Hmotnost auta

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Hmotnost auta

Příspěvekod Andre_fux » 06 říj 2011, 08:58

to Alessio: Ono u letadel záleží na to zda je to hmotnost lidí díváš z konstrukčního nebo provozního hlediska. Pro konstrukci ti je jedno zda na té sedačce bude sedět ženská nebo chlap. Musí být pokaždé navržena pro tu horší variantu. Z prohozního hlediska už to má však dost podstatný význam jestli letí letadlo plné asiatů či američanů. Jen pro doplnění.

Jinak v řidičových dveřích mám štítek na kterém je napsány ?tlaky pneu? a u toho je poznámka že je to pro 75kg řidiče.

Právě jsem počítal jak se to má s teoretickou max. hmotností. Objem kufru by měl být 144l (podle dostupných zdrojů na internetu), takže na zavazadla vychází hmotnost 28.8kg při hustotě 200kg/m^3. Dva cestující po 75 kg. To dává užitečné zatížení 178.8kg. Takže celková hmotnost je 1268.8 kg. Takže je to o nějakých 13.8kg víc ( přetížení o 1.1%).

Když budou v autě dva lidi po 100kg + plný kufr, tak bude přetížení o 63.8kg (o 5% víc)

Tady to ještě vychází hodně pěkně. Ale jsou i případy aut, kdeté jsou v reálu permanentně přetížena o více jak 10%. Bohužel moc lidí neřeší moc hmotnost plně naloženého auta. Což není moc košér.
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Hmotnost auta

Příspěvekod Alessio » 06 říj 2011, 20:28

Já se s tebou nechci hádat :roll: , jen jsem ti napsal upřesnění toho cos psal tak, jak se to počítá v reálu (evropa, tlustý amíky do toho netahám).

S tím přetížením máš pravdu, mimochodem před časem proběhl médii článek o nějakém vypáslém němci/amíkovi, který si stěžoval mazdě na to, že když si vyjedou s manželkou na výlet, tak je auto přetížené - oba měli dohromady víc než byla užitná hmotnost (myslím NB) :lol:
Alessio
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 led 2010, 22:04

Re: Hmotnost auta

Příspěvekod Andre_fux » 07 říj 2011, 01:53

Však já s tebou taky nee. Jen jsem ti psal jak to funguje z pohledu konstrukce. ;)

Jj o tom článku vím, zdá se mě, že něco podobného bylo snad i s Alfou. Že nějaký němčour si koupil alfu, ale podle techničáku byl přetížený jen když v tom seděl sám. Udájně to byl nějaký normálně vážící chlap (kolem 100Kg).
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Hmotnost auta

Příspěvekod Alessio » 07 říj 2011, 09:18

No mylsím že Brera měla užitnou taky lehce nad 200 kilo, se šestiválcem...taky žádná sláva teda - u miaty bych to ještě prominul

O letadlech si můžem popovídat na nějakém srazu ;)
Alessio
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 led 2010, 22:04

Předchozí

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků