šestistupňový automat a mx5

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

šestistupňový automat a mx5

Příspěvekod Joseph » 17 bře 2010, 22:20

zdar všeci, ;)

chápu, že to není pro MX-5 to pravé, ale mám problém s kolenem (tuhá spojka mi vadí a koleno nateče) a poslední roky proto kupuji auta s řazením na volantu. Loni jsem neodolal a koupil Caterhama s manuálem a letos jsem ho prodal (mimochodem, jediné auto, na kterém jsem neprodělal ani korunu 8-) ..... rozhodil jsem si díky Catu nejen koleno, ale i záda..... Typický příklad, že ne každý splněný sen je to pravé,.....celý život jsem ho chtěl, dostal jsem ho loni od ženy k 50 -tinám a před měsícem jsem si oddechl, že jsem se ho zbavil. Začal jsem shánět něco pohodlnějšího, dva dny jsem měl půjčenou od prodejce Z4, ale za srdce mi to nevzalo ( i když, ....do konce měsíce je možno získat Z4 ze slevou 23% a vychází levněji než MX5 dvoulitr Revolution....) Pak jsem si vzpomněl, že první auto do firmy jsem si kupoval Mazdu 323F mrkačku a bylo to úžasné auto. Tak jsem vytáhl z garáže MX6, kterou jsem zdědil po otci (14 let stará, ale jako nová) a pár dní s ní jezdil a zase mi ta mazda nějak vzala....minulý týden jsem měl půjčenou z importu modrou mx5 Coupe dvoulitr revolution s recarama a hned mi to vtáhlo do děje........překvapilo mi, že to není vůbec tak tvrdé, jak jsem čekal....jenže,......večer mi zase bolelo koleno (pravda, že jsem řadil více, než jsem musel, ale ta radost z toho byla úžasná). Nemáte někdo zkušenost s mx5 s automatem a řazením na volantu? V německu je to možné objednat, nicméně nikdo to tam jako předváděčku nemá...... Jsem ochoten zajet se podívat kamkoli, rád bych to auto ještě objednal na letošní sezonu... , v nejhorším asi vezmu ten manuál, ale představa, že budu jezdit s ortezou mi děsí......

dík za rady

Joseph
TADY A TEĎ ..........
Joseph
 
Příspěvky: 42
Registrován: 15 bře 2010, 15:36

Re: šestistupňový automat a mx5

Příspěvekod PavelS » 17 bře 2010, 22:38

A v Autopalacu NC AT není? Tak je do toho natalč, že bys to chtěl... na miata.net si to lidi libujou docela...
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: šestistupňový automat a mx5

Příspěvekod riderhenry » 17 bře 2010, 22:48

sice ti ta informace asi moc nepomuze, ale treba alespon jako mensi motivace - pokud vim, tak NCfl (aktualni model) ma novy (resp. prepracovany) automat, ktery by mel byt i na sportovni svezeni fajn ;) V Nemecku jsem mezi ojetiniami par s automatem videl, ale to byly jeste predchozi modely, tak tezko rict...
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: šestistupňový automat a mx5

Příspěvekod Koby » 18 bře 2010, 07:35

A to je dvoujspojkovej robotizovanej manuál nebo vyloženě klasickej automat?

Jinak zkušenost s auto palace na nějaký typický předváděčky mám špatnou. Chtěl jsem jednu dobu Mazdu 2 1,5 ale maj tam jenom tu 1,3. Tak sem je prosil poměrně s nátlakem aby tam měli 1,5 abych věděl jak to jede a bez uspěchu.. prej si nebudou ojíždět auto kvuli jednomu potencionálnímu zájemci za rok...A v zhledem k tomu, že nových mx5 se vloni v čr prodalo 13ks, tak ti asi řeknou to samý...:-(
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: šestistupňový automat a mx5

Příspěvekod Winie » 18 bře 2010, 08:30

jedine se skusit poptat v salonu kde mx5 jako predvadecku nemaj. napr vcera sem byl v usti u beka a tam ji nemaj. tak tam zkus zavolat jeslti by nesla dojednat zkusebni jizda v tom co chces plus to ze by sis ji od nich koupil pokud by ti vyhovovala. docela me prekvapilo, ze ji tam nemaj, pritom RX-8 tam maji.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: šestistupňový automat a mx5

Příspěvekod PavelS » 18 bře 2010, 09:10

Koby, dvě spojky nemá :)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: šestistupňový automat a mx5

Příspěvekod Koby » 18 bře 2010, 09:41

to je škoda :-(
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: šestistupňový automat a mx5

Příspěvekod PavelS » 18 bře 2010, 09:51

Ten patří do Focusu RS, Eva, Imprezy apod - MX-5 má mít manuál ;)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: šestistupňový automat a mx5

Příspěvekod Joseph » 18 bře 2010, 09:58

no, že nemají předváděčku (jakoukoli nebo i automat) MX5 prodejci, to chápu.....na počet prodaných kusů se to nevyplatí a stav jejich financí jim to v dnešní době zřejmě nedovolí, ale na importu by jí mít měli..... na importu mají jednu v manuálu a zřejmě ji má někdo od nich svěřenou do "osobní péče" a je to asi předváděčka jen na oko a půjčovat ji nechtěj,.... dostat se k ní je těžkej porod.......pořád jsem slyšel, že ji mají od září novináři, ale jediný článek na netu či v časopise ( o TV nemluvím vůbec) jsem s modrou předváděčkou neviděl. Nakonec, když už ji pro mne tlačili z importu čtyři prodejci a bylo jasné, že ji teda moc chci půjčit, tak mi zavolali, když přijela na výměnu oleje do servisu a narychlo mi jí na dvě hodiny půjčili minulý pátek. A automat, o tom prý ani neslyšeli natož aby ho viděli nebo aby mi řekli jak je technicky řešený.

Jak ten automat v MX5 funguje, nevím, ale zjišťuju to.... Mám klasiku automat na Wrangleru Rubiconu a žena tiptronic na audi a to funguje skvěle. A pak ještě R-tronic na R8, tam je robotizovaná převodovka se spojkou a to řadí přesně, rychle, dolů i s meziplynem, ale dost to kope....doufám, že řazení v MX5 bude hladší.... (mimochodem, snažím se R8 prodat, tak kdyby někdo z vás o nějakym bláznu věděl, dejte zprávu ;) )

Jediná dostupná MX5 a to v manuálu v ČR je v Břeclavi, před dvěma týdny ji přivezli pro zákazníka a nevzal si jí. Je to dvoulitr revolution s recarama v bílý perleti. V sobotu se na ní jedu podívat, ale nevím, jestli to má cenu uspěchat......Zatím se moje koleno nechce vzdát myšlenky na automat........
TADY A TEĎ ..........
Joseph
 
Příspěvky: 42
Registrován: 15 bře 2010, 15:36

Re: šestistupňový automat a mx5

Příspěvekod Koby » 18 bře 2010, 10:00

PavelS píše:Ten patří do Focusu RS, Eva, Imprezy apod - MX-5 má mít manuál ;)


tj, ale když už teda automat z výše uvedených duvodu, tak něco na zpusobm DSG
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků

cron