Nový přístup k STK - jak to vidíte?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Tommy014 » 03 bře 2018, 12:04

Cobalt problem nebyl, ale jak pise RON, ram se jim nelibil :-D
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Tuleň » 05 bře 2018, 15:40

Neřekl bych, že se budou i nějak řešit kola. Byl jsem teď na zapsání MX-5 s 17", pozickama a žádný problém. Zapsal mi 17 do TP a pozičky neřešil vůbec. Nejvíc se zapotili jak hledali kód motoru. Blbec jsem lékárničku ani vestu neměl..naštěstí to nikoho nezajímalo :D ideální stav
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Otatoy » 18 bře 2018, 20:13

Miulý týden STK s mojí SC Miatou a zcela bez problému. Na emisích kouknul na zástrčku v motoru a řekl, že to ani nebude zkoušet připojit. Tak mě tam vyfotil, fouknul sem mu tak 1,5x CO2 co sem měl, což spravilo 500,- do kapsy a emise hotový. Odkud to opsal je mi jedno. Na STK kolem toho běhal jak malej kluk, že to je krásný a jestli s tim vůbec jezdim a že modrej podvozek tam ještě neměl. Neřekl jediný slovo ani na kompresor, ani na kola, ani na podvozek, rollbar, volant atd. Měl sem připravenej litr v kapse a ani sem ho nemusel použít, upozornil mě na témeř nefungující ručku vpravo a pustil mě s tim, že to mám krásný. :)
NB 1,8i 1999 10th Anniversary (2587/7500) -Mystique-
NA 1,6i 1991 US verze, automat -Mia-
NA 1,6i 1995

http://www.icabrio.cz
Uživatelský avatar
Otatoy
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 5
Registrován: 30 lis 2013, 23:05
Bydliště: Praha 9

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Jirka » 18 bře 2018, 21:08

Safa píše:Oživím: už jste někdo letos byli na STK s Cobaltem? A jak to případně dopadlo? Díky!


Letos jedu až v září, ale už na minulé stk pohrozil, že Cobalt bez CE štítku ne-e. Dal mi to, ale příště ať si tam hodím raději stock.
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod KarolKo » 19 bře 2018, 13:13

Jirka píše:
Safa píše:Oživím: už jste někdo letos byli na STK s Cobaltem? A jak to případně dopadlo? Díky!


Letos jedu až v září, ale už na minulé stk pohrozil, že Cobalt bez CE štítku ne-e. Dal mi to, ale příště ať si tam hodím raději stock.


Jak je vidět, co STK, to jiná praxe - mám na NC duplex od Friedrich Motorsport (s "papírem") a technik si ho ani nevšiml, natož aby se pídil po atestu. Jediné, co zkoumal, bylo, jestli nemám vůli v řízení. To bylo v březnu loni, nevím jak jsou přísní letos. Takže Járo, zkus STK v Novém Bydžově :)
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Safa » 19 bře 2018, 13:27

KarolKo píše:
Jirka píše:
Safa píše:Oživím: už jste někdo letos byli na STK s Cobaltem? A jak to případně dopadlo? Díky!


Letos jedu až v září, ale už na minulé stk pohrozil, že Cobalt bez CE štítku ne-e. Dal mi to, ale příště ať si tam hodím raději stock.


Jak je vidět, co STK, to jiná praxe - mám na NC duplex od Friedrich Motorsport (s "papírem") a technik si ho ani nevšiml, natož aby se pídil po atestu. Jediné, co zkoumal, bylo, jestli nemám vůli v řízení. To bylo v březnu loni, nevím jak jsou přísní letos. Takže Járo, zkus STK v Novém Bydžově :)


Díky, kluci. Technickou mám od 07/2017, takže letos není potřeba nic řešit. Teda STK - koncák (a možná i střeďák) řešit naopak asi budu (to drnčení od té zlomené tyčky v otáčkách 2100/2200 mě štve čím dál víc. Cobalt by byl fajn, na druhou stranu bych ale raději nasadil něco s papírem a zároveň oba díly nerez. Kdybych v tomto směru našel nějaké kloudné řešení, dám určitě vědět. Pokud najdete něco vy, tak sem s tím. Btw. Karle, dík za (mimoděk) tip na Friedrich duplex... ;)
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Marek591 » 04 dub 2018, 20:10

Přidám se se svou zkušeností, konkrétně STK Kunratice. Cobalt prošel bez povšimnutí, zato jsem měl problém s rozměrem kol. V techničáku jsem měl 15x6", zatímco kola na autě mám 15x7". Ani jsem nečekal, že si toho všimnou, nicméně to mě nezaskočilo - stejně jsem si 15x7" chtěl nechat zapsat do techničáku, takže jsem měl s sebou připravený potvrzení od p. Plessingera. Myslel jsem, že mi na to potvrzení nejdřív musejí dát na STK razítko a že až pak můžu zajít na úřad a nechat si to zapsat. Ale vyvedli mě z omylu - razítko od nich není potřeba, měl jsem jít rovnou na úřad, a protože to teď v techničáku nemám, dají mi technickou na měsíc. Přestože sami uznali, že na základě toho potvrzení mi to na úřadě zapíšou...

Na úřadě vzali potvrzení bez problémů, dozapsali a opakovaná technická pak už byla bez problému.
Marek591
 
Příspěvky: 43
Registrován: 25 úno 2016, 16:31

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Stone7558 » 30 dub 2018, 14:28

Čauves, za 10 dní mi končí technická, vím, že to řeším zbytečně dopředu (:D), nevíte někdo o nějaké shovívavé v Praze? Případně na co se u miat častěji zaměřují, co mít určitě v pořádku, co zas tak neva?

Díky moc
Mx-5 NA 1,8 RED
Uživatelský avatar
Stone7558
 
Příspěvky: 274
Obrázky: 0
Registrován: 29 pro 2015, 22:44

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod evlo » 30 dub 2018, 15:58

Zajimalo by me jaka zavada by byl ram za sedackama, bohuzel se o nedozvime.

Doufam, ze nekdo pouzije slovo "homologace" v odpovedi :D
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Robo96 » 30 dub 2018, 18:46

myslis ze by na protokole mohlo byt nieco ako nedovolene zvysenie bezpecnosti posadky alebo uprava ohrozujuca ucastnikov cestnej premavky? :D
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron