Péče o střechu

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Péče o střechu

Příspěvekod kousmen » 10 dub 2011, 10:57

Já mám na vinyl střechu gel od sonaxu na vnější plasty. Impregnace kterou jsem měl předtím na to jaksi nepůsobí, tak jsem vzal tohle a jsem vcelku spokojenej. Natřu s tím všechno plastový a gumový včetně střechy a hotovo, nemusím mít na každou věc jinej prostředek...
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Péče o střechu

Příspěvekod seatik » 10 dub 2011, 20:34

Halfords je byvala prodejna autodoplnku. Je to obchod z anglie,co sis u nich koupil,,tak ti hned namontovali nebo se zabyvali rychloservisem oprav. Bohuzel tu u nas moc tato sit nevydrzela,skoncili jak u nas tak v Polsku.
Jinak ja mam miatu a nemam platenou ale vinyl. Kazdpopadne po te udrzbe mi strop ani nahodou nepromokne a to to obcas meju wapem :)
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Péče o střechu

Příspěvekod liborch » 10 dub 2011, 20:48

seatik píše:Halfords je byvala prodejna autodoplnku. Je to obchod z anglie,co sis u nich koupil,,tak ti hned namontovali nebo se zabyvali rychloservisem oprav. Bohuzel tu u nas moc tato sit nevydrzela,skoncili jak u nas tak v Polsku.
Jinak ja mam miatu a nemam platenou ale vinyl. Kazdpopadne po te udrzbe mi strop ani nahodou nepromokne a to to obcas meju wapem :)



Co je to vlastně vinyl. Není to náhodou pogumované plátno?
Postertova princezna.
Uživatelský avatar
liborch
 
Příspěvky: 335
Registrován: 05 bře 2011, 21:29
Bydliště: Plzeň-ČB

Re: Péče o střechu

Příspěvekod Pochtli » 10 dub 2011, 21:00

liborch píše:Co je to vlastně vinyl. Není to náhodou pogumované plátno?

Vinyl - dole plátno a nahoře jakejsi pružnější plast..
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Péče o střechu

Příspěvekod ADix » 10 dub 2011, 22:50

Já mám nějakej čistič od meguiars...tenj ale dycky vyžere barvu, ale jak to přetřu impregnací od sonaxu, tak je to pak jako nové a barva krásně lesklá...akže za mě sonax
...because still in progress...
ADix
 
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 úno 2011, 13:13
Bydliště: Orlová, Moskva

Re: Péče o střechu

Příspěvekod rimmer132 » 25 dub 2011, 00:11

Přihodím zkušenosti s plátěnou střechou - pravidelně luxovat, podle znečištění tak 2x do měsíce (v dešti se po navlhnutí prach a bordel vpijí do plátna), 2-3 do roka umýt nějakým čistícím materiálem na střechovice (= stanové plátno), zatím mám ještě saponát od Halfords (dali k tomu takovou bezva tvrdou houbičku) a následně po uschnutí naimpregnovat. Pokud auto neparkuje v garáži, tak častěji (když je střecha čistá a neposraná, lze po luxu naimpregnovat rovnou). Slušný poměr cena/výkon má plechovka silikonové impregnace na stany z HUDY, natírám štetcem ze sklenice (pozor na kastlu, hned utřít benzinem). Něco podobného by šlo sehnat určitě i levněji. I tak mi přijde mi vtipné, že předražené outdoor zboží vychází pořád líp než autokosmetika.

Po roce je na tom střecha líp, než při koupi 8-)
2003 NBFL 1.9 Memories Obrázek ...f mohéru!
rimmer132
 
Příspěvky: 97
Registrován: 08 úno 2010, 22:17

Re: Péče o střechu

Příspěvekod Koby » 25 dub 2011, 08:24

No, mám taky mohair, čistil jsem tu střechu za rok a pul - 27tkm přesně jednou tim Autoglymem. Prokoukla tak na 14 dní.. ted vypadá hnusně, protože padaj ty pily atd, ale auto mi od ledna nezmoklo a když ho myju z prachu, tak střechu nenamáčím. Podle mě přehanná péče, ta chemie atd tomu rozhodně neprospívá. ;) A mám vyzkoušeno z minulé sezony, že tenhle bordel co tam je třeba ted, tak stačí opršet, nebo umýt z dálky wapkou a je to to samé. Ten příravek z Halfrods jsem vlastně pouříval jen proto, že jsem am měl nějaký skrvny.
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Péče o střechu

Příspěvekod Alessio » 30 kvě 2011, 12:50

Mám meguairs, čistič i impregnaci. čistič zatím nepoužit, bylo to čistý :D ale impregnaci sem nastříkal, aby to těch pět dešťů ročně co to auto uvidí přežilo bez úhony :lol: . Ne, to si dělam srandu...možná 6 jich bude...

PS: Koby má recht, padající pily sou na střechu fakt nepříjemný, zvlášť ty velký řetězový :mrgreen:
Alessio
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 led 2010, 22:04

Re: Péče o střechu

Příspěvekod Henges » 04 čer 2011, 14:10

Co doporučujete za lepidlo? Potřebuju utěsnit-přetřít spáry zevnitr a na nějaký dodělávky :)
Uživatelský avatar
Henges
 
Příspěvky: 1807
Obrázky: 5
Registrován: 16 srp 2010, 17:18
Bydliště: Hned tam mezi Prahou a Ostravou

Re: Péče o střechu

Příspěvekod qweqwe » 14 čer 2011, 15:03

vsimol som si ze strecha je nad hlavou pasazierov zlozena z dvoch dielov, je tam nejaky suchy zips zamontovany do trubky a k nemu je pripevneny ten vnutorny diel strechy. aky to ma cele vyznam? mne to tam na tom suchom zipse velmi nedrzi a cela ta latka je volna, az sa dotyka hlavy cloveka. da sa to nejako opravit aby to drzalo lepsie?
2002 1.8 NBFL Phoenix (predana)
qweqwe
 
Příspěvky: 26
Registrován: 09 úno 2011, 08:42
Bydliště: BA

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 8 návštevníků