Tip na dobré sedačky

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Tip na dobré sedačky

Příspěvekod Destructor » 15 kvě 2017, 20:48

Zdravím,
nechci startovat nové vlákno, tak to oživím tady.

Měl bych pár dotazů, než udělám hovadinu a utopím dost peněz. Chtěl bych pořídit sportovní sesli do mazdičky (Nb 1999). První problém je, že jsem trochu vyšší, tj 198cm, ale zároveň dost hubený, takže potřebuju nějakou vyšší sedačku z který nevypadnu do strany. Teoreticky bych se měl vejít do http://zavodniauta.cz/motorsport2015/?p ... ompozitove nebo do http://zavodniauta.cz/motorsport2015/?p ... ompozitove , které by se zároveň podle flyin'Miata měli vměstnat do kasle. Zatím jsem nenašel shop, kde by měli konkrétně tyto na vyzkoušení, ale zítra jedu do Plzně, kde si alespoň vyzkouším nějaké jiné a uvidím jak na tom reálně jsem, třeba bude stačit menší.

Další věc, pokud už bych vybral vhodnou sedačku, bude to průchozí na technické? Z toho mám největší strach. V ideálním případě bych chtěl uřezat origo držáky a nacpat ji přímo na podlahu - tím bych ale zničil možnost vrátit originál.
Případně bych ji nechal na těch origo hrbech, pak ale nevím, jestli se nějak výrazně posunu k zemi. Kdo má zkušenost, můžete klidně stručně popsat, jak probíhá montáž, abych si udělal obrázek a jaká je náročnost. Lišty k upevnění na podlahu bych si nechal udělat, boční úchyt bych koupil nějaký univerzál, origo je dost pálka. Dá se pak dostat na boční úchyt od středového tunelu, musí tam být strašně těsno?

Rovnou bych vzal 4 bodové pásy, s tím že bych navařil dvě očka na zem pro úchyty na stehení pásy a ramenní popruhy chytl za herness bar na rámu (Mám od G5 - herness bar hned za zády). Nechal bych v autě i klasické pásy, kdyby čerti hubovali a pro malé přejezdy do garáže apod.

MX5 mám vyloženě jako druhé auto na projetí po okreskách, možná časem občas na okruh, ale zatím to nechci huntovat. Nečekám zlepšení komfortu. Co mě k tomu vedlo je diskuze tady někde na foru, kde upozorňujete na problémy rámu. S klasickou sedačkou čumím metr nad max. vytaženou opěrku hlavy a kdyby mě někdo klepl zezadu, tak si ji slušně lísknu. Tomu bych se rád vyhnul a rám vyndavat nebudu, stačilo mi ho tam dávat :D. Jinak čekám samozřejmě lepší sportovní posez, míň větru na expandující pleši, něco bych uspořil na váze a byl bych hodně cool.

Tj. teorie. Zajímali by mě názory. Spokojenost, výhody, nevýhody, STK, jaký pásy, uchycení, co vás napadne a na co si dát pozor.

Dík.
Destructor
 
Příspěvky: 123
Obrázky: 1
Registrován: 08 úno 2017, 07:39
Bydliště: Okolí Hořovic

Předchozí

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 návštevníků

cron