Jaké pneu ....

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod PavelS » 05 kvě 2010, 10:39

Na limitu se chová naprosto skvěle - za deset let se mi stalo s NA jen jednou, že by mi ustřelila aniž bych to čekal (v nájezdu před zatáčkou byl bordel z pole... :( )... V tom je její síla, i se sníženým a tvrdým podvozkem je limit naprosto čitelnej - proto se na něm dá vcelku dobře jezdit aniž bys z auta vylezl mokrej... Doporučuju nějakou školu smyku Dee - sám jsem si prošel tu v Mostě a je to super zkušenost. Plus nějakej ten okruh semtam ;)

Na mokru je s MX-5 legrace, třeba najetí na dvouproudou silnici (široká, pěknej asfalt většinou) je u mě z 50% drift :D Ale oproti svým telecím letům, jsem už spíš mírnej řidič... ;)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Dee #4 » 05 kvě 2010, 12:57

PavelS píše:Na mokru je s MX-5 legrace, třeba najetí na dvouproudou silnici (široká, pěknej asfalt většinou) je u mě z 50% drift :D Ale oproti svým telecím letům, jsem už spíš mírnej řidič... ;)

praktikuju to same :mrgreen: presne jak rikas, vyjezd na dvouproudovku je uplne idealni, clovek se nemusi bat, kdyby to nahodou ustrelilo vic nebo tak a je to uplne nejvetsi zabava a hlavne kdyz se to povede - malo nam to pohoni ego :lol: :twisted:

jinak presne jak rikas - planuju s ni jet na okruh, ne kvuli tomu abych ji tam drtil, ale abych si auto osahal, dostal skvele do ruky a vedel co od nej muzu cekat hlavne pri jizde na limitu :) a skolu smyku planuju uz od svych 10 let a jelikoz uz na to mam konecne auto tak v nejblizsi dobe huuuraaa na to :mrgreen:
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod riderhenry » 05 kvě 2010, 18:28

skola smyku urcite fajn, ale par zimnich sezon bude mozna lepsi varianta :D
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod George » 05 kvě 2010, 18:31

předpokládám, že jsi to myslel z legrace, ale klouzání na sněhu a na asfaltu(mokrej/suchej nemá tolik vliv) je něco uplně jiného :)
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod riderhenry » 05 kvě 2010, 20:20

no z legrace jsem to mylsel napul, na snehu se naucis na smyk reagovat a podle me je tam potreba i mnohem rychlejsi/lepsi reakce, abys nemel problem. Navic si na smyk "zvyknes" :D Kdyz ti jde o to naucit se jezdit bezpecne a ne byt DK, tak to bude urcite prinosne, navic celkem zabava :D Ale tak mit na vyber mezi tim a skolou smyku, tak volim urcite tu skolu ;)
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod George » 05 kvě 2010, 20:25

je to jiný... zrovna dneska jsme se o tom bavili. na sněhu lehce přišlápneš plyn a jedeš, což je se seriovou miatou na suchu skoro nemyslitelný. na sněhu se ti auto bude ve smyku a případných potížích auto chovat jinak než na suchu
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod dopr » 05 kvě 2010, 20:31

riderhenry píše:no z legrace jsem to mylsel napul, na snehu se naucis na smyk reagovat a podle me je tam potreba i mnohem rychlejsi/lepsi reakce, abys nemel problem. Navic si na smyk "zvyknes" :D

Moje rec, pokud se bavime o driftech na snehu a mokru. Pres tuto zimu jsem se toho naucil vic, nez za minule 3 zimy s FWD. Drifty at chtene ci nechtene byly na kazdodennim poradku pri ceste do/z prace. A kdyz mi pak na jare na mokru auto parkrat uletlo treba na krizovatce nebo najezdu na dalnici, reagoval jsem uplne klidne a pritom rychle. zadne drama :)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Lukáš MX » 05 kvě 2010, 21:53

jezdím T1R a za ty peníze spokojenost
Obrázek
Lukáš MX
 
Příspěvky: 100
Registrován: 23 led 2010, 20:36

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod riderhenry » 05 kvě 2010, 22:55

Je jedno co potrebujes k tomu, abys smyk dostal. Jasne, v zime je to v nizsich rychlostech, tudiz lehci, ale to je asi tak jedina vec, podle me. Bavime-li se o reagovani na smyk teda. Na snehu se mi auto urve a hur se mi to rovna nez na vode, stejne tak je na snehu problem s tim, ze kdyz reagujes spatne, urves treba mnohem jednoduseji i predek, jednoduseji auto pretocis atd. Na vode je to v tomhle snazsi. Nejsou to urcite stejne podminky, ale jako nacviceni pro vetsi bezpeci mi to prijde dost dobre, obzvlast kdyz takhle jezdis den co den, jak rikal dopr. Ostatne ja uz to tak delam par let a vim o cem mluvim, rozdily ve zvladani smyku jsou proste znat ;) Skolu smyku jsem ale neabsolvoval, tak nevm...
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod dopr » 05 kvě 2010, 23:57

henry: souhlas. Je to tak. Dostane se to cloveku lepe do podvedomi a pak reagujes automaticky.

jo, ja dneska jednu T1-R pichnul. Nastesi tu, kterou jsem spolu jeste s jednou planoval vymenit, i kdyz jsem to necekal tak brzy :roll:
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

PředchozíDalší

Zpět na Kola, pneu a geometrie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků