Nová generace ND...?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Nová generace ND...?

Příspěvekod PavelS » 07 bře 2010, 22:49

Taky jsem jí asi rok nemohl přijít na chuť a pak najednou bum a toužil jsem po ní do loňskýho léta :twisted:

Dobrý na tom je, že těžkotonážně se v tom člověk ani náhodou necejtí - prostě vypadá nebojácně - a taky to tak funguje na machírky v Okťulích :lol:

Myslim, že ND se povede - i když já pořídim zase až tak NE 8-)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Nová generace ND...?

Příspěvekod riderhenry » 07 bře 2010, 23:11

Mne se NC libi velice, na fotkach az tak moc ne, ale na zivo se mne libila strasne, a o to vic na silnici ze sedadla ridice :) Ma, podle me, jen jednu vadu - je porad jeste docela draha, i jako ojetina. Jinak bych ji urcite uz driv poridil, misto NB. Nejvic se mi libi ale NCfl, kdyz jsem poprve cetl ten vycet vylepseni, tak jsem uz mel nutkani vzit ji na leasing...
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Nová generace ND...?

Příspěvekod Koby » 07 bře 2010, 23:57

tak mě se NC na fotkách líbí málokdy, ale naživo prostě nádhera :-) viděl jsem ji prvně někdy na začátku 2006 na spořilově a byl jsem z toho hotovej. tenkrát mě ani ne snu nenapadlo, že bych v tom někdy jezdil :D

NC facelift se mi líbí akorát zadek. Předek je moc dětinskej a vnitřek určitě sedačky recaro ano, kvalitnější materiály ano, ale ta středová konzole se mi už nelíbí... Jinak ty vylepšení pusoběj hezky prej akorát na papíře. Jediný co, tak snad ta upravená převodovka. Jinak je to opět vyměklejší než nc...
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Nová generace ND...?

Příspěvekod PavelS » 08 bře 2010, 00:15

Zajímavej je ten motor...má to tvrdší ojnice kliku apod...
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Nová generace ND...?

Příspěvekod Koby » 08 bře 2010, 00:19

jasně, ale to je taková změna, kterou nepoznáš... Poznáš ty otáčky, to může být dobrý - lepší, s čimž teda asi souvisí i ta ojnice... Pak to má mít udajně lepší zvuk, takže bys možná nemusel kupovat ladák z IL... :-) chtěl bych se s tím určitě svést, pro porovnání.
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Nová generace ND...?

Příspěvekod PavelS » 08 bře 2010, 00:36

Lepší zvuk je asi myšlenej tou trubkou co přenáší rezonance od svodů do požární přepážky (interiéru) - nevim jestli tohle je lepší řešení než lehčí, líp vypadající a znějící výfuk od ILm :twisted:

Každopádně ten vzhled se mi nelíbí tolik jako NC1...
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Nová generace ND...?

Příspěvekod riderhenry » 08 bře 2010, 01:28

Ja cetl par testu NCfl a zatimco NC byla podle vetsiny testu (vlastne snad vsech) az moc meka, tak NCfl byla casto hodnocena jako perfektni auto. Napriklad v Autocaru nedavno primo redaktor priznal, ze si to auto hodla koupit pristi sezonu... Ja samozrejme nevim, jak to je to ve skutecnosti, NC pred faceliftem se mi libila strasne moc, na sportovnim podvozku, ale kdyz NCfl ma prepracovanou predni napravu atd., tak to mozne urcite je. K tem upravam - prevodovka je asi bez debat, posunute otacky musi vyhovovat snad kazdemu sportovneji ladenemu ridici no a lepsi zvuk motoru (ne vyfuku, nebo o tom alespon nevim) takovemu autu urcite prospeje. Proc srovnavat zvuk seriove NCfl s NC pred faceliftem z ladenym vyfukem? :)

Myslim, ze nejhodnotnejsi zmena by mohl byt prave ten podvozek, jestli zkusenejsim a citlivejsim ridicum ten predchozi trochu vadil a ted uz si na nej nestezuji... ;)

Tady jeste odkaz na video, postnute na Georgove blogu: http://garage-five.blogspot.com/2010/01 ... -test.html
Sice tam neni NCfl...
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Nová generace ND...?

Příspěvekod PavelS » 08 bře 2010, 02:30

Henry: Co se měnilo na přední nápravě NCFL? Já vím jen o celkovém nižším posazu...
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Nová generace ND...?

Příspěvekod riderhenry » 08 bře 2010, 11:56

Cituji: "...Přepracováno bylo i pérování, což by mělo vyústit v lepší cit v řízení a omezit náklony bez negativního vlivu na jízdní komfort..." V dalsim clanku bylo uz napsano ale jen to, ze byla predni naprava snizena. Mam pocit, ze jsem videl i nejake video na youtube.com, kde taky byla rec o predni naprave, ale nejsem schopny ho najit. Zkusim se jeste vecer podivat po presnejsim popisu ;)
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Nová generace ND...?

Příspěvekod PavelS » 08 bře 2010, 17:07

Ono to vyznělo jako by bylo přepracovaný zavěšení apod (náprava) - to že má jiný tlumiče a pružiny víme ;)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 135 návštevníků