logo fora - hlasovani

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Jakou variantu volíte?

1
4
29%
2
7
50%
3
1
7%
4
2
14%
5
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 14

Re: logo fora - hlasovani

Příspěvekod Pavel38 » 12 dub 2012, 09:14

...
Přílohy
MX5forum_3.jpg
MX-5 NBFL, 1,6, SUNLIGHT SILVER
Uživatelský avatar
Pavel38
 
Příspěvky: 313
Obrázky: 11
Registrován: 02 dub 2012, 16:11
Bydliště: Praha

Re: logo fora - hlasovani

Příspěvekod Vavris » 12 dub 2012, 09:32

Pavel: Taky super!
back in the business 8-)
Uživatelský avatar
Vavris
 
Příspěvky: 1439
Registrován: 13 led 2011, 23:40

Re: logo fora - hlasovani

Příspěvekod widar » 12 dub 2012, 09:45

Frankie Sporty píše:...Navíc si osobně myslím, že i za mě bych to logo chtěl ještě doladit.. To hlasování je prostě ještě moc brzo.. všechno to jsou návrhy vymyšlený z patra za hodinu a takhle se grafická práce na nějaký úrovni udělat nedá.. Takže bych celý hlasování prohlásil za hrozně předčasný.. Všechny ty návrhy se dají prostě učesat, stylizovat a já osobně jsem tam měl v plánu zkusit zakomponovat historický vzhled loga mazdy, atd.. proto se k nim měli lidi vyjadřovat, víc názorů, je se o co opřít a přání většiny se může pak promítnout.. Kdybych si za sebe měl vybrat, tak nevyberu ani jedno!!! A to jsem dvojku vykreslil...

Souhlasím s Frankiem, ostatně už jsem to naznačoval ve svém předchozím příspěvku, akorát už jsem byl utahaný na to abych se tak rozepisoval. Z každého toho návrhu by se dalo vytáhnout perfektní logo, jen to chce ještě trochu péče. Svůj návrh zatím považuju za trochu lepší náčrtek, jen už jsem nevěděl kterým směrem to upravit a čekal jsem, že se objeví komentáře typu: "Hele je to dobrý, ale vykašli se na náznak té sedačky z toho "X" a udělej ho víc symetrické...", "Uzavři to do (???) tvaru a přidej tam text/něco", "zkus udělat "O" ve tvaru OEM disků", "Zkus takhle a takhle upravit to "M" aby bylo čitelnější" a tak dále... Osobně nemám nic proti tomu, když to někdo zkušenější zkusí sám upravit, klidně poskytnu i photoshopový (.psd) soubor s vektorovýma vrstvama.
S tím logem je problém, který napsal Winie v prvním tématu "...s každou generací je v podstatě nové logo". Já jsem vycházel z toho, že jedna z nejcharakterističtějších věcí je pro MX-5 právě její silueta (pak ještě asi zadek, ale v tom směru mě nic nenapadlo a nebo by to byla kopie něčeho existujícího bez nápadu). Mrkačku jsem zvolil proto, že si myslím, že ji tady většina lidí svým způsobem "uctívá" a kdyby to nebylo 20 let staré auto a nikdo neměl problém s výškou uvnitř, tak ji má většina z nás doma. A taky se hodilo vystylizovat tam to "M", když už mě Vavris přivedl na myšlenku zkusit nějak vystylizovat "MX-5". ;)
Taky by jsme si mohli říct jestli vlastně chceme jednoduché logo, které půjde nakreslit "poslepu a jedním tahem" nebo něco složitějšího ve stylu:
IndyMiataClubLogo.JPG
IndyMiataClubLogo.JPG (9.69 KiB) Zobrazeno 10963 krát

Ikdyž většina návrhů zatím byly spíš jednoduché varianty, takže je to asi jasné...
'98 MX-5 NB, 1.6, 81 kW, Lava orange mica (Mazdaspeed color), Nardi wheel, Bilstein
Obrázek
Uživatelský avatar
widar
 
Příspěvky: 1002
Obrázky: 8
Registrován: 29 čer 2011, 23:03
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj

Re: logo fora - hlasovani

Příspěvekod Pavel38 » 12 dub 2012, 10:19

Jasně, souhlas. Za mě musím říct, že nemám moc rád složitá loga a protože tak nějak počítám s možností, že by se mohlo použít na leccos včetně vyřezávání z fólií, tak bych se jednoduchosti držel. Ale taky je fakt, že by bylo fajn vyzobat z návrhů to nej a udělat z toho jedno pořádné. Takže připomínky sem! :-)
MX-5 NBFL, 1,6, SUNLIGHT SILVER
Uživatelský avatar
Pavel38
 
Příspěvky: 313
Obrázky: 11
Registrován: 02 dub 2012, 16:11
Bydliště: Praha

Re: logo fora - hlasovani

Příspěvekod Andre_fux » 12 dub 2012, 10:48

Souhlasím s tím co se tady napsalo. Můj návrh loga byl otázkou asi 20min. Přes týden nějak není čas s k tomu dostat. A je to jak psal Widar, udělal jsem nějaký nástřel a chtěl jsem vědět, zda pokračovat v tom nástřelu co jsem započal a nebo se na to vykašlat a udělat něco jiného.

Co se týká jednoduchosti loga, tak jsem toho názoru že by mělo být jednoduché, tak aby ho bylo schopné nakreslit i malé dítě.

VIz.:
hadanka.jpg
hadanka.jpg (6.56 KiB) Zobrazeno 10952 krát
naprosto každý ví o jaké auto se jedná

Pro mx-5 je typická silueta a pak čelní pohled. Je to nejvysmátější auto na trhu :D

Update loga 3 inspirováno logem 5. Je to jen taková rychlovka v malování na zahnání nudy v práci :)
logo_II.png
logo_II.png (38.72 KiB) Zobrazeno 10951 krát
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: logo fora - hlasovani

Příspěvekod Winie » 12 dub 2012, 11:54

nic proti, ale cim dyl se tyhle veci resi, tim hur to pak vetsinou dopada. viz jdm forum. logo neni do dnes. dalsi vec je ta, ze jsem se bavil s kamaradem ktery ma plotter a ted nemaj praci, takze by ty loga byli pomerne rychle a asi i za dobry penize.
Rozvijeni napadu log ktery tady ted jsou nadhozeny, tak je blbost. ty loga jsou pomerne jednoduchy, nenarocny na vyrezavani a hlavne i nenarocny na lepeni. Ty novy co tu ted padli stojej uprimne na prd.
Widar: logo indy clubu je silenost. z rezany grafiky to nikdy neposkladas a z tisteny to nebude hezky a ani kvalitni.
pavel38: to uz je lepsi, nicmene pokud se bavime o rozmeru samolepky 5x12 cm, coz je tak optimal, tak je tam toho hrozne moc a bude to maly, navic tu cervenou petku tam nikdy nedolepis presne.

Kdyz budu mluvit otevrene, tak se mi libi prave ten navrh c. 4 kvuli tomu, ze to vypada jako auto a az pri blizsim pohledu je v tom viditelnej ten napis. Je to zabavny, jednoduchy na rez a napadity. Nehlede na to, ze co si budem nalhavat, tak kazdymu komu reknete mx-5 si vybavi prvni generaci s vyklopenejma lampama.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: logo fora - hlasovani

Příspěvekod Tomik » 12 dub 2012, 12:44

Taky si myslím, že by se to logo mělo nechat udělat jinak se to bude řešit do nekonečna a nic z toho nebude.

Nicméně trochu dotáhnout by to ještě asi šlo ;-)
Prostě z hlasování vybrat co vyhrálo a pak si s tím ještě trochu pohrát.
´92 NA, No ESP, No ASR, No ABS -> fun as Fu*k
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 231
Registrován: 06 kvě 2011, 14:20
Bydliště: Praha

Re: logo fora - hlasovani

Příspěvekod Winie » 12 dub 2012, 12:46

Tomik píše:Taky si myslím, že by se to logo mělo nechat udělat jinak se to bude řešit do nekonečna a nic z toho nebude.

Nicméně trochu dotáhnout by to ještě asi šlo ;-)
Prostě z hlasování vybrat co vyhrálo a pak si s tím ještě trochu pohrát.

presne tak
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: logo fora - hlasovani

Příspěvekod widar » 12 dub 2012, 17:04

Winie píše:nic proti, ale cim dyl se tyhle veci resi, tim hur to pak vetsinou dopada...

Není to spíš tím, že se "plká" o blbostech místo toho aby se to konstruktivně řešilo? Nemám problém nad tím ještě pár večerů posedět, mám jich tady v Kazachu dost. Jen zrovna nemám ideu jak to vyladit a dotáhnout k dokonalosti, nicméně v takovém stavu v jakém to je bych to jako logo moc nebral :(
Winie píše:Widar: logo indy clubu je silenost. z rezany grafiky to nikdy neposkladas a z tisteny to nebude hezky a ani kvalitni.

Jasně no, to byl takový extremní případ, první co jsem našel. dalo by se to udělat i jednodušeji.... byl to jen dotaz jestli náhodou nejedem všichni špatným směrem ;)
Winie píše:Kdyz budu mluvit otevrene, tak se mi libi prave ten navrh c. 4 kvuli tomu, ze to vypada jako auto a az pri blizsim pohledu je v tom viditelnej ten napis. Je to zabavny, jednoduchy na rez a napadity...

Jo Winie, mluvíš mi z duše, tak nějak jsem to myslel. Kdo vlastně řekl, že text v logu by měl být jasně čitelný? O co jde by mělo být jasně rozpoznatelné ze samotného loga (které by mělo být aspoň něčím unikátní a ihned identifikovatelné), text by měl být jen doplňková informace....od toho je to přece logo, ne? Navíc jsem si říkal, že bude lepší v jasně rozpoznatelném autě hledat text, než v textu hledat skryté auto. (Ikdyž by to taky nemuselo vypadat špatně, můžete to někdo zkusit jestli máte chuť)

PS: nejvytlemenější je pažout, ale ten spíš vypadá, že má v držce obrovská rovnátka :D
'98 MX-5 NB, 1.6, 81 kW, Lava orange mica (Mazdaspeed color), Nardi wheel, Bilstein
Obrázek
Uživatelský avatar
widar
 
Příspěvky: 1002
Obrázky: 8
Registrován: 29 čer 2011, 23:03
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj

Re: logo fora - hlasovani

Příspěvekod widar » 12 dub 2012, 18:00

Naposledy upravil widar dne 12 dub 2012, 18:10, celkově upraveno 1
'98 MX-5 NB, 1.6, 81 kW, Lava orange mica (Mazdaspeed color), Nardi wheel, Bilstein
Obrázek
Uživatelský avatar
widar
 
Příspěvky: 1002
Obrázky: 8
Registrován: 29 čer 2011, 23:03
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků