tie už ponúkajú o dosť viac gripu ako si želám, limit je na súčasný stav auta a silu môjho pudu sebazáchovy príliš ďaleko. Kým na oboch zapracujem, chcem sa za volantom baviť v menších rýchlostiach.

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku


Pokial mas pocit ze t1r ti ponukaju dost gripu tak je ozaj jedno co tam obujes, ako pise nadomnou, obuj hocico lacne prefukaj a zabavaj sa :D
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 08 kvě 2018, 10:43

milí rohlikáři,
když jsem před sebou na Ecce Homo viděl Froxiho mizet v zatáčce jako autíčko z autodráhy a věděl že na momentálních gumách to nedám a měl strach to tam tak za ním hodit, když jsem viděl, jak poslední zatačku na Červenohorském sedle dala jeho MX5 plně zakleknutá na plné tlumiče, tak jsem to pochopli definitivně - Yokohamy Ad08r!
Nějak mi k tomu mrštnému autičku sedí gumy, které mu dále zlepší jeho mrštnost.

Sám jsem zvědavý, co po sezoně řekne Froxi - loni si tak rád klouzal a letos lepí :-)
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Kola, pneu a geometrie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků